Teraz jest piątek, 21 września 2018, 17:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ostrość 8080 
Autor Wiadomość
Post ostrość 8080
Na amerykańskich forach dyskusyjnych poświeconych Olympusowi często spotykam sie z opinią że użytkownicy 8080 narzekają na ostrzenie w tym modelu szczególnie w słabym świetle oczywiście. Na polskich forach nie spotkałem się z tym stwierdzeniem, ba nawet słychać głosy że świetnie sobie radzi ze względu na podwójny układ AF. No więc jak to jest ? Ostrzy czy nie ostrzy ?

czwartek, 13 stycznia 2005, 09:47

Trochę popracowałem 8080, w szczególności porównując go do 5060. Absolutnie nie zuważyłem problemu z ostrzeniem AF. Tym bardziej mogę to powiedzieć, bo testy przeprowadzałem popołudniem i nocą.
Dużo również czytałem o tym aparacie i nigdy nie natknąłem się na opinie związane z jego słabym ostrzeniem, wręcz przeciwnie jest to raczej kwestia wychwalana w tym modelu.
Moim zdaniem bardzo udany aparat z bardzo dobrym obiektywem.

czwartek, 13 stycznia 2005, 14:43
Ja własnie też się nie natknąłem w Polsce. a na forum na dpreview.com co drugi użytkownik twierdzi, ze mu nie ostrzy. Bollo powiedz mi jak wypadło porównanie do 5060. Jakoś znacząco lepiej? Chociaż podobno 5060 to model niemal doskonały więc cięzko coś w nim bardzo poprawić

piątek, 14 stycznia 2005, 08:40

Co do porównania 5060 z 8080, to parząc na różnicę cenową lepszym zakupem wydaje się być 5060. Oczywiście moim zdaniem.
Patrząc jednak w skali bezwzględnej jest kilka plusów po stronie 8080.
1. Trochę większy zoom (140) - to się jednak przydaje
2. Trochę szybszy start i AF
2. Jaśniejszy obiektyw szczególnie na końcu zakresu
3.Trochę mocniejsza lampa błyskowa
Jeżeli ktoś potrzebuje 8MP matrycę, to też wybierze 8080

Reszta porównywalna. Zdjęcia na podobnym poziomie (może 5060 bardziej aberruje).
Na plus w 5060
1. dużo wygodniejszy monitorek
2. Lżejszy i mniejszy (nie zawsze jest to jednak zaleta - dla mnie tak)
3. na tej samej baterii zrobimy więcej zdjęć niż 8080

Jeszcze minus po stronie 5060 - nietypowy gwint, ale za niewielkie pieniądze są redukcje.

Ogólnie bardzo udane aparaty.

piątek, 14 stycznia 2005, 10:35
No to dobrze. Jak stanieje jeszcze troche to go kupię. a swoja droga to fakt że aparat o konstrukcji prawie rocznej tak mało schodzi z ceny tylko dobrze o nim świadczy. taka A2 czy nikon 8700 z cena leci na łeb, na szyję.

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:04

ostrzy i to zajeb**cie. zrobiłem już prawie 1000 fotek. na zewnątrz, w pomieszczeniach, z lampą, bez, eksperymenty z DOF itp.

daje rady zarówno jeśli chodzi o wnętrza, eksperymenty z kilkoma planami i głębią, jak i w nocy.

obecnie jego cena jest naprawdę niezła, na początku kosztował przecież prawie 5 tyśków!!! jakiekolwiek porównanie do Minety czy Nikona z podobnego segmentu cenowego jest nie na miejscu. inna klasa sprzętu!!!

czwartek, 12 maja 2005, 11:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]