Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 23:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czy postawić na ilość MegaPixeli czy na Firmę. 
Autor Wiadomość
Post Czy postawić na ilość MegaPixeli czy na Firmę.
Yo !!!!!!!!!!
Rozważam kupno cyfrzaka.
Najpierw napaliłem sie na Olimpusa 460 ale kumpel ma taki i popsułmu się mechanizm optyczny.Pozatym po opiniach wnioskuje ze to szajs. :? Potem postawiłem na "Firme Canon" i wybrałem Canon A 60 ale ma tylko 2 Mpix a za 1000 moge mieć innej firmy ponad 3 Mpix choćby Kodak DX 6340 czy inne.
A moze po prostu kupić na allegro za 1100 Canona A75 :lol: ?? chyba tak zrobie napiszcie ze to dobry wybór bede spokojnie spał po nocach.
Pozdro.

czwartek, 16 września 2004, 09:53

czwartek, 16 września 2004, 10:10

Za 819 zl widzialem nowego A70 3.2Mpx (allegro) ....

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

czwartek, 16 września 2004, 10:38

Post Super sprzęt ;)
Masz rację kup sobie ten super aparat zamiast tego złomu.
Będzie to niewiele lepszy złom od wspomnianego Olympusa ;-)

Chociaż nie widziałem C460, i nie bawiłem się dokładnie A75 to stwierdzam, że większości ludzi wystarcza pudełko do cykania fotek rodzinnych, na których niewiele widać, itp. Później można ten wspaniały aparat postawić na półce z albumem, bo poza ładnym wyglądem i robieniem kiepskich zdjęć do niczego innego nie będzie się nadawał.

Używałem A60 i A70 – fajne zabawki, ale dlatego właśnie rozważam kupno Olympusa UZ 74x, 75x, 76x.

Jak masz 1300 zł to kup sobie 740UZ i będziesz miał niesamowite APARACISKO w porównaniu do A75 ;) No chyba, że masz zamiar kupić kamerę wideo…

Ogólnie ludzie robią tak:
1. Kupują nowości z bajerami czy inne takie, bo mają za dużo kasy.
2. Kupują przeżytki, bo chcą mieć tanio np. tzw. aparat cyfrowy.
3. Kupują coś, co spełni ich oczekiwania, najpierw czekając aż stanieje.

Trzeba jednak wiedzieć jakie ma się oczekiwania, a one ciągle rosną ;)Polecam gorąco 740UZ, która kosztowała na początku 2004 jakieś 2000 zł.

Pozdrawiam

"Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszechœwiat i ludzka głupota. I nie mam pewnoœci co do wszechœwiata." Albert Einstein

piątek, 17 września 2004, 17:49

Post re
Adek, czy różnica między C-740 a A70 jest taka wielka? To ta sama klasa aparatu, tylko C-740 to UZ. Prawda, mnie się uz cholernie podobają (ten zoom), ale odbija się to na jakości zdjęć (dla amatora nie ma różnicy).

Jeśli porównujesz rozmiarami, to C-740 to jest APARACISKO w porównaniu do A70, ale tak generalnie to ja wielkich różnic nie widzę.

A jeśli chodzi o bezawaryjność to wg. mnie Olympusy są najmniej awaryjnymi aparatami. W tym względzie Canony mu ustępują.

piątek, 17 września 2004, 18:09

za 1199 zł masz w sklepie Canona A75 + 256 MB + pokrowiec
http://www.dve.pl/index.php?s=1833&c=63
Więc 1100 na Allegro to drogo :)

piątek, 17 września 2004, 18:34

Post re
M, znam sklep, gdzie bez żadnej promocji A75 kosztuje 1100, a CF 256mb 108zł. Ale co racja, to racja, te 1100 to na allegro nic specjalnego, za to 850 za A70 już tak (brałbym bez wahania).

piątek, 17 września 2004, 18:44
Moderator

@adek - autor tematu nie wspominał nic o UZ, więc nie należu mu ich wciskać na siłę. Każdy ma inne potrzeby. Nie można powiedzieć, iż A75 to gorszy aparat, bo tak nie jest i jakość jego zdjęć może być lepsz niż z C740. To są po prostu inne aparaty.

Jeśli natomiast może być UZ, to polecam także ukłon w stronę jakiegoś modelu Minolty. Ich główna zaleta i wyjątkowość, to szybkość działania.

Ale jak już wspomniałem nic na siłę ;).

piątek, 17 września 2004, 19:55

Post re
vendeur- :shock: ooo, zmieniasz się, powoli, ale jednak :wink:

A tak na serio: racja, autor nie wspomniał nic o UZ, aldek to zaproponował (w zasadzie może to i dobrze), tylko nie zrozumiałem wypowiedzi, że C-740 to aparacisko, natomiast A75 to nie to. C-740 to spory kompakt, bo ma duży zoom i tyle. Klasa aparatu ta sama, więcej trzeba zapłacić za lensa. Inna sprawa, że Minolta Z1 za swoją cenę jest dobrym aparatem (za obecną cenę) i dla kogoś, kto choćby cokolwiek wie, co to przesłona, migawka itp będzie zdecydowanie lepsza od Z10 (trzystopniowa regulacja przesłony- porażka).

piątek, 17 września 2004, 20:05

Post Aparaciska cd.
No może trochę przesadziłem, ale dla mnie trzykrotny zoom optyczny to porażka, chociaż to też kiedyś była rewelacja i może wiele osób większego nie potrzebuje ;-)

Nie wiem, jakiej jakości fotki robi A75 (wygląda na to, że to przybajerzona A70), a moim zdaniem A60 czy A70 jest słabszy od 740UZ pod wieloma względami. Np. fotki makro, w porach wieczornych czy z lampą - w Canonie to porażka. Poza tym kiepska redukcja efektu z oczkami. Brak formatu zapisu bez kompresji. Wspomniana przez superbike2001 wcale nie taka wyjątkowa bezawaryjność. Zoom ;-) Itp.

No, a co do tej różnicy dla amatora. To racja, dopóki nie wyrobi się trochę i nie pomyśli, że to czy tamto fajnie by było mieć. A sugeruję to rozwiązanie, bo dla wielu osób taka inwestycja to zakup na kilka lat. Więc po kupnie może być za późno. Poza tym radziłem się wielu osób i bardzo polecali UZ, wspominając też o pewnych Minoltach :)

A w ogóle to nie chciałem nikogo na siłę przekonywać. Co najwyżej dać do myślenia :-) Ale tak mi się czasem pisze pod wpływem chwili ;-) Chyba nie lubię jak ludzie przez jedną głupotę podejmują skrajne decyzje :)

Pozdrawiam Wszystkich :-)

Ps. Co złego to nie ja - też jestem amatorem :lol:

"Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszechœwiat i ludzka głupota. I nie mam pewnoœci co do wszechœwiata." Albert Einstein

piątek, 17 września 2004, 23:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]