Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 11:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 bakteria w c770 
Autor Wiadomość
Post bakteria w c770
Niedługo kupuję C-770, wiem że jedeną z jego wad jest nie-AA zasilanie:-)
Jeżeli posiadacie ten model to napiszcie prosze jak długo wytrzymuje bakteria, przy uwzględnieniu różnych konfiguracji LCD/EVF, lampa, filmy, etc.
pozdrowienia!

sobota, 29 maja 2004, 20:50

Jak nie podasz zbyt szybko penicyliny to długo a nawet bardzo długo z tendencją donamnażania się :lol:

sobota, 29 maja 2004, 21:04

Robiłem zdjęcia C-765, w którym (jak sądzę) wykorzystywany jest ten sam akumulator co w C-770 (przy okazji ta sama matryca, LCD i EVF). Niestety nie potrafię Ci jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytania - nie tylko dlatego, że mimo wszystko miałem okazję pofocić tym aparatem ledwie 3 dni, ale i też ze względu na pewne trudności z oceną - bo chyba tak naprawdę mało kto prowadzi intensywne testy pod kątem wykorzystania baterii w różnych warunkach - trzeba by zadać sobie dużo trudu, by najpierw wyczerpać akumulatorki wyłącznie, dajmy na to, na zdjęciach z użyciem lampy błyskowej, a potem wykorzystując tylko LCD i w końcu wizjer (ewentualnie jakieś ściśle określone konfiguracje pośrednie). Na ogół (jak sądzę) każdy z nas ma tylko ogólne odczucie, że dany aparat gospodarzy energią lepiej niż gorzej - w przypadku osób, które fociły większą ilością aparatów te opinie są w miarę obiektywne, bo jest jakiś punkt odniesienia.

Przydługi wstęp, wiem, ale o co mi chodzi - nie mam aż tak super dokładnego rozeznania odnośnie wytrzymałości akumulatorków nawet w moim C-740, chociaż trochę go już używam. Oceniam go na 300 do 500 (może więcej) zdjęć na jednym komplecie zależnie od intensywności/"sposobu" używania. Dość powiedzieć, że na wesele kolegi w panice doładowywałem na ostatnią chwilę komplet zapasowy, a tymczasem udało mi się na tym oryginalnym wykonać ok. 300 zdjęć (z tego 200 z lampą) i jeszcze pofocić w kolejnym tygodniu. To taki najbardziej konkretny przykład dotyczący mojego punktu odniesienia czyli C-740. I teraz C-765 - robiłem niestety zdjęcia na zmianę z kumplem (właścicielem aparatu) - oceniam, że za każdym razem zdołaliśmy zrobić (akumulator doładowywany był trzykrotnie) ok. 100-120 zdjęć + kilka filmów; z tym, że bez formatowania baterii (wydaje mi się, że także w tym przypadku należy to zrobić) i bez zbytniego oszczędzania - to znaczy w większości z włączonym LCD, poza tym oglądaliśmy zrobione zdjęcia i przegrywaliśmy je z aparatu do kompa. Tak więc - bez dodatkowych zabaw typu oglądanie zdjęć na LCD co chwia i focąc z użyciem EVF + z użyciem czytnika do przegrywania zdjęć (tak jest też bezpieczniej) naładowany akumulator powinien wystarczyć na wyraźnie dłużej - ok. 200-250 zdjęć. Być może będę miał jeszcze okazję do wypracowania sobie bardziej wiarygodnej opinii, to moje pierwsze szacunki.

Ogólne odczucia - na tle mojego C-740 żywotność firmowego akumulatora w C-765 prezentuje się mizernie; przyznaję, że odczuwałem dyskomfort związany z jego mniejszą pojemnością, każdego dnia testowania musieliśmy przedwcześnie kończyć zabawę, bo aparat kumpla miał już dosyć. Zasilanie oceniam jako jedną z podstawowych wad C-765 (i zapewne C-760/770 również), chociaż być może trochę rozwydrzył mnie pod tym względem mój C-740 - bo w porównaniu do np. Soniaczy działających na firmowych akumulatorach C-765 nie prezentuje się źle. Tak czy owak na pewno do moich pierwszych inwestycji towarzysząych C-760/765/770 należałby zakup dodatkowego akumulatora.

Pozdrawiam.

sobota, 29 maja 2004, 23:46
Dzięki za wyczerpującą (w miarę możliwości) odpowiedź!
Spodziewałem się że firmowa bakteria raczej na dużo zdjęć nie pozwoli. Myśle że zakup od razu zapasowej to dobry pomysł:-)
pozdrawiam

poniedziałek, 31 maja 2004, 07:49

Jeżeli mógłbyś, koniecznie podziel się z nami wrażeniami z C-770. Nie ma co ukrywać, że ten aparat budzi spore emocje.

Pozdrawiam!

poniedziałek, 31 maja 2004, 08:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]