Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 00:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Olympus C2100UZ - usuwanie zdjęć 
Autor Wiadomość

Post Olympus C2100UZ - usuwanie zdjęć
Jedną z funkcji tego aparatu, dostępną bezpośrednio z klawiaturki jest usuwanie zdjęć.

U mnie działanie tej funkcji wygląda następująco:

1/ zamierzam usunąć niepotrzebne zdjęcie:

2/ klikam na klawisz z symbolem kosza,

3/ wyświetla mi się ikonka kosza z opcjami - YES lub NO,

4/ zgodnie z logiką - nadrzędną opcją powinno być NO - czyli chcąć usunąć fotkę powinienem potwierdzić ten zamiar "najechaniem" strzałką na symbol YES i nacisnąć OK. :lol:

I teraz jest najciekawsza sprawa: wcale nie muszę potwierdzać zamiaru usunięcia zdjęcia!!! :!: :oops:
Wystarczy, że nacisnę OK!!!

Bo jako nadrzędny wyświetla mi się symbol YES zamiast NO :shock: :!:

Potwierdzenia wymaga natomiast... rezygnacja z zamiaru usunięcia zdjęcia - co dla mnie jest jakimś IDIOTYZMEM!!! :shock:

Ponieważ w instrukcji (po za zaleceniem wybrania "Yes lub "No") nie doczytałem się niczego więcej, tudzież nie znam nikogo w otoczeniu, kto ma ten aparat, zapytuję innych posiadaczy tego Olka:

- czy ta niewątpliwa NIELOGICZNOŚĆ jaką jest nazbyt łatwe USUNIĘCIE zdjęcia jednym klikiem OK oraz konieczność potwierdzenia zamiaru REZYGNACJI z usunięcia jest typowa dla modelu C2100UZ czy to tylko ja mam jakiś błąd w ustawieniach/oprogramowaniu :?: :?: :?:

W drugim moim Olku (D490) uprzywilejowaną pozycją dla kosza jest oczywiście NO - zaś zamiar usunięcia zdjęcia musi być potwierdzony najechaniem na YES i kliknieciem OK.

Pozdrawiam. ZoltAn

poniedziałek, 13 września 2004, 15:04

jako posiadacz c-2100 uz odpowiadam, skoro przycisłeś przycisk kosza, to miałeś na myśli dokonanie takiej czynności jak usunięcie zdjęcia,,,
przycisnięcie ok tylko to potwierdza, na odwrót byłby potrzebny jeszcze jeden przycisk,, a jak robisz długo zdjęć to 2 ruchy to znacznie mniej niż 3

czwartek, 16 września 2004, 12:59

Zoltan, jeżeli to największa wada tego aparatu, na jaką napotkałeś, to gratuluję - powinieneś być z swojego C-2100 UZI bardzo zadowolony. (Nawiasem mówiąc) po dziś dzień to niezły sprzęt ...

Oto przykład szukania dziury w całym... ;) Ale może jest jakaś łata firmware'u na ten problem, wypada poszukać...

Pozdrawiam. ;) Sorry, ale mnie rozbawiłeś. :)

sobota, 18 września 2004, 16:06

Zoltan, jeżeli to największa wada tego aparatu, na jaką napotkałeś, to gratuluję - powinieneś być z swojego C-2100 UZI bardzo zadowolony.

Jestem, jestem...

Po trzykroć: JEZDEM :lol:

A skąd się wzieło to niezadowolenie z "kasownika"???

Z "jeżdżenia na pamięć": jak jechałem maluchem (D490) to był jeden kierunek ruchu - jak przesiadłem się na volvo (dla mnie C2100) to okazało się, że postawili znak zakazu ruchu i wjazdu z drugiej strony :shock: :shock: :shock:

Czyli pozbawiłem się paru zdjęć zanim przeflancowałem się na dobre na 2100.

A musisz wiedzieć, że "sokolego oka" to ja (już niestety) nie posiadam, więc ...

A inne "wady"? Jak marszałek w peerelowskim sejmie: "nie widzę - nie słyszę"!

No, chyba, żeby być bardzo upierdliwym: za duża odległość "makro" (ale od czego soczewki nasadkowe?) i trochę za głośny zoom (przy filmikach z dźwiękiem).

Reszta : same plusy :!: :!: :!: .

Nawet 2,1MPix matryca mi nie wadzi - w koońcu nie robię bannerów reklamowych :lol:

IDEALNY do robienia zdjęć malutkim dzieciom :lol: :lol: :lol: - a ja mam dwójkę 9-miesięcznych wnucząt...

Bądź pozdrowion! ZoltAn

sobota, 18 września 2004, 17:03

No właśnie tak pomyślałem, że coś musiałeś niefartownie skasować, że tak Ci tak sprawa zalazła za skórę... ;) No, ale przyzwyczajenie drugą naturą...

Wiem, jak dobry jest UZI, więc chyba można żyć z takim defektem; chociaż - posiadając dwa odmienne pod tym względem aparaty - będziesz musiał się bezustannie koncentrować... ;) Czujność nade wszystko!

Pozdrowienia!

sobota, 18 września 2004, 17:26

posiadając dwa odmienne pod tym względem aparaty - będziesz musiał się bezustannie koncentrować... ;) Czujność nade wszystko! Pozdrowienia!

Wiesz, nawet nie jest tak źle - zazwyczaj posługuje się karta 128MB, więc i zdjęć się na niej sporo zmieści. Te wpadki z kasowaniem zdarzyły sie przy "rezerwowej" czwórce albo ósemce - kiedy zapaliło się "full" i trzeba było zrobić miejsce na kolejne fotki - a czas pilił.
Więc klik... :lol:
Ale już po chwili... :twisted: :evil:

Teraz się pilnuję - a w futerale zawsze mam parę małych "luzaków" od wszelkiego przypadku.

Zwykle noszę: 2x128MB, 2x32MB i te ósemkową drobnicę - ale, jako że do Olków mam wspólnika (syna) to czasami zdarza się, że natrzaska zdjęć swojej właścicielce, "zakluczy" je i ... zapomni zrzucić w domciu na HD :cry:

A ja stwierdzam ten fakt mając zapchane karty nie swoimi zdjęciami! :oops: :shock:

UZI służy do "poważnego" focenia, a na codzień w torbie, z którą chodzę do pracy, leży sobie 490 i zawsze jest pod ręką ("jak u proboszcza na wszelki wypadek..." - tak mawia pewien zaprzyjaźniony ksiądz :lol: )

Pozdrawiam. ZoltAn

sobota, 18 września 2004, 20:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]