Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Olympus XD-Picture Card firmy Lexar 
Autor Wiadomość
Post Olympus XD-Picture Card firmy Lexar
Znalazłem dzisiaj w sklepie kartę do Olympusa, która zwie się Olympus XD-Picture Card, ale robiona jest przez firmę Lexar. Wygląda jak oryginalna karta XD Olympusa (wszystkie napisy takie same, łącznie z logiem Olympusa). Czy to jest jakaś podróbka, czy to są po prostu karty XD robione dla Olympusa, ewentualnie na licencji? Bo szczerze przyznam, że za tymi kartami przemawia głównie cena :). Tylko nie wiem, czy jest ona coś warta. Bo są też karty XD firmy Fujifilm, tyle, że na tych wyraźnie pisze Fujifilm XD-Picture Card (a nie Olympus), więc tu po prostu wiem, że to jest Fuji. Boję się, czy ta Lexar, to nie jest po prostu jakaś podróbka. Czy mieliście doświadczenia z tymi kartami? Może ktoś ją użytkuje? Którą lepiej wybrać: Fujifilm, czy Olympus-Lexar?

Z góry dzięki za szybką odpowiedź!

środa, 4 sierpnia 2004, 20:19

ja ostatnio kupilem do mojego olka karte fujifilm ;) nie bylo olympusa nigdzie :( ale producentem jest SanDisc.. mam ta karte od miesiaca zapelnilem ja juz pare razy i chodzi bez zarzutow..

środa, 4 sierpnia 2004, 22:36
Wez tansza - fuji robi dore karty, lexar jak najbardziej tez dobre. Ja bym sie kierowal w tym moemencie tylko i wylacznie cena - no jeszcze w sumie jest jedna roznica zapewne, mianowicie fujifilm nie jest karta z opcja panoramy a ten lexar na ktorym pisze olympus byc moze jest.

środa, 4 sierpnia 2004, 23:28
Kupiłem jednak oryginalnego Olympusa. Chociaż jak się później okazało, to i tak nie są przecież karty robione przez Olympusa :). W aparacie oryginalnie miałem kartę Olympus-Samsung, a tą którą kupiłem to Olympus-Toshiba! Co nieco też dowiedziałem się o tych kartach Lexar. To są również oryginalne karty do Olympusów (a wiec powinny obslugiwac Panorame), tyle ze sa to karty wytwarzane w USA, glownie na rynek amerykanski (do Europy trafiaja jednak glownie karty z Azji).

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 11:46

Wszystkie moje "oryginalne" olympusowskie XD to Toshiby, natomiast kupiony ostatnio olympusowski Lexar to Samsung... ;) Z wyglądu kompletnie niczym się nie różnią - oczywiście są inaczej zapakowane i do Lexara nie dołączono holdera. Jednak zauważyłem ciekawą rzecz - próbując przetestować swoją nową kartę (czyli tego Lexara - pojemność 128MB), chciałem nagrać "pełnokartowy" film; niestety rejestracja została przerwana przy objętości klipu równej ok. 80-85% pojemności karty. Film został zapisany i chwilę później mogłem dograć kolejny aż do zapełnienia karty. Podobne problemy pojawiały się w przypadku Minolty Z1 i wolniejszych kart pamięci - jednak Minolta zastrzegała, że taka sytuacja może się zdarzyć. Tymczasem jakość filmów z C-740 (rozdzielczość 320x240, 15fps i bez dźwięku) wydają mi się stawiać naprawdę niewielkie wymagania... Dodam, że zapełniłem juz parokrotnie wzmiankowanego Lexara zdjęciami i zachowywał się całkowicie poprawnie. Ponieważ z filmików skorzystałem dotąd może wszystkiego razem z 10 razy, więc niezbyt mnie to boli - ale fakt pozostaje faktem. Czy zauważyliście coś podobnego? Powód może być w sumie prosty - może jednak istnieje limit objętości klipów filmowych - dotąd żyłem jednak w błogim przekonaniu, że tak nie jest.

I jeszcze jedna ciekawostka - kolega zakupił ostatnio XD Fuji (nazwijmy to standardem Fuji, bo producent też należał do tych nowych - generalnie jakiś no name) i ma dostęp do olympusowskiej funkcji panoramy! Niespodzianka. ;)

Pozdrawiam wszystkich.

wtorek, 10 sierpnia 2004, 11:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]