Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 21:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Test Olympusa C-760 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Test Olympusa C-760
Na stronie: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora= ... e=1962&p=0 - pojawił się test aparatu wpomnianego w tytule.

Oto kilka refleksji po lekturze, któe czasami się odniosą do Mihnolty Z1, ponieważ akurat taki aparat posiadam :D.

1. Bardzo malutki i nawet ładny, choć dla mnie zbyt "prosty" wizualnie.
2. Typowo jasny obiektyw, jednak z mniejszym szerokim kątem, co dziwnie uznaje się za zaletę w teście - dla mnie to wada.
3. Szkoda, że jednak nie ma dłuższego czasu otwarcia migawki niż 16 sekund.
4. Bardzo bogate możliwości definicji balansu bieli!
5. Ciekawe efekty zapisu obrazu.
6. W porónaniu do Z1, to żółw... Czas startu aparatu to 4 sekundy vs. 2,2 s Z1, wyzwolenie samej migawki po uprzednim ustaweniu ostrości zajmuje 0,2 sekundy, natomiast w Minolcie Z1 0,06 :). Myślałem, że Olek się bardziej postara.
7. Wyświetlacze: pokazywane informacje troszkę zbyt blisko centrum kadru i według mnie przeszkadzają. Nie rozumiem takiego umieszczenia. W Z1 są ładnie po bokach i nic na środku. Poza tym ważna wada zupełnie bez sensu: "Po wciśnięciu przycisku menu, obraz automatyczne zostaje przerzucany na duży monitor przez co użytkownik musi ponownie przełączać go do celownika za pomocą przycisku monitora."
8. Troszkę słaba lampa błyskowa.
9. Zasilanie: akumulator... Kto co lubi. Ale trzeba go wymieniać co 300 ładowań, więc troszkę mało, biorąc pod uwagę wyższy koszt niż akumulatorki.
10. USB 2.0 - plus!
11. Brak możliwości wybrania konkretnego trybu półmanualnego i manualnego za pomocą pokrętła - wada.
12. Jak dla mnie kiepskie menu - Minolta jest mistrzem w tym detalu.
13. Bardzo dobry tryb makro (od 7 cm) i Super Makro (od 3 cm).
14. W Minolcie jest możliwy ultraszybki zapis 10 klatek na sekundę, choć w mniejszej rozdzielczości. Tutaj jednak brak.
15. Bezstratny format TIFF!
16. Dość widoczna aberracja chromatyczna.
17. Niezłe zdjęcia nocne.
18. Niskie szumy.

No to tyle ;).

poniedziałek, 10 maja 2004, 15:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]