Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Canon A95 vs olek 765 
Autor Wiadomość
Post Canon A95 vs olek 765
Witam. Jak mnie przekonacie, aby zaniechać myśl o kupnie Canona A95, a sprawić sobie Olympusa Uz 765.
:?:

piątek, 1 października 2004, 23:10

A po co mamy Cię przekonywać? Sam się musisz przekonać, czy potrzebny Ci taki zoom.

Na pewno C-765 z powodu zoomu jest bardziej funkcjonalny, ale A95 robi ładniejsze zdjęcia. Co wolisz, wybieraj sam.

piątek, 1 października 2004, 23:12
Post /
Stary, ja rozumiem, nic na siłę. Jednak ktoś, kto ma większe rozeznanie w w/w aparatach, może doradzić cosik na plus lub minus. Generalnie w grę kiedyś wchodził sony V1, ale tam podobno elektrownia ;-) coś niedomaga. Wybór zawęził się , tak jak wspomniałem tylko do A95 i uz765. Mam problem z wyborem i to wszystko. Mam nadzieję, że szanowni Forumowicze pomogą mi podjąć decyzję. Pozdrawiam.

piątek, 1 października 2004, 23:19

Czy jak będziesz sobie wybierał żonę, to też zapytasz na forum? Albo potrzebujesz długi zoom, albo go nie potrzebujesz. To TY wybierasz. My jesteśmy w stanie pomagać w kwestiach technicznych - który aparat lepiej spełnia Twoje wymagania. Ale nie jesteśmy w stanie poznać Twoich myśli i pragnień. Nie wiem jak koledzy i koleżanki z forum, ale ja jasnowidzem nie jestem.

sobota, 2 października 2004, 15:18
Post /
cytat: Czy jak będziesz sobie wybierał żonę, to też zapytasz na forum? Albo potrzebujesz długi zoom, albo go nie potrzebujesz.

Właśnie mnie zdenerwowałeś.:-p
Wg mnie sprawa jest klarowna, jak bym chciał słuchać kazań to poszedłbym do kościoła. Po co takie teksty i po co to forum. Jak masz problem to sie nie odzywaj!!!!!!!!!!
Moje pytanie dotyczlo Waszych opinii i ja chcialbym je poznac. :evil:

sobota, 2 października 2004, 15:36
Przegladam to forum od paru dni i rozmawiam z ludzmi... Zdecydowalem sie kupic aparat jutro i nadal nie podjalem decyzji. Wiele rzeczy przemawia (wg mnie) na korzysc A95 ale.... :)

Zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem i nie zamierzam udawac ze sie na tym dobrze znam. To ma byc moj pierwszy aparat na ktorym sie bede uczyl. Chce go uzywac zarowno do pracy (nie fotografa ale do katalogowania prod) ale tez zabierac np na wakacje czy na impreze. Takze przedstawiam moje subiektywne spostrzezenia i nie wszystcy sie moga z nimi zgodzic

Z mojego rozeznania wynikaja nastepujace spostrzezenia

Na korzysc uz765 przemawiaja:
- na pewno duzo wiekszy zoom optyczny w uz765

- w sklepie mowili cos o jasnosci - ze w olympusie jest ona stala i niezalezna od zooma, w przypadku A95 jest ona zmienna w pewnym zakresie (prawdopodobnie malym)

- UZ765 ma wieksza ... nie wiem jak to nazwac... rozdzielczosc wynikową maksymalna, tj. 3200 x 2400. Canon ma 2592 x 1944. Jest to dla mnie troche dziwne tym bardziej ze A95 ma 5MP a 765 ma 4MP. Zawsze sadzilem ze to swiadczy o wielkosci uzyskanego obrazu. Chetnie bym zobaczyl czyjes wyjasnienie na czym to polega. Ktos powiedzial ze w 765 jest to wielkosc zdaje sie interpolowana. Co to dokladnie znaczy to nie wiem ale ze jest ona sztucznie powiekszana. Jesli tak jest to prawdopodobnie rownie dobrze zdjecie mozna powiekszyc w programie graficznym. Ale nie wiem czy to by dalo ten sam efekt. Uwagi mile widziane

- w niektorych sklepach w ktorych bylem mowiono mi ze olympusy sprzedaja sie lepiej od canonow

- UZ765 ma podobno troche bardziej przystepne menu ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia

Na korzysc A95:
- prawdopodobnie minimalnie lepsza jakos zdjec ale wg mnie niewielka to roznica

- A95 ma ... minimalnie wiekszy tryb wide (cos z ogniskową ;) ) czyli obejmuje wiekszy obszar (poprawcie mnie jesli sie myle - laik). Tzn tak jak ja to widze na przykladzie, robiac zdjecie w pomieszczeniu w przypadku A95 kiedy odsunac sie juz nie da bo za nami jest sciana masz wieksze pole widzenia niz w przypadku 765, no a jesli chcesz zrobic zblizenie to w ostatecznosci mozesz sie przysunac ;))))

z rzeczy bardziej przyziemnych...
- A95 jest zasilany na baterie paluszki dzieki czemu mozna je latwo podmienic niskim kosztem. W przypadku UZ765 sa to akumulatorki ktorych koszt jest okolo 200zł. W sklepie powiedzieli mi ze zazwyczaj ludzie juz na starcie kupuja zapasowy akumulator zeby miec zabezpieczenie w momencie wyczerpania pierwszego.
Gdyby spojrzec na to analogicznie jak na komorke bateria wytrzymuje srednio 2-3 lata takze w takim odstepnie czasowym dlugotrwalosc dzialania akumulatora nie powinna byc problemem

- A95 ma obracany monitorek i (chyba) da sie schowac tak by byl on niewidoczny - tzn. ekranem do wewnatrz aparatu. Nie jestem pewien czy tak sie da zrobic ale wiele na to wskazuje. Daje to pewne zabezpieczenie przed mechanicznymi uszkodzeniami. Nie mialem w rece A95 - jedynie A8O takze nie wiem jak solidnie wykonany jest mechanizm obrazania monitorka ale sadzac po marce Canon powinno byc to w miare solidne.

Oczywiscie w komplecie z aparatem nie ma pokrowca i trzeba by go kupic osobno. Ile kosztuje, nie wiem ale wiem ze są

- wyswietlacze LCD oba maja tej samej wielkosci

- karty CompactFlash (A95) są tańsze i chyba nie gorsze od xD (765)

- jesli chodzi o budowe zewn - w A95 obiektyw chowa sie caly co jest troszke bezpieczniejsze wg mnie (oczywiscie to sie dzieje kosztem zooma)

- wyglad Canona mi osobiscie tez bardziej odpowiada.

...pewnie ktos napisze zaraz ze i tak lepsza jest minotla Z2 ale to nie aparat dla mnie ;)

Jesli podjales decyzje to daj znac bo jestem ciekaw co o tym sadzisz
A jelsi ja napisalem jakies bzdury powyzej to prosze o sprostowanie. Przypominam ze jestem laikiem i nie znam sie dobrze na tym.
Wypisalem tez cecha bardziej przyziemne - te ktore sam zauwazylem. Byc moze sa jeszcze inne, bardziej znaczace

sobota, 2 października 2004, 15:43
Post Re: /
T.T napisał(a):
cytat: Czy jak będziesz sobie wybierał żonę, to też zapytasz na forum? Albo potrzebujesz długi zoom, albo go nie potrzebujesz.

Właśnie mnie zdenerwowałeś.:-p
Wg mnie sprawa jest klarowna, jak bym chciał słuchać kazań to poszedłbym do kościoła. Po co takie teksty i po co to forum. Jak masz problem to sie nie odzywaj!!!!!!!!!!
Moje pytanie dotyczlo Waszych opinii i ja chcialbym je poznac. :evil:

no....jak sie z tego zrobi sprzeczka jak to zwykle bywa i znowu niczego sie nowego nie dowiem... jak sie wk...urze :) to kupie se Smiene ;)

sobota, 2 października 2004, 15:45
Teraz polatalem po tutejszym sklepie internetowym - link po prawej na gorze ;) i zrobilem male zestawienie kosztow. Troche mnie to oswiecilo...
Ceny zaznaczam sa z tego sklepu a nie z innych i bardziej chodzi o stosunek kosztow bo moze komus uda sie taniej kupic, np na allegro

aparat: CANON A95 - 1557 PLN
pamiec: 256mb - 116 PLN, 512mb - 232 PLN
bateria: AA - 4x...2PLN?
pokrowiec: nie znalazlem ale pokrowce uniwersalne kosztuja od 80PLN w gore
-----
w sumie 1897PLN (pamiec 512)

aparat: Olympus C-765UZ - tu w sklepie nie ma. 1679 PLN kosztuje tutaj 1679 PLN a w innych sklepach w sieci C-765 kosztuje okolo 1819PLN
pamiec: 256mb - 365 PLN, 512mb - 699 PLN
pokrowiec: 129 PLN
bateria: 169 PLN lub 199 PLN
----
w sumie 2846PLN (aparat 1819, pamiec 512, bateria 169)

ta roznica jest... jakby to powiedziec...znaczaca? :))))

olympusa ceny na allegro wcale nie sa duzo nizsze

sobota, 2 października 2004, 16:01
sorki, mala poprawka do poprzedniego posta...

aparat: Olympus C-765UZ - tu w sklepie nie ma. C-760 kosztuje tutaj 1679 PLN. w innych sklepach w sieci C-765 kosztuje okolo 1819PLN

sobota, 2 października 2004, 16:32

Przy zakupach wielu ludzi kieruje się albo ilością pikseli (3,4,5 milionów) albo zoomem (wielu chce dużego, z różnych przyczyn). Poza tym w grę wchodzi popularność firmy (Canon, Minolta, Olympus versus Kodak, HP i inne) i opinia o niej, cena kart pamięci i cena aparatu. W waszym - grita i T.T. przypadku (a więcej w przypadku grita) chodzi chyba o wbór duży zoom czy mały. A może w wypadku pożądania dużego zoomu, poczekac na aparat ze stabilizacją obrazu ? Przy dużych zoomach (czyli aparatach UZ) przyda się.

Co do A95 - obracany monitorek (i chowany), chowajacy się obiektyw, nieduże rozmiary, tanie karty pamięci to niewątpliwe zalety. Przy małej ilości pieniędzy, te tanie karty mają znaczenie. Zasilanie też - 2 komplety akumulatorków nie sa tak drogie, ładowarka też a jeszcze można ratować się paluszkami AA. Natomiast jesli zalezy Wam na zoomie to już sami musicie podjąć decyzję.

Rayden

sobota, 2 października 2004, 18:13
znalazlem fajne i dosc wyczerpujace opisy aparatow

A95 - http://www.steves-digicams.com/2004_rev ... html#specs
C765 - http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/c765uz.html

sobota, 2 października 2004, 18:45

grit- ta strona jest dobrze tutaj znana, jest dobra do podejrzenia obsługi, menu, dokładnie funkcji aparatu lecz wnioskami tam zawartymi nie należy się kierować, ponieważ każdy testowany tam aparat jest "very good and recommended". Jeżeli chcesz poczytać o opiniach to całkiem dobry jest serwis http://www.recenje.net.pl, ale tam należy się kierować tylko tymi sensowniejszymi wypowiedziami.

Moje wady i zalety obydwu aparatów:
- A95 mały zoom, Oly duży zoom (+ dla Oly),
- jaśniejszy obiektyw w Olym,
- Canon na paluszki, Oly na aku dedykowane (+ dla Canona),
- Canon jest mniejszy (+ dla Canona),
- Canon ma obrotowy wyświetlacz (+ dla Canona),
- Canon robi ładniejsze zdjęcia (+ dla Canona),
- Canon jest prostszy w obsłudze (+ dla Canona),
- W Canonie trochę lepiej działa AF, (jednak w obydwu jest MF),
- Canon jest na tańsze karty pamięci,
Jak widać niby lepszy jest Canon (więcej tych plusików), ale jest jeden wieeelki plus dla Olympusa: obiektyw i zoom. Jak dla mnie cudo. 4mp a 5mp nie robią mi różnicy, zamiast małego kadrowania na kompie mam wielki zoom w aparacie, a odbitek większych od A4 na pewno nie będę robił. To, co z przewag Canona dla mnie ma znaczenie to działanie AF-a, zasilanie na paluszki, ładniejsze zdjęcia oraz tańsze karty pamięci. Mimo wszystko przy takiej ilości pieniędzy kupiłbym Olympusa, ten zoom to dla mnie extra zabawka, większe możliwości, a zdjęć przez lupę nie oglądam, jestem amatorem więc różnica w jakości zdjęć zbytnio by mi nie przeszkadzała.

sobota, 2 października 2004, 19:33
Post /
grit napisał(a):
Masz podobny dylemat co ja.
Przegladam to forum od paru dni i rozmawiam z ludzmi... Zdecydowalem sie kupic aparat jutro i nadal nie podjalem decyzji. Wiele rzeczy przemawia (wg mnie) na korzysc A95 ale.... :)

Taaak. Wyczytałem gdzieś, że tacy fotoamatorzy jak ja, często zachwycają się możliwościami zoomu.Faktycznie fajnie jak jest. Jednak ktoś dobrze powiedział, że w większości, bardziej przydaje się obiektyw szerokokątny, niż duży zoom. Uspokoiłem się, widząc, że A95 ma dobrą opinie o jakości swoich zdjęć. Do tej pory myślałem, że to jednak olek będzie miał lepsze fotografie. Dla mnie bardzo ważna jest jakość zdjącia. Tak jak wcześniej wspomniałem, mam zwykły aparat i nietolerowałbym gorszej jakości fotek. Tak myślę, że jednak to będzie A95.
Grit, jeżeli jutro kupisz swoje cacko napisz coś- ile kasy i jak pierwsze wrażenia ( oczywiście jeżeli tak mogę zapytać). :D

sobota, 2 października 2004, 20:18

Ze względu na ten zoom jakość zdjęć z C-765 jest gorsza od A95. Co do różnicy w jakości zdjęć- nie wiem jak ty, ale ja tą różnicę widziałem i naprawdę ja byłbym w stanie ją zapłacić za ten zoom. Szeroki kąt też ważny, ale dla mnie wąski ważniejszy.

sobota, 2 października 2004, 23:39
Ide jutro na gielde w wawie. Jesli trafi sie A95 w przystepnej cenie to go kupie. Czy sie trafi to nie wiem ale nie bede lecial tam skoro swit ... szczegolnie ze jestem po imprezie ;)
Jesli nie jutro to na poczatku tygodnia szukam po sklepach, pewnie w sieci.

W kazdym razie zdecydowalem ze bedzie to Canon.
Jak go dorwe to napisze co mysle :)
Dzieki za pomoc

niedziela, 3 października 2004, 00:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona