Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 03:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Oly E300 i zalety systemu 3/4 
Autor Wiadomość

Post Oly E300 i zalety systemu 3/4
Witajcie:!:

Czy ktoś może podać mi zalety systemu 4/3 :?:

dot np tego aparatu.
http://www.dpreview.com/news/0409/04092 ... use300.asp

Ostatnio edytowano wtorek, 2 listopada 2004, 22:05 przez bonnum, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 2 listopada 2004, 13:22
Moderator

bonnum... co za wstyd! Jesteś pewien, że to jest system 3/4? Chyba pomyliłeś liczby. ;)

wtorek, 2 listopada 2004, 15:32

Post fuck
"To ja się teraz po prostu wkurwiłem... (pierwsze takie moje przekleństwo na forum) !

Zaczynam mieć to wszystko "w głębokim poważaniu"... DZIKS nie przeginaj do cholery! Nie będziesz usuwał moich postów, bo napisałem gwiazdki...!!! Jaja sobie ze mnie robisz? Siedzę na forum 10 x więcej niż Ty i poświęciłem mu bardzo dużo czasu ze swojego życia. Zdecydowanie więcej niż Ty od samego początku. I co? Napisałem jedynie, że nic nie robisz, bo to prawda. Lekceważysz prośby moje i użytkowników, z nikim się nie liczysz no i... Usuwasz mojego posta?!!! Za co? Bo było tam kilka gwiazdek? Nic one nie znaczyły i nawet nie było żadnej części słowa, więc nie próbuj sięna siłę domyślać (ani inni...)!

Zajebista nagroda za staranie się i pracę. Wyręczam admina w obowiązkach, bez żadnych z tego powodu profitów i jestem jeszcze gorzej traktowany. Niezłe.

Zaraz się okaże, że stracę funkcję moderatora, bo się komuś coś odwidzi. Ciekawe jak inni by na to zareagowali. Mi już wszystko wisi. Jak widzę, że moje starania są dosłownie nic nie warte, to się wszystkiego odechciewa. Dobrze, że chociaż NIEKTÓRZY forumowicze je dostrzegają i rozumieją moją sytuację...

Trochę się zdenerwowałem, więc daję sobie spokój na chwilę z Forum, aby odpocząć. Choć lubię je i nie wiem, czy wytrzymam, chociażby z nudów

Cześć Wam, Koledzy i Koleżanki. "

Vendeur spojrzyj w lustro a potem zerknij do słownika wyrazów bliskoznacznych w temacie "ŻENUJĄCY"...

Ostatnio edytowano czwartek, 18 listopada 2004, 02:37 przez Kaziq, łącznie edytowano 11 razy

wtorek, 2 listopada 2004, 16:11

bonnum... co za wstyd! Jesteś pewien, że to jest system 3/4? Chyba pomyliłeś liczby. ;)
:oops:

wtorek, 2 listopada 2004, 18:23

Dla mnie głównym problemem tego systemu póki co jest jego mała popularność. Mały wybór zawsze jest gorszy od dużego wyboru. Zobacz, ile pojawia się na rynku obiektywów do APS-C, ile niezależnych lamp działa z Nikonami, Canonami, Minoltami... To jest raczej sprzęt dla ludzi, którzy bardzo dobrze wiedzą, czego chcą i - dodatkowo - ten system może im to zaoferować.

wtorek, 2 listopada 2004, 22:08

system 4/3

zalety:

-doskonale zestrojone z systemem objektywy (zminimalizowane winietowanie, odkształcenia oraz spadek ostrości na rogach)

No ok.. ale.. czemu to system (co oznacza to 4/3?) powoduje dobrą jakość obiektywu:?:

No i jak to się ma do np świetnej jakości zdjęć z Oly 8080 :?:

wtorek, 2 listopada 2004, 22:12

Jak się to ma do 8080?
Nijak.

TomekK
Nikt nikogo nie zmusza do niczego.
ja długo myślałem nad wyborem systemu... CAŁE SZCZĘŚCIE!
Bo system zdąźył stanieć tak by stać się dostępny.
Nie chcę się kłóćić z Twoim poglądem -jest Twój i basta.

Apropo obiektywów...
Mam 1 (JEDEN) systemowy ZUIKO ED ale używam 3 objektywów w tym (ZUIKO (200-400mm i 100mmMACRO) 2 są obiektywami do serii OM i doskonale sobie radzą.
Można podłączyć prawie wszystko jak potrzeba... kwestia świadomego wyboru.
Więcej nie potrzebuję i jakoś nie żałuję że nie będę miał tych 10000 innych obiektywów rozmaitych firm bo i tak jakościowo nie dorównałyby tym paru modelom przeznaczonym konkretnie dla systemu 4/3.
Więc poco?
Myślę że w przyszłości dorwię jeszcze ZUIKO ED 100-400 2,8-3,5 i może starego shifta 35mm z systemu OM i mam WSZYSTKO CZEGO MOGĘ POTRZEBOWAĆ.
Wiele osób przesiada się na 4/3 z cyfrowych lustrzanek canona i nikona bo też doszły do podobnych wniosków.
A co do dużego wyboru obiektywów cyfrowej konkurencji to tak dobrze nie jest (ich jakość w zestawieniu z cyfrówkami...) co zauważył nawet canon wprowadzając na gwałt własny "for digital" program szkieł EF-S.
Te lepsze szkła konkurencji są z kolei tak drogie że jakiekolwiek mowa jakoby system 4/3 był drogi to kawał i to purnonsensowy.
Pozatym jeżeli 4/3 się nie przyjmie to mi to zwisa ponieważ nie mam poza wymienionymi elementami już więcej inwestować a aparatu już nie zmienię.
A i jeszcze jedno...
Przed 10 min zamówiłem E-300 kit wraz z lampą FL-36 i jak tylko go dostanę to zamieszczę mały teścik (może pierwszy w polsce?).

wtorek, 2 listopada 2004, 23:07

To widzę że w dobrym momencie ten tamat poruszyłem:!:

1.Skąd masz ww, obiektywy
2.Gdzie i za ile zamówiłeś E-300
3.Co Cię skłoniło
4.Nie wiem co jeszcze ale pisz wszystko co Ci do głowy przyjdzie:!:
I pamiętaj że nikt (nawet TomekK) Cię nie atakuje, tylko wyraża swoją opinię w danej kwestji:!:

Jednym słowem pisz, pisz i pisz bez opamiętania bo jak widać masz o czym:!: A to forum jest właśnie po to:!:

środa, 3 listopada 2004, 00:56
Moderator

A już myślałem, że Kaziq będzie optował za Sigmą, którą ostatnio polecał i pokazywał, jak staniała.

środa, 3 listopada 2004, 01:00

Czy miałeś wcześniej doczynienia z systemem olympusa?
Czy "stare" obiektywy pasują do ww. aparatu i są jakościowo akceptowalne?
O co chodzi z tą lustrzankowatością bez pryzmatu:?:
Pozdrawiam i czekam z OGROMNĄ niecierpliwością na wszelkie informacje dot. tego aparatu.

środa, 3 listopada 2004, 01:07

duzo juz wypowiedzi kaziqa przeczytalem ale malo zdjec widzialem, w takim razie poprosze o duzo zdjec tymbardziej ze temat i system interesujacy.
prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego podania ;)
dopeman

środa, 3 listopada 2004, 09:56

Post Zaleta jest dość prosta
Idealne klatka filmowa powinna być okrąła - POWTARZAM okrągła - ponieważ koło ma największy stosunek powierzchni do rozmiaru, wpisany w koło prostokąt traci znaczną część powierzchni - a odległość narozników od centrum jest znaczna - po przekątnej....
W to samokoło - bo obiektywy są okrągłe - można wpisać znacznie większy kwadrat,, ,i powierzchnia przykryta będzie znacznie mniejsza,,,,
TO oznacza czym kształt obrazu lepszy kwadratowi. tym większa powierzchnia przy tej samej wielkości szkłą,,,, Dlatego mimo mnożnika 2 - system 4/3 ma niewiele mniejszą powierzchnie aktywną od systemu APS - C
To umożliwia konstrukcje znacznie jaśniejszych obiektywów przy tych samych rozmiarach szkła - dowód 14 -54 f 2.8 - 3.5 , sprawdzcie ile będzie kosztować taki obiektyw u CANONA -

środa, 3 listopada 2004, 10:02

Kaziq. Czekamy na szczeg dot. cen i miejsca zakupu.

środa, 3 listopada 2004, 19:17

Przecież nie oskarżam nikogo o atakowanie mnie (a już od TomekK'a to by mi nawet do głowy nie przyszło!).
Mało tego ja bardzo lubię się ... kłócić i gdybym zaatakowany został to dla mnie młyn na wodę... :wink:
Vendeur już pisałem nieraz dlaczego nie zdecydowałem się kupić tak wychwalanej przezemnie SIGMY. Gdy cena ich aparatów stała się wreszcie znośna ja posiadałem już olympusa e-1. Teraz pakowanie kasy w 2 gi system byłoby debilizmem -nieprawdaż?
I tu jest zawarta odpowiedż do Bonnuma: E-300 bo E-1.
Wspólne objektywy, lampy błyskowe i ... no SYSTEM!
Co do ceny , miejsca i czasu.
Aparat dostanę najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu grudnia.
Płacę przy odbiorze.
ceny:

E-300 kit :900EU
FL-36 :200EU
plus koszty wysyłki ok 13-14EU

razem 1114EU

I tu solą w oku stoi mi ów ZUIKO ED 14-45 (28-90 KB) 3,5-5,6 którego NIE CHCĘ i NIE POTRZEBUJĘ ale musiałem kupić... .
Trudno wrzucę na EBAY albo ALLEGRO a myślę o sigmie DC 18-125 (36-250 KB) 3,5-5,6 jako o takim zwykłym szkle do "cykania" myślę że nie będę musiał dopłacać.

pozdrawiam Wszystkich z SilentPlanetem na czele (w pełni się z Tobą zgadzam...)!

środa, 3 listopada 2004, 22:05

Po co Ci E-300 skoro masz E-1:?:

środa, 3 listopada 2004, 22:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona