Teraz jest piątek, 5 czerwca 2020, 00:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Olympus Camedia C-5060 
Autor Wiadomość

Nie robiłem dokładnych testów, ale mam pokój w mieszkaniu o długości ok 6 m i tam lampka spokojnie wystarczała. Dodam, że pokój był oświetlony tylko światłem lampek choinkowych.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 12:14
czy przy największym kącie nie widzisz na zdjeciach zakrzywień obrazu ? Ludzie i budynki są przechylone jakby miały upaść!!!

piątek, 14 stycznia 2005, 23:44

Mówisz o dystorsji beczkowej. No niestety występuje ona na maksymalnym szerokim kącie, ale to wynika z praw fizyki. Ten problem można w jakimś stopniu eliminować, ale nie da się go całkowicie pozbyć.
Po prostu - tak już jest.

sobota, 15 stycznia 2005, 00:48
Zrobiłem przed chwilą próbę. Przy szerokim kącie, w pokoju oświetlonym przez otwarte drzwi do drugiego pokoju,gdzie paliło się światło nie było problemu przy odległości ok. 7m. Natomiast przy tele jest znacznie gorzej /z racji ciemniejszego obiektywu/ już przy 3 m były problemy. W całkowitej ciemności złapałem ostrość /na szerokim kącie/ z 3 m ale tylko na wyrażnie odcinającej się od ściany ciemnej ramie obrazu. Aldus.

sobota, 15 stycznia 2005, 01:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2