Teraz jest piątek, 21 września 2018, 16:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co kupić? 300D czy Oly 8080 ? 
Autor Wiadomość
Post Co kupić? 300D czy Oly 8080 ?
Dylemat co kupić ;)

wtorek, 19 października 2004, 07:49

8080 to bardzo zaawansowany kompakt, 300 D bardzo amatorka lustrzanka. Z czego tą drugą można rozbudować, tego pierwszego już nieco mniej....

http://www.negatyw.org

wtorek, 19 października 2004, 08:54
Jeśli masz jakieś wątpliwości to zerknij tu i porównaj wielkości fizyczne matryc w obu aparatach http://www.outbackphoto.com/dp_essentia ... essay.html

Olympus - 8.8mm x 6.6mm
Canon - 22.7mm x 15.1mm

liczby mówią same za siebie .... tylko Canon!!!! przetwornik CCD to serce aparatu. A poza tym nie jesteś uwiązany do jednego obiektywu.

Ale i tak słowa uznania dla Olympusa aby na takiej małej powierzchni zmieścić 8Mpikski i uzyskać przyzwoite rezultaty.

pozdrowienia

wtorek, 19 października 2004, 10:29
to 2 inne aparaty.. zalezy czego ci potrzeba.
300d jest dosc slusznych rozmiarow a obiektyw standardowy nie da ci zbyt wielu mozliwosci... no wlasnie ale obiektyw mozesz zmienic/dokupic i tu masz cale pole do popisu - tylko odpowiedz na pytanie czy chcesz chodzic z cala torba osprzetu do 300d? czy stac cie bedzie na dalsze inwestycje bo dobre obiektywy kosztuja tyle co nowy aparat.

8080 to solidnie obudowany kompakt ktory daje ci i szeroki kat i dosc duzy zoom (parametry sprawdz gdzies w testach) oprocz tego tryb makro (bedziesz mogl male robale fotografowac na zblizeniu) no i rewelacyjna jakosc zdjec. I jest maly, poreczny, w sam raz do zabrania na wakacje, w teren. zeby robic dobre zdjecia nie trzeba miec od razu lustrzanki.

a jaki typ aparatu jest ci bardizej potrzebny - odpowiedz sobie sam.

wtorek, 19 października 2004, 11:00

nie mów w obecności Canona 300D że Oly 8080 dysponuje rewelecyjną jakością zdięć .... nawet w obecności Pro1, 828 czy A2 ta rewelacyjność jest dyskusyjna.

Pomiędzy cyfrową lustrzanką (nawet najprostrzą) a dobrym cyfrowym kompaktem w jakości zdięć jest przepaść na korzyść tej pierwszej.

wtorek, 19 października 2004, 11:18

tej przepasci nie widzi ktos kto chce miec wygodny bardzo dobry aparat na wakacje i do normalnego uzytku a nie chce miec torby pelnej klamotow. Bo z 8080 idac do lasu zrobi makro, zrobi portret, ma szeroki kat i do tego zoom zeby zfotografowac dzieciola na drzewie. z 300d z kitowym obiektywem ktory na dodatek do najjasniejszych nie nalezy nie pobawi sie tyle co z kompaktem. kompakt dla amatora jest bardziej wszechstronny i moze mu sluzyc cale lata.
a jesli ktos potrzbuje lustrzanki to wie ze wlasnie jej potrzebuje i watpliwosci moze miec jedynie przy wyborze modelu. jakosc zjdec lustrzanka-kompakt nie podlega dyskusji i nie o tym pisalem. chodzilo mi tylko o dostosowanie aparatu do potrzeb.

wtorek, 19 października 2004, 11:40

Hmmm a mi się wydawało że najważniejsze jest aby uzyskać maksymalnie dobre zdięcie, które zrekompensuje trud dżwigania sprzętu ....

Co do wycieczki do lasu i obawy przed przemęczeniem się od noszenia aparatu to proponuję zaopatrzyć się w np. Minoltę Xt. Nią też "zrobi makro, zrobi portret, ma szeroki kat i do tego zoom zeby zfotografowac dzieciola na drzewie".

Pozdrowienia

wtorek, 19 października 2004, 11:49
nie kazdy jest takim detalista i nie kazdy apiruje do rangi fotografa z pasja. niektorzy cenia sobie wygode. moja wypowiedz miala sklonic zainteresowanego do odpowiedzi na pytanie "czego potrzebuje?" bo sam nie okreslil swoich potrzeb w poscie. A kompat i lustrzanka to zupelnie 2 inne swiaty.. wciskanie w rece poczatkujacym uzytkownikom, ktorzy chcia miec zdjecia z wakacji i imienin cioci, od razu lustrzanki wydaje mi sie przesadzone. tym bardziej ze z dolaczonym do 300d obiektywem kitowym swiata nie zawojuje... wiem jak moj kolega wyraza sie o swoim obiektywie w analogu (canon 3000 zdaje sie)... a o kosztach dodatkowych obiektywow (jakie predzej czy pozniej bedzie musial poniesc) to wspomniec juz nie laska...
"zadzwiwiajace wymagania amatorow" byl na tym forum wlasnie taki BAAAARDZO madry temat..
ok. ode mnie to juz wszystko w tym temacie

wtorek, 19 października 2004, 12:14

Reasumując: według bardzo wielu ludzi - OLy 8080 ma najlepszy obiektyw ze wszystkich kompaktów, a 300d według wielu opinii z kraju i ze świata ma kiepski obiektyw w KICIE...
Z drugiej strony matryca SONY 8 Mp nie jest kochana i wielu dostrzega jej wady... A matryca Canona jest znacznie większa i ma większe możliwości... Jeżeli masz 2000 zł na nowy obiektyw to tylko Canon - lub poczekaj na nowego olimpa - jeżeli lubisz tą markę,
jeżeli nie masz, to w mniejszym aparacie będziesz miał bardzo podobne zdjęcia (ja nie widzę wielkiej różnicy między EOS 300D + Kit obiektyw a Oly 8080 na iso 100) a ile sie nie nadzwigasz

wtorek, 19 października 2004, 12:43
Witam , z powodu braku czasu nie sprecyzowałem swoich potrzeb , aparat używał będe do fotografowania różnych sytuacji: czasem jakieś ambitniejsze foty , krajobrazy , makro też ;) , no i czasem jakiś plenerem z parą młodych , ponieważ głównie zajmuje się filmowaniem no i zameczanie fotami rodzinki ;) . Testowałem przez 2 tygodnie Nikona D70 , ale nie jestem zadowolony z wyników. Pozdrawiam

wtorek, 19 października 2004, 16:52
W ISO100 widzę różnice na KORZYŚĆ 8080 i to nie tylko do 300D ale
nawet do E-1 olympusa z 14-54 zuiko.
Wiem że brzmi nieprawdopodobnie...

wtorek, 19 października 2004, 18:25
Dlatego interesuje mnie zdanie osób które mają doświadczenie praktyczne ze sprzetem a nie tylko z testami ;) foty Cichego z Olympusa są rewelacyjne , ale zdjęcia robi człowiek a nie sam aparat ;) Dzieki wielkie za odpowiedzi ,

wtorek, 19 października 2004, 18:32

A gdyby tak kupić samo body i do tego powiedzmy 18- 70mm i 70- 200mm??? Ostatnio widziałem dwa takie obiektywy Sigmy do EOSa 300D, po ok. 950zł każdy. Czy to złe obiektywy? Ja osobiście już wolałbym kupić lustrzankę, C-8080 to i tak spory kompakt, do kieszeni go nie włożę, więc ten rozmiar mi aż takiej różnicy nie robi... ale to mnie, nie wiem, jak osoba, która przymierza się do zakupu aparatu.

wtorek, 19 października 2004, 18:37
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomymi fotoreporterami z gazet i olbrzymia większość obstawała za Canonem , wiadomo ;) , wymienna optyka , lustrzanka i tańsza lampa i większa matryca. Możliwe że zraziłem się do lustrzany po kontakcie z Nikonem D70 , który zachowywał się dziwnie z pomiarem ostrości bo na 10 zdjęć 8 było średnio ostrych a szkoda , bo miałem go w bardzo dobrej cenie ;( .

wtorek, 19 października 2004, 18:54
Możliwe że zraziłem się do lustrzany po kontakcie z Nikonem D70 , który zachowywał się dziwnie z pomiarem ostrości bo na 10 zdjęć 8 było średnio ostrych a szkoda , bo miałem go w bardzo dobrej cenie ;( .

Może to nie wina aparatu a fotografującego???

wtorek, 19 października 2004, 18:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona