Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 19:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panorama - zdjecia w trybie panorama 
Autor Wiadomość
Post Panorama - zdjecia w trybie panorama
W aparacie Olimpus C770 mam dostepna funkcje robienia zdjec panoramicznych, po jej wlaczeniu na wizjerze pojawiaja sie pewne pola w postaci prostokatow oraz malych strzaleczek skierowanych w jeden z wybranych kierunkow.
CO DALEJ?
W jaki sposob wykonuje sie taka panorame?
Kolejna sprawa to jaki sposob mozna sprawdzic czy karta pamieci posiada tryb panoramy i dalczego wogole istnieje taki podzial w kartach pamieci?

piątek, 20 sierpnia 2004, 10:33
Strzałki wskazują kierunek poszczegolnych zdjęć, czyli rocieę np widok z lewej na prawą. Osobiście prostokąty po bokach traktuję jako pole zachodzenia na siebię poszczególnych zdjęć, a poziomą linię jako "horyzont".
Mam C50zoom w zauważyłem, że wartości naświetlania ustawia według pierwszej klatki. Robiłem wysoki budynek i wierzchołek wyszedł prześwietlony (panorama złaczona z kilku zdjęć pionowych).
Podobno tylko karty Xd Olympus mają funkcję indeksowania w panoramie, widać te znaczniki na podglądzie miniatur w oprogramowaniu Camedia.

sobota, 21 sierpnia 2004, 23:47
Czyli jak rozumie chodzi tylko o indeksowanie zdjec ktorenastepnie moga bys w odpowiedni sposob slkladane w odpowiednim oprogramowaniu.
Na upartego mozna to robic bez funkcji panoramy?

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 12:39
Post Panorama
"Na upartego mozna to robic bez funkcji panoramy?"

Nie bardzo, wykonanie samemu panoramy jest raczej trudne, krawędzie zdjęć nie pasują do siebie. Szczególnie jeśli zdjęcia robione są z bliskiej odległości. By klatki pasowały muszą mieś kształt "poduszek".
Program Camedia master (dołączany jest do aparatu), wykonuje połączenie zdjęć automatycznie i to bardzo ładnie. Trzeba później tylko przyciąć górę i dół panoramy, ponieważ oprogramowanie musi nieco zniekształcić krawędzie zdjęć.

Pozdrawiam[/b]

niedziela, 29 sierpnia 2004, 02:13

Do panoram to chyba najlepszy jest panorama factory - nic nie trzeba przycinac, nic nie znieksztalca, i piekne panoramy robi nawet jezeli zdjecia sa deczko inne od siebie. Ten camedia master sie nawet nie umywa do panorama factory, chociaz byc moze sa i lepsze programy (chociaz ja lepszego nie znalazlem)

niedziela, 29 sierpnia 2004, 02:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]