Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 07:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Który model ma lepszej jakości zdjęcia C750 czy C765??? 
Autor Wiadomość
Post Który model ma lepszej jakości zdjęcia C750 czy C765???
Który model ma lepszej jakości zdjęcia C750 czy C765???Nie wiem czy chińskie olympusy są dobre???Bo jest ichg duzo w Polsce z jakich krajów sa podróby olympusów a i jeszcze jedno byłem w takim sklepie jednym i ogladałem olympusa c765 i zauważyłem na wyświetlaczu martwego białego piksela :x Powiedziałem sprzedawcy że jest uszkodzony wyświetlacz.Odpowidział,że to tak musi byc,że martwe piksele na wyswietlaczu są od jednego do trzech.Czy on ma racje z tymi martwymi pikselami???Czy w macie takie martwe piksele na wyświetlaczu???

niedziela, 6 czerwca 2004, 21:25

Martwych pixeli są normy, w przypadku wyświetlaczy LCD do notebooków czy stacjonarnych PC. Ale co innego pixel na monitorze LCD, który ma 15" a na monitorze 1.5"

Osobiście traktowałbym wyświetlacz aparatu cyfrowego z martwym pikselem jako uszkodzony. Nie ten sklep to inny.

Z resztą to świadczy o producencie, o jego kontroli jakości i w ogóle.

niedziela, 6 czerwca 2004, 21:30

Tak nie musi być i nie powinno. Martwe piksele na LCD się zdarzają, rzeczywiście istnieją limity, powyżej których aparat można reklamować - mimo to nie ryzykowałbym zakupu takiego aparatu, bo po co? Całkiem niewykluczone, że oglądałeś jakąś wybrakowaną sztukę przeznaczona właśnie na aparat wystawowy czy do obmacywania przez klientów. Ogólnie wciskanie klientowi, że aparat nawet w minimalnym stopniu uszkodzony (tak należy traktować ten LCD) jest jak najbardziej w porządku, że tak "musi być", wydaje mi się co najmniej dziwne - delikatnie mówiąc ten sprzedawca to cham i oszust (chyba, że coś pomyliłeś, wtedy zwracam wzmiankowanemu sprzedawcy honor).

No bo właśnie - co to znaczy "podróbki Olympusa"? To nie są żadne podróbki, tylko aparaty produkowane przez Olympusa w Chinach; przecież Chiny produkują mnóstwo elektroniki na cały świat i mnóstwo szanujących się firm posiada tam swoje fabryki z uwagi na tanią siłę roboczą. Większość (?) aparatów tej marki w Polsce (oglądałem ich już w sumie całkiem sporo) to rzeczywiście sprzęt "made in China". Dodam, że jeszcze na żadnym nie widziałem martwego piksela na LCD, co nie zmienia faktu, że takie rzeczy oczywiście się zdarzają.

Jeżeli chodzi o różnice w samej jakości zdjęć z C-750 i C-765 - w moim odczuciu, jeżeli są to niewielkie.

Silent Planet - a skąd ta pewność, że błąd popełnił producent? A może aparat po prostu "oberwał" w czasie transportu? Wyciągasz bardzo ogólne wnioski. Myślisz, że wypalone piksele w LCD to domena wyłącznie Olympusa?

Zaraz się pewnie dowiem, że jestem olympusowskim fanatykiem... ;)

Pozdrawiam.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 00:45
Moderator

Obrazek

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 01:21

No wiesz, Vendeur...? Z Twojej strony się tego nie spodziewałem... ;)

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 09:57

a skąd ta pewność, że błąd popełnił producent? A może aparat po prostu "oberwał" w czasie transportu? Wyciągasz bardzo ogólne wnioski. Myślisz, że wypalone piksele w LCD to domena wyłącznie Olympusa?

Skąd pewność, że to wina producenta ?
Ano stąd, że wypalony piksel powstaje na etapie produkcji matrycy LCD i jest - najzwyczajniej w świecie - trzema nie podłączonymi do obwodu tranzystorami ( pixel czarny ) lub podłączonymi nieprawidłowo ( piksel kolorowy ). I tu nie masz co krzyczeć, bo to powie KAŻDY elektronik. Wiesz, to tylko maszyny, nie są doskonałe, czasem nie uda im się połączyć, albo zimny lut... wiesz jak jest.
Uderzony podczas transportu wyświetlacz zachowuje się inaczej - on pęka, a nie odłącza od płytki tranzystorki o wielkości 0.1 mm :wink:
Nawet zamrożony wyświetlacz wylewa.
Gdy kupowałem trzy lata temu notebooka ( Toshiba ) za dużą kasę, to w instrukcji była wzmianka o ilości martwych pikseli dopuszczonych normą wewnętrznej kontroli jakości. Na matrycy o wielkości 480k pikseli było ich piętnaście. To było trzy lata temu. Teraz technologia się ulepszyła i to widać - dawno niewidziałem nowego notebooka ( nawet złomu w stylu jakiegoś MaxGeara ) z martwym pikselem.

Ginty napisał(a):

Ty olympusowski maniaku Obrazek

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 10:22
Witam ginty i wszystkim.Nie za bardzo zromumialem tą odpowiedz z ta jakością zdjęć :( Kurcze oby C750 mial taka samą jakość zdjęć czyli ostrość i kolorystyka jak C765 ten model jest śliczny ale co kryje w środku tak mało nim słychać na stronach i wogule.czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam!!!

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 18:36
[url]A i jeszcze jedno ginty sorry że pytam ale nie chce kasy wyrzucić w błoto bo cieżko kase zbierałem :( Bardzo interesuje mnie makro i nie wiem czy to dobry wybór by był jeśli by olek C765 mial by byc z soczewkami dobry do makra.Prosze walnij jakies foty makra z dokręconymi soczewkami jesli możesz.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 18:49

Tomi, nie przepraszaj za to, że pytasz, no coś Ty... Przecież to forum jest. ;)

W moim odczuciu (podkreślam - moim) jakość zdjęć z C-750 i C-765 jest bardzo zbliżona (jeżeli nie taka sama). Makro jest identyczne (od 3cm super makro, od 7cm makro); co jest istotną różnicą na plus dla C-765 - ta szybkość no i lepszej jakości LCD+EVF; natomiast C-750 jest przyjemnie dosprzęcona. Subiektywnie dla mnie - wykonanie obydwu oceniam bardzo pozytywnie, jednak C-760/765/770 są, jakby to powiedzieć - za małe. Nie podoba mi sie ten trend "najmniejsze UZ świata", który bardziej chyba wynika z przesłanek marketingowych niż praktycznych.

Fot z dokręconymi soczewkami z C-765 niestety nie walnę - to nie mój aparat, mogłem go troche potestować, ale nie mogę nadużywać uprzejmości właściciela... Ale robiłem makra i oceniam naprawdę pozytywnie. Postaram się je jeszcze dzisiaj bądź jutro przesłać do albumu.

Poz.

wtorek, 8 czerwca 2004, 09:03

Silnet Planet - a czy ja krzyczę (nawet wirtualnie)? Na Ciebie? No co Ty? No dobrze, a jak w takim razie skomentujesz wypalone piksele pojawiające się z czasem na LCD? Pytanie nie dotyczy wyłącznie Olympusów, bo wypalone piksele do bolączka wszystkich cyfrówek...

Poz.

wtorek, 8 czerwca 2004, 09:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]