Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 00:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak USTAWIĆ ODTROŚĆ W C-765 
Autor Wiadomość

Post Jak USTAWIĆ ODTROŚĆ W C-765
Witam.

Od ponad tygodnia jestem posiadaczem Olympusa C-765. Aparat jest bardzo fajny robi naprawde bardzo dobre zdjecia. (Jak by ktos chcial moge wyslac przykladowe).Jestem z niego bardzo zadowolony. Kupilem go za 1323 nowy.

Aparat ma bardzo duzo funkcji. Sciagnalem sobie instrukcje po PL i juz troche go rozgryzlem. Ale mam kilka pytan:

- W aparacie jest funkcja af area czyli reczne ustawienie ostrosci, PRAWDA??? No i chce sie spytac w zwiazku z tym czy moge przesuwac to pole znaczy sie ten kwadracik z ustawieniem ostrosci w kierunku gora dol czy tylko lewo prawo???

-Jakie rzeczy moge ustawiac recznie w manualu??/

- Poza tym mam pytanie jak robic zdjecia chmur na niebie??? gwiazd???ksiezyca i blyskawic i fajerwerkow

Prosze o pomoc fachowcow jesli ma ktos jakies poradniki na kompie to bardzio bym prosil o nie moj mail to kj-rsko@o2.pl.
Czekam na odp

niedziela, 9 stycznia 2005, 13:23
Moderator

Niektóre pytania są banalne i odpowiedzi znajdziesz w instrukcji - no chyba, że jest jeszcze banalniejsza...

A odnośnie sztuki fotografowania to poszukaj sobie na forum, bo jest o tym wiele napisane i nie ma sensu się w kółko powtarzać, za każdym razem, gdy ktoś nowy zada pytanie.

niedziela, 9 stycznia 2005, 14:03

Dzieki bardzo dobrze ze mi ktos to powiedzial bo bym nie wpadl na to. Jeszcze raz wielkie dzieki. Przynajmniej raczyl ktos mily odpowiedziec.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 17:16

czy moge przesuwac to pole znaczy sie ten kwadracik z ustawieniem ostrosci w kierunku gora dol czy tylko lewo prawo???

Tego to nie wiem ale jest metoda robienia zdjęc przez przekadrowanie - czyli masz np. punkt ustawiony centralnie łapiesz nim ostrość na to co chcesz i nie puszczając migawki ustawiasz aparat na taki kadr jak chcesz mieć.
Dużo szybszy sposób nisz latanie kwadracikiem.

kj-rsko napisał(a):
bo bym nie wpadl na to

No ale podstawowe informacje takie jak ręczne ustawianie ostrości to muszą być w instrukcji.

kj-rsko napisał(a):
Poza tym mam pytanie jak robic zdjecia chmur na niebie??? gwiazd???ksiezyca i blyskawic i fajerwerkow

To juz pozostaje szukać w necie i po forum bo było tego dużo.
O fajerwerkach jest cały temat, o nocnych tak samo

Więcej inwencji twórczej a nie szystko podane na gotowo :wink:

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 17:35
No ale podstawowe informacje takie jak ręczne ustawianie ostrości to muszą być w instrukcji.

hehe w instrukcji jest napisane:
"jesli automatycznie (AF) nie można ustawić ostrości na fotografowany obiekt, można skorzystac z manualnego ustawienia ostrości"
jakoś mi to nie pomogło:(
pozdrawiam

poniedziałek, 31 stycznia 2005, 11:04
af area - AF w kazdym wypadku znaczy Auto Focus czyli automatyczny tryb. Jezeli chcesz ustawiac recznie znajdz MF (Manual Focus). Co mozesz ustawiac recznie a co nie zalezy od producenta aparatu i tego co tam wmontowal. Ja polecam zajrzec sobie np. na http://www.dcviews.com/_olympus/c765.htm tam pod "professional reviews" znajduje sie kilka linkow do recenzji z opisami funkcji. A poza tym.. testuj :)

Aha.. fotki wrzuc na jakis serwer i podaj linki.

poniedziałek, 31 stycznia 2005, 16:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]