Teraz jest środa, 26 września 2018, 08:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Mam martwy piksel(zielony) w olympusie c760;(Co robić? 
Autor Wiadomość
Post Mam martwy piksel(zielony) w olympusie c760;(Co robić?
Dopiero dziś kupiłem przed wypakowaniem z pudełka się cieszyłem popstrykałem pare fotek i w kompie przeglądam a tu na kazdej fotce jeden zielony martwy piksel.Kupiłem go w dobrym sklepie Media Markt jestem rozczarowany :shock:

wtorek, 8 czerwca 2004, 23:38

Natychmiast spróbuj zareklamować. Co prawda są normy i jeden piksel to niby za mało, ale - skoro kupiłeś dzisiaj - powinno się udać...

Poza tym pozostaje Pixel Mapping, Olympus w swojej uprzejmości dodał tak sympatyczną funkcję do swojego aparatu - ale najpierw próbowałbym zareklamować; jak się uda, na pewno poprawi Ci to humor. I nie pozwól im "naprawiać" (bo właśnie włączą Pixel Mapping), tylko podomagaj się wymiany.

Pozdrawiam.

P.S. Swoją drogą temat martwych pikseli coś ostatnio często się pojawia - Canony, Olympusy... Kiedyś tego nie było czy jak???

wtorek, 8 czerwca 2004, 23:49

Kopia posta z dublującego sią wątku w sprawie wymiany na C-765:

Jeżeli nosiłeś się z zamiarem kupienia C-765 (zdaje się, że o niego pytałeś), to masz bezpieczne rozwiązanie - ale jeżeli nie masz ochoty dopłacać, to zrobiłbym awanturę i o ten aparat. Bo czemu nie?

Po włączeniu funkcji Pixel Mapping martwy piksel powinien zniknąć i nie powinieneś mieć już z nim problemów. Tak naprawdę nigdy nie wiesz na pewno, czy dana matryca nie była już naprawiana w ten sposób w dowolnym nowym aparacie... To się tyczy nie tylko Olków - ale tu z uwagi na możliwość zastosowania prostej funkcji z menu jest pod tym względem najbardziej bezproblemowo. Generalnie jeden martwy piksel to niewielki problem - jest źle, gdy pojawia się ich kilka obok siebie.

Pozdrawiam.

I co jeszcze - nim go oddasz, najpierw pobaw się nim porzadnie. Zawsze to doświadczenie, będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę przy wymianie/zakupie następnego. Jeżeli będziesz miał naładowany akumulator z tego aparatu, to w MM będziesz mógł na nim przećwiczyć i C-765 - zrób to i sprawdź efekty na kompie (powinni Ci udostępnić). Pozdrawiam.

środa, 9 czerwca 2004, 00:35
Jeszcze raz dzieki za rady;D powiedzieli mi,że mogę potestować cały tydzień ale raz wymienić na model inny czyli jest tylko c765 i Minolta Z2.No musze poszukac tą funkcję co mówiłes mi o włączenieu.Troche kumaty jestem ale fotki kiedy wysle;)

środa, 9 czerwca 2004, 00:58

Jeżeli chcesz dochodzić swoich praw, to nie używaj Pixel Mapping, bo zlikwidujesz w ten sposób dowody - ten dead pixel nie będzie już widoczny na zdjęciach.Poz.

środa, 9 czerwca 2004, 01:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]