Teraz jest środa, 26 września 2018, 08:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Kilka zapytań nowego użytkownika Olympusa C - 310 
Autor Wiadomość
Post Kilka zapytań nowego użytkownika Olympusa C - 310
Witam i prosze o kilka rad. Jestem użytkownikiem C - 310 od tygodnia. Aparat został przywieziony z USA. Z wiazku z tym mam pierwsze pytanie. Jak z gwarancją? W pudełku była "światowa gwarancja" co to jest? Czy sa szanse na naprawę w razie awarii, czy mam już na kolanach na Jasną Górę isć żeby się nie popsuł ? Kolejne pytanie to o karte pamięci, gdyz 16 MB to mało :/ Jaka firmę polecacie? Powiem ze te karty Olympusa i Fuji są drogie, wiec czy nie ma jakis tanszych, bo ok 130 zł za 64MB to duzo. No i oczywiście potrzeba pokrowiec, a o bateriach juz nie wspomne. Tera to widzę że zakup aparatu to dopiero początek wydatków :)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz(i).

niedziela, 24 października 2004, 21:59

1. Gwarancja - jeśli "światowa" to nie powinno być problemu, chociaż w Polsce, to może być różnie. Serwis w naszym kraju prowadzi firma Eurocolor, możesz napisać do nich (sklep@eurocolor.com.pl) i zapytać się jak traktują taką gwarancję.

2. 16 MB to rzeczywiście mało - zrobisz ok. 20 zdjęć w trybie HQ. Kup sobie jeszcze co najmniej 64 MB, a najlepiej 128 MB. Niestety rozczaruję Cię, bo nie ma zamienników do kart XD. Możesz wybierać jedynie między oryginalnymi Olympusa (produkowane przez Toshibę, Samsunga), albo Fuji. Tych drugich jednak nie polecam, bo różnica w cenie nie jest duża, a tracisz dostęp do funkcji "Panorama" i Fuji są podobno nieco wolniejsze. Poza tym do Olympusów dostajesz card-holder - bardzo przydatny dodatek. 130 zł za 64 MB, to rzeczywiście drogo, chociaż zapewne parę złotych tańszą gdzieś znajdziesz. Pociesz sie, że kartę kupujesz raz :), a i aparat masz teraz o wiele taniej - ja za swojego pół roku temu, dałem ponad 100 zł więcej niż teraz stoją C-310 :(.

3. Pokrowiec, to najlepiej idź do sklepu z aparatem, poprzymierzaj i kup, który najlepiej będzie pasował, a przy tym będzie w miarę dobre jakości (i w przystępnej cenie).

4. Baterie to oczywiście GP, Energizer, Sanyo, co najmniej 2000 mAh. Moje Panasonic 2100 też nieźle sie sprawują. Na kartę 64 MB akurat wystarczają. Dużo o bateriach było, więc poszukaj jeszcze na forum.

5. Przyda Ci się jeszcze ładowarka. Jeśli nie kupisz kompletu z bateriami, to najczęściej polecana, to oczywiście EMOS 6181. Też na ten temat było sporo, więc szukaj.

Co do wydatków, to zawsze tak jest - aparat to początek :D.

Jakby jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało.

niedziela, 24 października 2004, 22:20
Post Dzięki
Wielkie dzięki za rady i wskazówki :) Wiem gdzie sie kierować w razie czego :)

poniedziałek, 25 października 2004, 00:44

Kartę kup na Allegro, niedawno kupiłem xD Fuji 256 MB za 154 PLN, nówka oczywiście, zapakowana w blister. Kupiłem ją na aukcji, ale w opcji Kup teraz, chodzą już po ok. 170 PLN i ceny lecą w dół, więc problem karty masz już chyba z głowy, a do tego komplet ładowarka plus akumulatorki, jakieś 2300 mAh za ok. 80 i za jakięś 250 PLN, masz wszystko czego ci trzeba, nawet pokrowiec może ci się uda zmieścić w tej kwocie.
Powodzenia!

sobota, 30 października 2004, 16:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]