Teraz jest piątek, 21 września 2018, 17:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 C740 vs. C760 
Autor Wiadomość

Post C740 vs. C760
Przeglądałem kilka testowych fotek porównawczych tych dwóch modeli i niektóre z nich przemawiały na korzyść tego drugiego.
Moje pytanie jest następujące; czy C740 rzeczywiście jest gorszym bratem C760, czy być może różnice międzynimi są tak niewielkie, że nie warto dopłacać do C760?

czwartek, 29 lipca 2004, 22:24
Ja też długo sie zastanawiałem między C-740 i C-760 i stwierdziłemi, że C-760 robi lepsze fotki.C-740 jakby troche przepalał np.niebo i nasycenie wydaje sie mniejsze.
Kupiłem C-760 i jestem z niego zadowolony.Duzo osob marudzi z powodu baterii ale spokojnie starcza na 130 zdjęć z czestym włączaniem i wyłączaniem aparatu.Dobrze uformowana bateria powinna starczyc na zapełnienie karty 256mb w najwyzszej rozdzielczosci ok 130zdjęc robiac zdjecia bez lampy.
C-760 robi lepsze makro i super makro(łapie mniejszy obaszar).Szybkosc i płynnosc obrazu na LCD tez lepiej wypada na korzysc C-760

piątek, 30 lipca 2004, 00:50
C760 wedlug mnie jest lepszy od 740...jest to nowszy model i bardziej udoskonalony...wedlug mnie duzo szybciej działa focus, zdjęcia kolorystycznie również sa ładniejsze....no igabaryty 760 sa dla mnie duzo lepsze bo mniejsze (choc niewiele :)) no i wiekszy wyswietlacz z tylu 1,8 cala, jest to na prawde dobry model....polecam

piątek, 30 lipca 2004, 13:04

Na plus dla C-740 zapisałbym przede wszystkim zasilanie (4AA) - dla mnie to bardzo istotna zaleta. Druga sprawa, ale już zdecydowanie bardziej subiektywna - wielkość; można chwalić C-760/765/770 za znikome gabaryty, ale bez tulejki nie idzie go chwycić (tak, wiem, po prostu mam wielkie łapska); o ile kształt obudowy w C-760 to prawie prostopadłościan, o tyle zasilanie przez AA w C-740 nadało tej obudowie bardziej przyjemne w chwycie kształty... Z drugiej strony - zanim pokazały się C-760/765/770, najmniejszymi UZ na rynku były C-740/750 - oby kolejne UZ Olympusa nie okazały się jeszcze mniejsze...

C-760 to przede wszystkim większa szybkość - i to się czuje; nie chodzi wyłącznie o shutter lag, ale i odświeżanie LCD/EVF; jednak nie dyskwalifikowałbym C-740/750 z tego powodu - to, że ustępują nieco nowszym UZ nie oznacza, że są beznadziejne. Kolejna istotna zaleta to większy LCD i EVF o wyższej rozdzielczości. Natomiast co do zakresu ekwiwalentnych ogniskowych (C-740:38-380mm, C-760:42-420) - bardziej zależy mi na tym "szerszym" końcu, ale to już kwestia gustu - w każdym razie te 42mm to dosyć wąsko nawet jak na UZ. Ma to związek z mniejszą (fizycznie) matrycą, co tak na logikę powinno przekładać się na większe szumy w C-760. A i bym zapomniał, przepraszam bardzo - oczywiście kluczowa sprawa czyli filmy - w C-740 są żenujące; jeżeli ktoś kupuje aparat do filmów, to w kierunku C-740 nie warto nawet spoglądać.

Nie robiłem zdjęć C-760, ale porównywałem bezpośrednio C-740 i C-765; w każdym razie - o ile o ulepszeniach optyki czy matryc zastosowanych w C-750/740 w stosunku do C-730/720 pisano swego czasu naprawdę sporo, o tyle nie znalazłem żadnych szczegółów na ten temat przy okazji porównań nowych C-76x z C-740/750 (na niektórych serwisach recenzje te stanowiły zresztą kalkę z recenzji C-740/750); napotkałem za to na stwierdzenie, że pod tym względem nic się nie zmieniło. Jakkolwiek jest, focąc równolegle C-740 i C-765, nie zauważyłem znaczących różnic w jakości uzyskiwanych zdjęć - zresztą pod tym względem już poprzednio było naprawdę dobrze (jak na UZ); stąd uważam, że różnice - jeżeli są - to bardzo subtelne.

Zatem czy warto dopłacać? Z uwagi na szybkość i ulepszone LCD/EVF - warto, ale zależy ile. Generalnie aparaty są bardzo do siebie zbliżone. Kupując w tej chwili UZ, wybrałbym prawdopodobnie C-765 (od razu w zestawie z tulejką, jakimś lepszym filtrem UV i polarkiem + zapasowym akumulatorem - tańszy zamiennik na Allegro kosztuje ok. 80-90 złotych a nawet taniej); przebolałbym już wówczas jakoś tę skalę mikro i zasilanie. Natomiast gdybym w ramach oszczędności musiał jednak zakupić UZ z matrycą 3MPix, to mój wybór chyba ponownie padłby na C-740.

Pozdrawiam.

piątek, 6 sierpnia 2004, 14:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]