Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 10:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jezeli chodzi glownie o jakosc zdjec 740UZ v C-4000... 
Autor Wiadomość
Post Jezeli chodzi glownie o jakosc zdjec 740UZ v C-4000...
ciagle sie zastanawiam i prosze o pomoc - oto kilka pytan...

1) Jakosc zdjec - zrowno AF jak i manuale, nocne jak i w dzien - w ktorym modelu lepsze???

2) Na forum spotykam sie z problemami technicznymi z C-4000 (to cos sie zacina, to przestaje ostrzyc...), zaczynam sie bac tego aparaciku. Czy to standard czy wyjatki?

3) Ile zdjec o najlepszej jakiosci zmiesci sie na karcie 128 (C-4000)?

4) Czy warto doplacac do karty z funkcja panoramy?

Ogolnie rzecz biorac nie zalezy mi az tak na zoomie, a na aparat moge przeznaczyc ok 1500PLN. Nie zwracam tez uwagi na ciezar aparatu, jego gabaryty, nieporecznosc, pradozernosc, czy brzydki wyglad - JAKOSC - na tym mi zalezy!
Aparacik wykorzystywany ma byc wszechstronnie, zarowno zdjecia rodzinne, krajobrazy, sport jak i makro (tu akurat do dokumentacji medycznej).
Ciagle jednak jestem przekonany do C-4000... i nie chodzi tu tylko o atrakcyjna cene.

Z gory wielkie dzieki za pomoc! Pozdrawiam!

niedziela, 23 maja 2004, 11:32

2. To raczej wyjątki. Sprzedano ogromne ilości tego modelu. A jak wiadomo duża ilość sprzedanych egzemlarzy oznacza większą ilość egzemplarzy z usterkami.
3. To bardzo zależy od warunków (i ustawień oczywiście). Szacunkowe dane są na stronach Olympusa, przy czym Olympus raczej zaniża, niż zawyża tę ilość.
4. Zależy ile. 10zł tak, 100zł nie. Pamiętaj, że: 1 - masz w komplecie z aparatem kartę z panoramą - starczy na dwie w HQ, 2 - do panoramy potrzebujesz statyw.

niedziela, 23 maja 2004, 12:40

panorama w Olkach suxx. możesz odpuścić sobie to "wspomaganie", które daje tyle, co nic. jeśli masz jakąś wprawę w pstrykaniu, to taki sam efekt osiągniesz bez funkcji panoramy.

obracasz po prostu aparat co jakoś kąt i pstrykasz dbając o podobną jasność ujęć.

trzeba sobie wyjaśnić jedno: Olki wspomaganie panoramy obsługują jak parodię... pięknie mają to rozwiązane Canon'y, za to w Olkach można tylko płakać - "wspomaganie" mogliby sobie równie dobrze odpuścić.

sam spodziewałem się cudów po tej funkcji a jak zobaczyłem na czym polega, na myśl przyszło mi tylko słowo "padaka"

wtorek, 25 maja 2004, 12:27

C-4000. Zresztą poszukaj zdjęć testowych.,

wtorek, 25 maja 2004, 15:14

Post Re: Jezeli chodzi glownie o jakosc zdjec 740UZ v C-4000...
3)

Zacytuję z instrukcji;
2288 x 1712 rozmiar 2,7 MB
2288 x 1520 (3 x 2) 2,6 MB

TIFF = 12 MB :lol:

o ile nic mi się nie pokiełbasiło, no to tyle średnio należałoby przyjąć

Jesli skorzystałeś z linku który ci podesłałem, to są tam dwa zdjecia o rozmiarach nawet 3,1 i 3,7 MB. Człowiek który je robił sam nie potrafi w tej chwili powiedzieć czy coś przestawił. Dziwne, bo obok są prawie identyczne ujęcia o rozmiarze < 2MB

4)

Z funkcją panoramy na karcie "niefirmowej" zdaje się, że też można powalczyć

http://www.forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=1414

Tylko biorąc pod uwagę to co napisano powyżej nie wiadomo czy warto

----------------------
Masz zdaje się podobny dylemat jak ja, zoom cię korci, ale boisz się utraty jakości fotek, a o c-4000 coraz trudniej ...

Ja już mam problem z głowy, właśnie kupiłem c-740 .... i odetchnąłem z ulgą

Zdążyłem tuż przed 19-tą pstryknąć kilka fotek na podwórko, dach sąsiada itp. i nie jest złe to co widzę. Uważam się za paralityka, a zdjęcia z max zoomem wyszły nieźle (z migawką 10/2000 10/1600), aberracji trochę jest, ale nie przeraża.

A przyznam, że trochę się bałem, bo ostatnio trafiły tu posty z narzekaniami na duże szumy w c-750 i c-770. I nigdzie nie trafiłem na duże zdjęcia plenerowe z c-740 (te z dpreview mnie trochę zniechęciły, ale chyba były kiepsko robione, lub źle skompresowane)

Nie traktuj tego jako zachętę, bo to tylko pierwsze wrażenie totalnego laika po kilku pierwszych zdjęciach w życiu. Moje odczucie - zoom się przyda a z jakością chyba nie jest najgorzej.

wtorek, 25 maja 2004, 21:42
Każdym aparatem można zrobić beznadziejne zdjęcie - wystarczy się "trochę postarać"...

Szumy w C-7xx pojawiają się przede wszystkim przy zdjęciach robionych w auto. Jeżeli kompletnie pierwsze zdjęcia wyszły Ci nienajgorzej, to dalej powinno być lepiej albo nawet całkiem dobrze.

A te zdjęcia z C-770 to było mistrzostwo świata...

środa, 26 maja 2004, 12:50

Powyżej to ja (tak sobie w chodzę po dziale i przyznaję się do swoich postów ;) ).

Różnica między C-4000 a C-740 jest - na plus dla C-4000, ale nie jest aż tak zabójcza, jak wynika z powyższych postów (w moim odczuciu). Natomiast jednego nie jestem naprawdę pewien - mianowicie zdjęć nocnych; akurat pod tym względem przewaga C-4000 wydaje mi się dyskusyjna...

Vega, witam w klubie. Mam nadzieję, że po zakupie nie znikniesz od razu bądź nie przeniesiesz się na inne forum... ;) Niestety większość osób po zakupie Olków stąd znika, czasami pojawiają się ich ślady sugerujące forum Olympusa - trochę szkoda. Przydałoby się kilku posiadaczy Olympusów i tutaj.

Pozdrawiam.

czwartek, 27 maja 2004, 00:53

...spokojnie, juz niedlugo dolacze (i nie znikne)!! :lol:

czwartek, 27 maja 2004, 13:13

sobota, 29 maja 2004, 11:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]