Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 00:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Akumulator do C 760 
Autor Wiadomość
Post Akumulator do C 760
Witam. Mam zamiar kupić Olympusa C 760 ale posiada on skolei ten nowoczesny akumulatorek... I tu pytanko: Ile ładowań taki akumulator powinien wytrzymać oraz ile (mniejwięcej) zdjęć powinno sie wykonać bez ładowania. Chodzi mi oto czy jak kupie karte np 128 MB to dam rade ją zapełnić bez koniecznośći doładowywania akumulatora. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 21:27
128MB powinienes zapelnic na jednej baterii, ale to zalezy czy fotki beda z lampa czy bez. Czy w miedzy czasie bedziesz ogladal zrobione zdjecie, czy bedziesz kasowal itp itd. Co do ilosci ladowan to jest to ogniwo litowo jonowe. i spokojnie okolo 1000 cykli ladowanie/rozladowanie powinno wytrzymac. Jedynie to trzeba uwazac na niskie temperatury, tego Li-Ion nie lubia. Zawsze mozna kupic jakis akumulatorek dodatkowy. Moze sprzedaja takie juz w http://www.xxxxxx.pl/sklep/default.php

czwartek, 29 kwietnia 2004, 21:40

Dodam tylko, że niefirmowe (w sensie nie-Olympusa) zamienniki możesz dostać za 80-90 złotych.

Pozdrawiam.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 22:53
No a zakładając że lampa błyska przy każdej fotce to starczy prądu choć na połowe 128mki? Nie ukrywam że ten akumulator jest głównym moim powodem wahania sie pomiędzy wyborem C740 a C760

czwartek, 29 kwietnia 2004, 23:28
Ciezko mi powiedziec, gdyz nawet nie wiem jakiej pojemnosci jest tamto ogniwo Li-Ion.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 23:36

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ale myślę, że tak. Wszystko zależy od tego, jak będziesz się posługiwał aparatem - przy kadrowaniu za pomocą wizjera akumualtorek powienien starczyć na dłużej, a przecież EVF w C-760/765/770 jest bardzo dobrej klasy... Możesz w nim również przeglądać zdjęcia...

Za parę dni być może będę w stanie coś więcej na ten temat powiedzieć. Poza tym swój aparat ma dostać Woytec, więc pewnie również skutecznie go pod tym kątem przetestuje.

Pozdrawiam.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 23:38
Nie wiem na 100% ale patrząc na odpowiednik oryginalnego to ma to 1090mAh...troche mało chyba na mój rozum

piątek, 30 kwietnia 2004, 00:38

Aleks chyba dobrze zrozumiales bo i ja tak zrozumialem...Wez jednak pod uwage ze on kosztuje nie cale 90 zl i nie bedzie twoja glowna bateria tylko raczej taka "w razie gdyby...".Porownujac to jednak do 4 aku jakie mozna wlozyc do innych aparatow z czego kazdy ma 2200mAh to dochodze do wniosku ze albo cos jednak nie dokonca zrozumialem albo ta bateria jest lepsza niz ie prezentuje. Jesli mozn prosic o wypowiedz kogos kto sie zna na tych wszystkich strasznych liczbach...bedziem wdzieczni :)

piątek, 30 kwietnia 2004, 11:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]