Teraz jest środa, 26 września 2018, 09:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem z c5060 
Autor Wiadomość
Post Problem z c5060
Mam problem z olympusem c 5060 mianowicie prtzy dlugich czasach naswieltlania pojawiaja mi sie biale kropki! Im dluzsze czasy tym wiecej!Probowalem uzyc funkcji pixel maping ale nic to nie pomoglo!Jestem amatorem wiec nie mam pojecia co jest przyczyna tego jakze irytujacego zjawiska.Bylbym wdzieczny za pomoc!Pozdrowiam!

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:08
No cóż - jestem początkującym amatorem, ale odpowiedź jest chyba prosta. Jeśli mówisz o długich czasach naświetlania, to chodzi Ci chyba o zdjęcia nocne? Jeśli tak, to białe kropki na nocnych zdjęciach, to po prostu szumy. Często też jako białe kropki wychodzą różne odbicia światła, których nie widzisz gołym okiem, a które wychodzą przy długim czasie naświetlania lub po prostu jakieś minimalne błyski, które zarejestrowała matryca, jakby to był leflektor... Taki po prostu urok cyfraków :). Ale większość tego typu badziewia da się skorygować programem do obróbki zdjęć.

Jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, ewentualnie usunie powyższe, jeśli to głupoty...

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:22
Miało oczywiście być "reflektor", a nie "leflektor" :).

wtorek, 31 sierpnia 2004, 16:36

Może byś umieścił wycinek foto lub też całe, żeby kazdy zobaczył o jakie punkty ci chodzi i mogl ci pomoc. Bo tak z opisu to moze byc kilka mozliwosci.
Pozdrawiam

PS
Jak nie umiesz (nie mozesz) dac tu foto to wyslij mi na maila - k-k-k@wp.pl a ja je tu zamieszcze jak cos.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 19:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]