Teraz jest piątek, 21 września 2018, 22:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Zielona plamka na LCD... Oly c-4000z 
Autor Wiadomość

Post Zielona plamka na LCD... Oly c-4000z
Witam wszystkich, którzy to czytają.
Mam prośbę, na lcd jest widoczna zielona plamka. Początkowo nie widziałem jej na zdjęciu, ale po małym operowaniu kolorami na zdjęciach widać ją bardzo dobrze przy zdjęciu wrzuconym na cały ekran. Nie wiem jak jest po wywołaniu zdjęcia, bo aparat jest nowy i jeszcze nie miałem zdjęć takich. Mam pytanie. Co zrobić teraz, czy użyć opcij Pixel Mapping, czy dzwonić i dowiedzieć się o reklamacje?
Bardzo prosze o pomoc bo jestem załamany, tyle czekałem na ten aparat i takie coś :( Mam strasznego doła...

Dziękuję za odpowiedzi

niedziela, 5 grudnia 2004, 00:15
plamkę widac na lcd czy na fotce w kompie?
A poza tym sprawdz czy widac ja na kazdym zdjeciu i to w tym samym miejscu...
Pixel mapping mozesz zrobic - jesli nie bedziesz naduzywał tej funkcji to nic złego sie nie stanie

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 08:40

jeśli hot pixel jest na matrycy, to może być widoczny na LCD podczas przeglądania zdjęć w aparacie. A jak jest to hot pixel na LCD ...to na zdjęciach go nie będzie. Prawdopodobieństwo, że wystąpił i tu i tu w tych samych miejscach jest bardzo małe.

Ja na miejscu autora zgłosiłbym reklamację.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 10:22
z reklamacją to nie taka prosta sprawa - nie wiem ile takich pikseli kwalifikuje sprzet do naprawy wg Eurocoloru

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 12:35

...ale zadzwonić i się spytać, to żaden problem, myślę że już jeden piksel na matrycy powinien kwalifikować do naprawy, bo na LCD to pewnie jeszcze nie.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 14:23

Jeden piksel do wymiany raczej nie, ale mogą Ci skompensować - niestety z tego co wiem polega to na wyłączeniu tego punktu i aproksymacji z sąsiednich, jest jeszcze jedna możliwość możesz zrezygnować z gwarancji na rzecz rękojmi i muszą Ci wymienić sprzęt na nowy ale nie wiem czy taki numer w tym przypadku przejdzie

"...Sprzedawca ponosi więc odpowiedzialność z tytułu rękojmi, gdy rzecz przez niego sprzedana dotknięta jest ww. wadą, a w chwili zawarcia umowy konsument o niej nie wiedział.
Rękojmia trwa 1 rok od daty wydania rzeczy kupującemu (trzy lata dla budynków), a wszelkie oświadczenia sprzedawcy dotyczące krótszego okresu rękojmi nie mają żadnych skutków prawnych.
Aby nie utracić uprawnień z tytułu rękojmi, konsument musi zawiadomić sprzedawcę o wadzie w ciągu 1 miesiąca od daty jej wykrycia.
Z tytułu rękojmi konsumentowi przysługuje:
- odstąpienie od umowy, czyli zwrot pieniędzy za zwrotem wadliwej rzeczy ale - nie można od umowy odstąpić, jeśli sprzedawca niezwłocznie rzecz wymieni na inną, wolną od wad, albo wadę usunie. Odstąpienie od umowy jest możliwe dopiero wówczas, gdy rzecz już raz wymieniono lub naprawiono;
- obniżenie ceny;
- wymiana rzeczy wadliwej na inną, bez wad (tylko w przypadku rzeczy oznaczonych co do gatunku - takimi są rzeczy produkowane masowo, seryjnie, które można zastąpić inną, np. obuwie, odzież, sprzęt gospodarstwa domowego, meble);
- usunięcie wad (tylko przy rzeczach oznaczonych co do tożsamości - takimi są rzeczy wykonane na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, niezamienne, np. płaszcz uszyty na miarę)..."

Jeżeli sie uprzesz, że wada była w chwili sprzedaży a ty ją zauważyłeś w domu bo nie ma możliwości żeby piksel padł w tak krótkim czasie to nawet przy jednym muszą Ci wymienić aparat

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 14:33
Nie wiem jak to jest z aparatami foto, ale ja miałem taki pixel ma wyświetlaczu telefonu Siemens - (jeden pixel cały czas świecący na pomarańczowo) i wymienili mi wyświetlacz (na gwarancji) na nowy.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 14:35

Dziś zaniosłem zdjęcia do wywołania. Plamka na lcd jest również na zdjęciach w komputerze jak i na tych wywołanych. Mimo dużej matrycy jest ten pixel widoczny...
Porobiłem różne zdjęcia i zauważyłem, że są 3 takie punkciki na całym zdjęciu, najlepiej widoczne to jest na zdjęciach mało ostrych lub poruszonych lekko.
No jestem załamany. Musze dowiedzieć się jak będzie z reklamacją...
Jeszcze raz dziękuję, za wszystkie odpowiedzi.

:-(

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:07

Aha, właśnie zapomniałem, pixel mapping zrobiłem i jest tak samo...

:-(

Marcin

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:10
daj znac jak i co załatwiłes... powodzenia :)

wtorek, 7 grudnia 2004, 08:00

ale zadzwonić i się spytać, to żaden problem, myślę że już jeden piksel na matrycy powinien kwalifikować do naprawy, bo na LCD to pewnie jeszcze nie.

Ale chyba BAD pixel... bo przeciez HOT to normalka :>

wtorek, 7 grudnia 2004, 17:30

ee... "hot" to normalka ? ale jak występuje w zwykłych "codziennych" zdjęciach, to już chyba nie takie normalne. Co innego przy jakimś dłuższym czasie naświetlania i wysokiej czułości.

Ja tam bym nie chciał mieć w nowym sprzęcie hot pixela ....nawet jeśli to normalne zjawisko.

wtorek, 7 grudnia 2004, 18:39
Miałem cos podobnego w kamerze cyfrowej, zielony piksel na LCD i niestety
na nagranej kasecie był również widoczny. W serwisie była wymiana matrycy, na szczęscie miałem gwarancje.

piątek, 10 grudnia 2004, 17:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]