Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 10:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 c 5060 a obca lampa 
Autor Wiadomość

Post c 5060 a obca lampa
W okolicach lutego lub marca (ponoć wtedy najtaniej) chcę sprawić sobie c 5060. Posiadam lampę z tzw. fotodiodą (ustawiam przeslonę np. 5.6 i przy np. 200 ISO robie zdjecia w zakresie od 2 do 4 m. a lampka sama dozuje czas trwania błysku) Tak to dzialało z zenitem i efekty byly przyzwoite. Mam nadzieję, że podobnie będzie ze wspomnianym olympusem. Czy dobrze mi sie zdaje?
A skoro się juz dorwałem do klawiszy zadam Wam "intymne" pytanie: Co wybrać; nikona 5400, c 5060 czy może g 5/6?

środa, 29 grudnia 2004, 23:18

z lampa bedziesz mial klopoty, bo stare lampy z regoly daja wysokie napiecia - co jest niebezpieczne dla cyfraka...
Co do aparatu - nikona bym odrzucil, bo z tego co pamietam ma dosc ciemny obiektyw... wybralbym 5060 lub g5 w zaleznosci od widzimisie chwili ;)

czwartek, 30 grudnia 2004, 00:05
Post lampa tylko dedykowana
Jeśli chcesz podłaczyć dodatkową lapę to tylko Olympusa, lub Metz 34, 44, 54 i inne ze specjalną stopką.. Aparaty cyfrowe podczas doświetlania lampą posługują się przedbłyskiem pomiarowym i wszystkie lampy z fotocelą reaguja na 1 błysk (przedbłysk) lampy aparatu. Są 2 rozwiązania, kupic oryginalną lampę olympusa, metza lub chińskia lampę za 200 zł... sam posiadam i jestem po części zadaowolony. Można nawet nieźle doświetlić pomieszczenie, niestety wymaga to ręcznej korekty ustawień ekspozycji gdyż lampa absolutnie nie współpracuje z elektroniką aparatu a tylko reaguje na błysk. Lapka ma 3 ustawienia: 100% błysku i 2 manualne z pomiarem światła. Ogólnie nie głupie rozwiązanie jak za 200 zł. Ewentualnie więcej informacji emailem: infomark@post.pl

czwartek, 6 stycznia 2005, 02:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]