Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 02:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Olympus C-720 czy C-725???????? 
Autor Wiadomość

Post Olympus C-720 czy C-725????????
Mysle o kupnie pierwszego aparatu cyfrowego. Zastanawiam sie nad Olympusem C-720, zauwazylem jednak drozsza o 2 stówki oferte Olympusa C-725. Nie wiem w czym tkwi róznica pomiedzy tymi aparatami. prosze o pomoc :D .

wtorek, 31 sierpnia 2004, 15:45
Różnią się tylko kartą pamięci. Radzę C-720, który używa tańszej karty SmartMedia (max. poj. 128 MB).

środa, 1 września 2004, 10:19
Hmm oczywiscie teraz bede wiedzial i fatycznie wole SD bo bez sensu bolic ponad 200 zeta na karte. A zastanawiam sie czy to bedzie dobry aparat dla mnie. Mam tylko 1400 zeta na aparat + karta 128 + jeszcze baterie z ladowarka i przyzna ze mam tez niewielkie doswiadczenie w fotografi. wiem ze sa lepsze modele ,ale KOSZT mnie bardzo ogranicza ,nie potrzeboje teZ WYMYSLOW zadnych ,starczy mi ze moge sam kilka swoich ustawien dac. Czy C720 bedzie dobry ?

środa, 1 września 2004, 23:13

Było już trochę opisów, zdjęć i "recenzji" na tym (i nie tylko tym) forum.

Myślę, że jest jedyną alternatywą dla tego Olympusa.

czwartek, 2 września 2004, 09:34

Post Olympus
Ta minolta brzydka jest jak szlaq :( Wole OLYMPUSA ,zreszta napalilem sie na niego strasznie :evil: Oczywiscie kusi mnie tez kamerka cyfrowa Samsunga ,ta co jest teraz w Media Markt za 1390. Nic o tej kamerce nie wiem bo nie wiem co to za model dokladnie. Panowie i Panie co lepsze wg was APARAT czy KAMERA ?? Dzieki wszystkim za odpisy ;) :D

czwartek, 2 września 2004, 14:21

Post Re: Olympus
Kowalmen napisał(a):
Ta minolta brzydka jest jak szlaq :( Wole OLYMPUSA ,zreszta napalilem sie na niego strasznie :evil: Oczywiscie kusi mnie tez kamerka cyfrowa Samsunga ,ta co jest teraz w Media Markt za 1390. Nic o tej kamerce nie wiem bo nie wiem co to za model dokladnie. Panowie i Panie co lepsze wg was APARAT czy KAMERA ?? Dzieki wszystkim za odpisy ;) :D

Hahaaa.... tu musisz zadecydowac sam. Moim zdaniem zdjecia maja wieksza wartosc (sentymentalna) niz film.
Kamera to swietna sprawa ale aparat to aparat.

ps.
zreszta piszesz na forum fotograficznym, wiec powinienes znac nasza odpowiedz z gory ;)

czwartek, 2 września 2004, 14:37

Post re
Po pierwsze: to aparat robi zdjęcia, a nie jemu się robi. A C-720 i C-725 to totalne niewypały. Dobrze odwzorowują kolory i nic więcej. Nie są to dobre aparaty, mimo, że Olympusa. Minolta Z10 jest o niebo lepsza.

czwartek, 2 września 2004, 15:15

C-720 i C-725 to, to czego Olympus powinien się wstydzić. Z10 też nie polecam.
Dobra rada; zrezygnuj z zakupu ultrazooma i wtedy za 1400 PLN dopiero kupisz niezłe aparat, plus zestaw (karta+aku+ładowarka).
Moje osobiste propozycje;
- jeżeli pełny automat to Olek C-460 ZOOM i w tym wypadku spiesz się do MM bo mają promocję.
- jeżeli zależy ci na ustawieniach manualnych to A75 Canona

czwartek, 2 września 2004, 21:36

Post re
A jeśli chcesz automata i nie zależy Ci na 4 mp to Olek C-360.

GAMR- bądźmy realistami- tego aparatu MM już na pewno nie ma. Jak oni coś rozreklamują, to ludzie rzucają się jak głupi na 20 sztuk na sklep.

czwartek, 2 września 2004, 22:00

Post teraz mam questa
Myslalem ze ten Olympus C-720 to bedzie juz najlepszy sprzet w tej cenie ,rozejze sie jeszcze ale dzieki za pomoc .

czwartek, 2 września 2004, 23:16

Post Teraz mam jeszcze wiekszego questa
Czytalem opinie o tym Canonku A75 ,myslalem pozniej o A85 ,naszczescie doczytalem sie jakie to gowno ten A85 ,ale zaciekawil mnie jeszcze aparacik Minolty G400,podobno robi niezle fotki. Qrcze sam juz nie wiem co tu kupic.

piątek, 3 września 2004, 09:10

Kowalmen - karty do C-720 to SM a nie SD (tak na wszelki wypadek).

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy kamerą i aparatem, to MuHa ujął sedno - tu usłyszysz tylko jedną odpowiedź. :)

Superbike - C-725 to niewypał, tu się zgodzę; widać zostało jeszcze dużo C-720 do poskładania i Olympus postanowił odświeżyć produkt; biorąc pod uwagę cenę, nie jest to ciekawa propozycja. Natomiast C-720 to aparat w swoim czasie wcale nie taki zły - nie zawyża to jego notowań na dzisiaj, ale niewypałem bym go nie nazwał.

Z mojej strony - to, co napisał GAMR, brzmi sensownie. Ewentualnie polecam C-740 - to jakość zdecydowanie wyższa niż C-720/725.

Pozdrawiam.

sobota, 18 września 2004, 15:42

Post juz kupilem Canona A75 !
No i zdecydowalem sie na Canona A75. Narazie niestety wiekszosc moich zdjec sa z trybu Auto. Zdjecia sa calkiem fajne ,choc roznie bywa. Manualem poslugoje sie narazie na chybił trafił ,dałem rade zrobić niezłe makro. Nie mam zadnej fachowej literatury jak ustawiac przeslony ,czas naswietlania itede. Smialo moge powiedziec ze jestem zielony w tego typu rzeczach. Tak wiec staram sie jak moge ,troche juz wyczailem ,ale wiem doskonale ze to tylko mala czesc funkcji. Wszelkie triki to juz nie dla mnie.
Sam aparat chodzi (pod wzgledem technicznym) super. Jest w miare szybki i nie pozera duzo pradu. Tak mi sie wydaje. Mam do niego baterie HAMA 2300 i juz tydzien pstrykam co popadnie i jeszcze nie ladowalem . Do tego mam karte 256MB Kingstona i duzo sie miesci ,ale to juz tam kazdy wie i kazdy ma swoje zdanie, pokrowiec dali mi niby gratis - jest malutki i solidny. Niestety brakuje mi tej oslonki na wyswietlacz - a czytalem gdzies tutaj na tym forum ze te oslonki na bazie kleju sa do dupy i zostawiaja slady po zdjeciu. Wiec juz do cholery sam nie wiem co mam wybrac. To niby 2 zlote za folie ,ale co z tego ,skoro moge sobie rozpieprzyc wyswietlacz.
Tak wiec za calosc zaplacilem (aparat + karta + futeral + baterie z ladowarka ) 1340 złotych !!! Zwiedzilem chba ze 100 sklepow ,ta oferta byla chyba najlepsza. Ciekawe w sumie czy ktos kupil sobie ten model taniej (oczywiscie nowy i w sklepie) Na Allegro sie nie zdecydowalem , bo to dla mnie za duza suma zeby podejmowac jakiekolwiek ryzyko. Gdyby cos sie stalo to juz drugi raz bym sobie nie mogl pozwolic na taki wydatek. Cale 3 miechy charowalem jak wol zeby tyle zarobic. No a w sklepie dostalem gwarancje ,wiem ze to blisko i nie bede musial nigdzie tam zap...alac na drugi koniec polski. No i dostalem gwarncje na 5 LAT !!!
Ten sprzedawca stwierdzil ze nawet po 5 latach jak by sie cos stalo to moge smialo przyjsc.
Narazie nikomu nie bede polecal ,ani wymienial wad i zalet gdyz ich poprostu nie znam..Zdjecia sa ok ( w trybie auto) choc wiem ze ten aparat moze o wiele lepsze zrobic w manualu (dowod to moje makro i jedno zdjecie gdzie ustawienia moje byly przypadkowe ,ale zdjecie bardzo mi sie podoba) Niestety troche tak bladze jak slepiec . Brakuje mi jakiejs moze ksiazki ,albo praktyki.
No i to by bylo na tyle. Ale dzieki ze mi odradziliscie Olka C 725 bo porownywalem go z innymi i faktycznie jest kiepski (C 740 niby lepszy ,ale ja mialem tylko 1400 i ani grosza wiecej ,allegro jak wspominalem powyzej nie wchodzilo w gre) Wogole stwierdzilem ze UZ to mi nie potrzebne.Ta minolta to mi sie poprostu nie podoba.Ja wiem ze zdjecia robie ja i ze wyglad nie ma znaczenia. Ale trzymalem go w dloni ,robilem fotki i niestety nie czulem sie z nim dobrze. Wiecie ,tak mi intuicja mowila ze moge zalowac.
Ok koncze bo i tak pewnie nikt nie odpisze ,ani nawet nie prze czyta.
Pozdrawiam wszystkich ,w szczegolnosci tych co mi odpisali.
Moze kiedys jak bede mial wprawe i jakies doswiadczenie to bede slany na cale forum HAHAHAH

3majcie sie

niedziela, 19 września 2004, 15:48

poniedziałek, 20 września 2004, 00:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]