Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 09:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Roznica w cenie modeli C-750 i C-765 

Ktory model posiadacie/planujecie kupuic?
C-750 67%  67%  [ 4 ]
C-765 33%  33%  [ 2 ]
Liczba głosów : 6

Roznica w cenie modeli C-750 i C-765 
Autor Wiadomość
Post Roznica w cenie modeli C-750 i C-765
Witam.

Prosze nie oskarzac mnie o wtornosc. Przewertowalem post "Wienka" ale nie padla w nim odpowiedz na moje pytanie. Skad u licha taka roznica w cenie miedzy tymi dwoma modelami Olympusa? C-750 mimo, ze starszy kosztuje prawie 2.600 zl (lub co gorsza znika z ofert niektorych sklepow tak internetowych jak "analogowych") a C-765 mozna miec za 2.200 i to z gratisem w postaci 128mb karty xd picture. Nie pytam juz o roznice w parametrach bo o tych wszystko juz forumowicze powiedzieli (powiedzieli? :D ) Jeszcze kwartal temu C-750 byl tanszy o dobre 300-400 zl i nagle podrozal.

Uklony

niedziela, 30 maja 2004, 01:08

jest duzo leszy od 760 i 765, a 770 jest ciagle drogi;
zeby wyrownac wartosc rynkowa trzeba albo obnizyc cena drozszego produktu, albo podniesc nizsza... :wink:
a tak na powaznie, to wydaje mi sie, ze dopiero gdy wypuscili 760 i 765 i okazalo sie co za niewypaly, to ludzie wracaja dot ego co dobre (czytaj 750)
czesto tak bywa...

niedziela, 30 maja 2004, 01:31

Był już identyczny temat w dziale Olympusa:

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=1782

ale fakt, że bez ankiety.

Rozumiem, że pytanie brzmi, którego bym wolał? No to mimo wszystko C-750...

Pozdrawiam.

niedziela, 30 maja 2004, 02:23

No i nie zgadzam się - C-760/765 nie są niewypałami. Trzymam się wersji przedstawionej w powyżej zamieszczonym linku, ale teraz mam już jakieś bezpośrednie wrażenia - wydaje mi się, że są nowymi odpowiednikami tańszych UZ do pary (tak jak C-740, z tym, że teraz są 2 dla wiekszego wyboru) a C-770 to ten droższy (czyli odpowiednik C-750).

A ja w sumie czekam na unowocześnioną kontynuację C-2100 UZI - to jest sprzęt!

Pozdrowiam.

niedziela, 30 maja 2004, 02:33
Faktycznie Ginty, umknal mi ten topic. Moja wina.

Nie podoba mi sie ta "polityka cenowo-modelowych par", pogubic sie mozna. Teraz zaczalem sie zastanawiac co lepsze. Wiekszy lcd czy pilot i stopka pod lampe. Filmy w C-765 to bajer... to aparat a nie kamera wiec (przynajmniej dla mnie) nie sa one istotne. Ale ten wyswietlacz... kurcze, dziubie :D

niedziela, 30 maja 2004, 13:22

A mi to odpowiada, przecież zobacz, jaki masz dzięki temu wybór. Odnośnie awizowanego wątku - to moje domysły, nie wiem w sumie, jaka jest oficjalna polityka firmy Olympus; na podstawie danych z sieci nawet nie zawsze idzie określić parametry aparatu... A wydawałoby się, że sieć powinna pomagać w odnalezieniu prawdziwych informacji a nie dezinformować.

C-765 filmy ma bez porównania lepsze, ale dla mnie również to bajer (chociaż ta różnica mnie zaskoczyła). Nastomiast co się liczy - C-765 jest szybszy. To widać. Poza tym widać różnice w zastosowanych LCD i EVF. Gdyby nie te akumulatory... Powiedzmy sobie jednak szczerze - AA by się nie zmieściły w tym aparacie, tylko po cholerę nowe Olki są jeszcze mniejsze? Obecnie mają już właściwie wysokość prawie wynikającą z gabarytów obiektywu (no, można coś jeszcze uszczknąć z góry). W efekcie musieli np. przesunąć gniazdo statywu na lewo (dosyć skrajna pozycja), przez co używanie małych stołowych statywów jest mocno utrudnione, co więcej - obawiam się, że dzięki temu łatwiej będzie zniszczyć gwint. Jak dla mnie to już C-740/750 są bardzo małe, boję się C-780/790...

Pozdrawiam.

niedziela, 30 maja 2004, 23:01

Post Sprawia to wrażenie,....
... że wynika to z konserwatyzmu ludzkiego: starsze, więc lepsze (bo "prototypy" zazwyczaj okazują się solidniej wykonane i bardziej niezawodne) - nowe, wiec zapewne (mimo niewątpliwych ulepszeń) producent zastosował w nich jakieś uproszczenia czy "skróty" techniczne - dające "conajmniej to samo, ale na pewno kosztem czegoś tam". Czego??? A to sie okaże!

No i ten C770 zapewne rzutuje na utrzymywanie się ceny 750, bo zdaniem ogółu 760/765 to "erzac" albo podrasowana 740.

Podobne zajwisko dotyczy najwyższego 2,1megowego modelu Olympusa D490(C990) z portem RS232: ten aparat wciąż utrzymuje się "w cenie" i sporadycznie pojawia na rynku wtórnym - mimo, iż pojawiła się cała seria jego następców z ulepszeniami, modyfikacjami.

Per analogiam: zauważcie, Koledzy, jak ponownie na rynek audio zaczynają wracać stare "analogowe" wieże (takze unitrowskie) - mimo, iż przestarzałe elektronicznie, ale o nieporównywalnie lepszym brzmieniu niż przeelektronizowane "cyfrowe", gdzie wszystko odbywa się za nacisnięcie pilota.

ZoltAn

środa, 2 czerwca 2004, 10:06

Indeed, chociaż cena C-770 robi wrażenie nieco sztucznie utrzymywanej... Za ceną C-750, jak się chwilę zastanowić, wiele przemawia - tych dodatków jest naprawdę sporo. Już sama ładowarka z kompletem akumulatorów i pilotem - jeżeli odjąć koszt tych akcesoriów od ceny C-750, zaczyna się ona przedstawiać całkiem sympatycznie. Oczywiście jeszcze pytania, ile odjąć - Olympus za takie firmowe dodatki każe sobie słono płacić.

Chyba, że rzeczywiście do tych "lepszych" Olych wędruje wyselekcjonowana optyka. Całkiem możliwe.

Pozdrawiam.

środa, 2 czerwca 2004, 11:57

Post I może to właśnie tłumaczy...
... utrzymujacą się wciąż na wysokim poziomie cenę Olka 750UZ - możliwe, że i do niego pakują selekcjonowane szkła?

ZoltAn

środa, 2 czerwca 2004, 12:22

TomekK kiedyś coś takiego sugerował przy rozpatrywaniu różnic pomiędzy C-740 a C-750 - że pomimo nominalnie identycznej optyki do modelu droższego trafiają szkła lepsze i odpowiednio wyselekcjonowane. Nie wiem, jak to jest, ale jakiś sens może mieć...

środa, 2 czerwca 2004, 12:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]