Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 C5060 - Ochrona przed zablokowaniem obiektywu 
Autor Wiadomość
Post C5060 - Ochrona przed zablokowaniem obiektywu
Witam wszystkich.
Mam pytanie, czy Olimpus C5060 posiada ochronę przed uszkodzeniem obiektywu podczas wysuwania (włączanie aparatu). Np.: w sytuacji gdy nie zdejmiemy osłony obiektywu lub zablokowania obiektywu?
Pozdrawiam,

niedziela, 15 sierpnia 2004, 20:46
Post C 5060 - ochrona przed zablokowaniem obiektywu .
witam !!!

Kup sobie zestaw ochronny do Olumpusa 5060 tak jak ja to zrobiłem .
Zestaw ochronny składa się z tulejki nakręcanej na korpus obiektywu
,filtra UV , i dekielka .Ten zestaw doskonale zabezpiecza cały obiektyw przed paluchami i kurzem . Kupiłem go w firmie FOTO -TIP za 79 zł + 10 zł przesyłka . Przyszedł w jeden dzień . Wykonany jest doskonale i pasuje idealnie do aparatu .
pozdr D.RZ

środa, 17 listopada 2004, 22:06

Dekielek sam spada, jak się go nie zdjemie. A czy ma zabezpieczenie? Nie wiem, ale czy planujesz to sprawdzać???

środa, 17 listopada 2004, 22:39
Post C 5060 - ochrona przed zablokowaniem obiektywu .
Witam !!!

ludzie !!!!! Dajcie spokój z tym" niby" spadającym dekielkiem na podłogę .
W zestawie jest taki specjalny sznureczek którego jeden koniec łączy się z dekielkiem a drugi z uchwytem na pasek przy aparacie i po kłopocie .
A jeśli chodzi o zabezpieczenie obiektywu to nawet gdyby takowe było to ja wolę nie ryzykować "serca aparatu" i załozyłem tulejkę z filtrem i mam spokój .
I jeszcze raz powtarzam !!!!!! Właściciele Olumpusów 5060 łączcie dekielek z aparatem SZNURECZKIEM
pozdr D.RZ

czwartek, 18 listopada 2004, 16:35
Popieram darka - 1 rzecz ktora zrobilem to wlasnie to :)

wtorek, 23 listopada 2004, 23:34
Post dekielek
niestety zapomniałem zdjąć dekielka i obiektyw nie chciał się wysunąć. Aparat zasygnalizował piskiem problem . Po ponownym włączeniu ( bez dekiuelka wszystko oki.

środa, 24 listopada 2004, 15:11
Odblokowanie wysuwanego obiektywu w C5050Zoom w Serwisie Olympusa w Warszawie (bez wymiany części) kosztowało mnie ponad 500 PLN, więc warto stosowć ochraniającą tulejkę, do której można przykręcić filtr np.UV i dzięki temu oszczędzić szkła obiektywu aparatu i mechanizm jego wysuwania. Dodatkowo informuję, że wymiana włącznika kosztuje ponad 300 PLN, więc warto zapamiętać, że podgląd zdjęcia można uzyskać przez poswójne naciśnięcie przycisku View z tyłu aparaty; po powtórnym naciśnieciu tego przycisku powracamy do trybu robienia zdjęć. Pewnie ta sama zasada obowiązuje w przpadku aparatu c5060 Wide zoom. Pozdrawiam

czwartek, 20 stycznia 2005, 22:23

Witam. Taki poważny problem a tu sami goście!

czwartek, 20 stycznia 2005, 23:17
Witam. Taki poważny problem a tu sami goście!

Bollo-Miły to TY nie jesteś dla gości.Pewnie jesteś wśród tych którzy uważają że goście to tylko zaśmiecają to forum. Czytałem sporo tego typu uwag w odpowiednim poście tego forum. Ale jak sam w swoim poście powyżej stwierdziłes gdyby nie goście to byłoby tu dosyć martwo
Ponieważ jestem tylko gościem więc mi się chce i pod wpływem jednego z postów powyżej zapytam czy w ramach oszczędzania ponoć niezbyt trwałego wyłącznika zasilania 5060, stosujecie taką metodę że, będąc w terenie nie wyłączacie w ogóle zasilania.Akumulator ma b. dużą pojemność,LCD łatwo można wyłączyć czym innym, a aparat nie używany sam się przecież po trzech minutach wyłącza a w dodatku do jego ponownego włączenia wystarczy nacisnąć cokolwiek. Stosuję ten sposób i wydaje mi się b. wygodny. Pozdrawiam Aldus .gość.

piątek, 21 stycznia 2005, 11:29

Do gości oczywiście nic nie mam, ale uważam, że użytkownicy zalogowani bardziej ważą słowa i raczej nie starają się obrażać innych. Niedawno spotkałem właśnie takiego jednego gościa, który obrażał wszystkich dookoła, logując się pod różnymi nickami. Koleś poczuł się anonimowy i zaczął rozrabiać.
A tak przy okazji Aldus mógłbyś się zarejestrować!

Co do oszczędzania akumulatora, to robię dokładnie tak jak ty, natomiast nie z racji tego, że boję się o wyłącznik. Ja uważam, że jeżeli mi się coś ma zepsuć, to wolę, żeby było to na gwarancji!
CO do tych wyłączników, to uważam, że są to sporadyczne przypadki i nie demonizowałbym tego problemu.
Pozdrawiam

piątek, 21 stycznia 2005, 11:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]