Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 20:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Przełącznik w C-310 - PORAŻKA !!! 
Autor Wiadomość
Post Przełącznik w C-310 - PORAŻKA !!!
Mam Olympusa C-310 od dwóch miesięcy i już problem z przełącznikiem włączającym aparat! Działa on na takiej sprytnej zasadzie, że najpierw trzeba nadusić mały pstryczek na przycisku (blokadę), a potem całość przesunąć. Tylko ból jest taki, że nie wszyscy kumają jak to działa. I tak się stało, że aparat przez te dwa miesięce przeszedł przez kilka rąk i już nie działa tak jak trzeba. Oczywiście co niektórzy przesuwają ten przełącznik bez naciskania małego przycisku, co sprawiło, że już nie działa ta blokada przesuwania. Tzn. działa, ale tylko na drugim skoku i tylko w kierunku włączania - przez inne położenia przełącznik da się przesunąć bez naciskania małego przycisku (czyli tej blokady). Poza tym oczywiście cały przycisk chodzi zbyt łato i po prostu lata. Słowem - zepsuty (działa, ale już nie tak jak trzeba)! Miałem już doświaczenia z tego typu przełącznikami i nie powiem, żeby to był dobry patent. Zazwyczaj wystarczy jedno niewłaściwe przesunięcie i już bo blokadzie. Zapewne reklamować aparatu na taką wadę nie mogę, bo powiedzą mi, że sam to zepsułem... Oby tylko w przyszłości nie czekała mnie wymiana tego przełącznika na własny koszt, bo mimo, że raczej to drobna usterka, to może być dość kosztowna :(.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:09

Bylo trzeba C350Z kupic ... heeee ;) ;) ;) ;) ;) ;)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:17

Aparat powinien być przedmiotem osobistym! Po co dawałeś go w inne ręce!

czwartek, 2 września 2004, 21:41

Post re
Jak wyżej. A jeśli już, to dokładnie instruuję, jak się używa aparatu. A jeśli nie jestem pewien, to po prostu nie daję i tyle. Prawdą jest, że ten pantent jest kiepski.

czwartek, 2 września 2004, 21:55
No to nie do konca tak było... Po prostu ktoś robił mi zdjęcia (bo czemu mnie nigdy nie ma być na zdjęciach). Instrukcja była - tu celujesz, tu naciskasz, zielona "lampka" i pstrykasz fotkę. Ale oczywiście każdy zaraz się musi zrobić "za dużo" no i łapie się za przełącznik :(. Ale teraz już będę ostrożny i za wczasu będzie instrukcja obsługi wszystkich przycisków, przełączników, itp. aparatu :).

piątek, 3 września 2004, 16:27
W moim aparacie owy przelacznik "od nowosci" bez wciskania dal sie przesuwac na srodkowa pozycje (podglad zdjec) a dopiero po nacisnieciu i przesunieciu w prawo mozna robic zdjecia. Przy wylaczanu aparatu przelacznika nie trzeba bylo nigdy go "wciskac". Pozdrawiam

piątek, 3 września 2004, 22:30

co do osobistosci aparatu to ja wlaczalem smowyzwalacz i dawalem do potrzymania bo niestety nie mam statywu ;)

piątek, 3 września 2004, 23:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]