Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 03:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 co sadzicie o olympusie CAMEDIA C-3000 
Autor Wiadomość
Post co sadzicie o olympusie CAMEDIA C-3000
mam pytanie? czy ktos posiada Olympus C300? prosze o recenzje o nim, i jakies dobre linki z galeriami zdjec z tego wlasnie aparatu, i w jakich cenach aplaca sie go kupic, dzieki z gory :D

niedziela, 25 kwietnia 2004, 14:24

niedziela, 25 kwietnia 2004, 14:27

To w końcu C-3000 czy C-300? To 2 zupełnie różne aparaty.

C-300 to bardzo dobry nieco starszy automat (jeszcze na karty SM); C-3000 - compact z pełnym manualem - nieco już wiekowy, ale swego czasu całkiem niezły. Natomiast Sony P32 to bardzo prosty automat - bez rewelacji, ale w sumie udał się chyba bardziej niż droższy i przewyższający go teoretycznie możliwościami P-52. Jest mały, poręczny, robi całkiem niezłe fotki no i nagrywa bardzo dobre filmy (co niekiedy ma znaczenie). Jednak gdybym miał wybierać pomiędzy nim a C-300 - wybrałbym Olympusa - większe możliwości (choćby zoom optyczny, którego P32 nie posiada, lepsza jakość zdjęć, tanie karty SM, itd.). Natomiast nad kupnem C-3000 długo bym się zastanawiał - ten model ma już 4 lata, to jednak sporo. Wiele jednak zależy od ceny - no i od tego, o który aparat faktycznie Ci chodzi, bo domyślam się, że jednak C-300...

Pozdrawiam.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 15:46

Wejdź na http://www.-.prv.pl i zobacz kilka moich zdjęć z Olympusa C-300, którego mam i z którego jestem wybitnie zadowolony. Zacznę od wad tego aparatu:
- niezbyt dobre trzymanie, ale to standard w aparatach amatorskich
- dość duży i ciężki jak na swoją klasę - m.in. dlatego, że ma 4 akumulatory (akurat dla mnie to zaleta)
- szumi intensywniej przy wysokich czułościach niż porównywalne aparaty, dlatego ustawianie ISO200 i więcej raczej odpada
- ma dość widoczną dystorsję beczkową - ale inne w tej klasie też tak mają
- ma dość hałaśliwy autofocus i zoom - może komuś przeszkadzać
- kiepskie filmiki
Przejdę teraz do zalet:
- dobry obiektyw z ośmiu soczewek, nie daje się zbytnio przyłapywać na aberracji, rysuje ostro i wyraźnie
- bardzo dobre odwzorowanie kolorów
- świetnie pracujący automat - łatwo jest uzyskać dobre zdjęcie, do tego świetne programy tematyczne umożliwiają pewne sterowanie głębią ostrości
- ma dobrą lampę błyskową - przy ustawieniu wide bez problemu robi zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach - przy tele jest oczywiście gorzej
- dobrze sprawdza się przy zdjęciach nocnych - to zasługa redukcji szumów
- dobry i duży wyświetlacz - łatwo się kadruje
- jest na stosunkowo tanie karty SmartMedia
- aparat ma 3MP co wystarcza z dużym zapasem do odbitek 10x15cm. 13x18cm też bez problemu, a i A4 będzie od biedy do zaakceptowania.
Ogólnie - z czystym sumieniem polecam ten aparat i wiem, że wówczas nie wybrałbym niczego innego, w szczególności Canona A60, od którego Olympus robi lepsze zdjęcia i ma większe możliwości, które daje matryca 3MP. Dziś oczywiście jest inna sytuacja, ale myślę, że w cenie A60 jest nadal świetnym wyborem.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 16:58
sorki chodzi o OLKA C-3000 :D, za okolo 700 zl?? czy sie oplaca?, w tej cenie mozna kupic juz Canona A60

niedziela, 25 kwietnia 2004, 17:07
a dokladnie to chodzi mi o olympusa C-3100, to jest chyba amerykanski czy japonski odpowiednik C3000 jak sie nie myle.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 17:14
apropos strony http://www.-.prv.pl to mam ja w ulubionych i odwiedzam ja regularnie :D

niedziela, 25 kwietnia 2004, 17:20

C-3000 to znany i lubiany C-4000 z mniejszą matrycą, ale też niestety starszą... Nie miałem go w ręku (chyba), ale nie powinien być zły... Natomiast Canon A60 na pewno będzie lepiej odwzorowywał kolory - to dość stara matryca. Cała reszta na korzyść Olympusa. Poszukaj na dpreview zdjęć testowych - one powinny wszystko wyjaśnić.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 20:01
a co bys ty wybral na moim miejscu? bo wsumie mam jechac jutro do Krakowa po niego, i nie wiem co mam zrobic, czy jechac czy nie, czy Oly czy Canon!!! trudny wybor oj trudny!!!!!!!! :roll:

niedziela, 25 kwietnia 2004, 23:14

niedziela, 25 kwietnia 2004, 23:43
oka dzieki!!!! biore OLKA!!! jutro odrazu test rynek w Krakowie :D:D:D:D!!!! pozdrawiam wszystkich thx

niedziela, 25 kwietnia 2004, 23:50

Coś mi się p...o z tym Sony P32, sorry... Efekt czytania kilku wątków na raz.

Ja bym jednak wybrał nowego A60. C-3000 swego czasu nieźle się prezentował, ale 4 lata w przypadku aparatów cyfrowych to niemało (jak mi tu kiedyś klarowano i zresztą mnie przekonano) - i w ogólnym znaczeniu (nowe modele aparatów są szybsze, mają lepsze matryce, itd. - jest sporo różnic mało eksponowanych na pierwszy rzut oka, które powodują, że te nawet niezłe aparaty sprzed lat kilku ustępują nowym "średniakom"); poza tym w odniesieniu do konkretnego aparatu - zapewne jest używany, powiedzmy, że nawet 3, a nie 4 lata - to jednak sporo. Będziesz potrafił go sensownie sprawdzić pod kątem ewentualnych braków?

Ze szczegółów - o dobrze kojarzę: C-3000 był ostatnim z tej serii "tysięcznej" Camedii z kiepskim makro (od 20 cm) i chyba brak mu manualnego balansu bieli. Czas otwarcia migawki od 1/800 też nie zachwyca. A60 jest szybszy, mniejszy i zapewne kupisz nówkę.

Oczywiście pozostaje 1Mpix różnicy na niekorzyść A60 i np. brak możliwości zamontowania zewnętrznej lampy błyskowej... Ale czy będziesz drukował w większych formatach i przewidywałeś zakup dodatkowej lampy?

Pozdrawiam.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 23:50
aparta jest nowy nie wiem jak sie uchowal, jest z wystawy!! to juz zupelnie nie wiem co mam wybrac, zabiliscie mi klina, to nie chodzi o to ze mniejszy czy troszke moze szybszy chodzi o jakosc zdjec !!! prosze ostatni raz pomuszcie :cry:

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 00:00

Niewiele powiem, bo nie robiłem zdjęć C-3000. A60 oceniam pozytywnie. Tak, jak wspomniałem - C-3000 ma kilka braków. Sądzę, że szybkość + matryca są po stronie Canona, optykę lepszą ma zapewne Olympus. Jeżeli ważna jest dla Ciebie jakość zdjęć (będziesz je drukował?), to ten 1MPix może jednak stanowić różnicę.

A makro jest dla Ciebie istotne?

Z aparatami wystawowymi akurat bywa różnie - czyli leżał sobie na słoneczku a od czasu do czasu jakiś potencjalny kupiec przy nim grzebał. Widziałem jak sprzedawcy poczynają sobie ze sprzętem wystawowym; pierwsza oglądana przeze mnie Z1 prawdopodobnie była uszkodzona, czemu dziwić się nie należy, zważywszy na fakt, że sprzedawczyni lampe błyskową otwierała siłowo...

A bawiłeś się A60 i wiesz, co oferuje? Wtedy prosta sprawa - na podstawie oględzin tego C-3000 zdecydujesz, który bardziej Ci odpowiada. C-3000 swego czasu do tanich aparatów nie należał, to fakt... Obejrzeć na pewno nie zawadzi.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 00:24
do rana mam czas!! pomyslimy, przez noc sie moze cos w mojej glowie jasnego wyklaruje-miejmy nadzieje :D

jak nic z Olka nie wyjdzie, to bedzie przynajmniej wycieczka do Krakowa

pozdrawiam

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 00:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona