Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 04:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Olympus C55 - wróżenie z fusów 
Autor Wiadomość

Post Olympus C55 - wróżenie z fusów
Wiem, że nikt w tym kraju jeszcze tego olka nie ma, w sieci nie ma również jeszcze żadnych jego testów, więc wypowiadanie opinii na temat samego aparatu a przedewszystkim jakości uzyskiwanych fotek, jest jak napisałem w temacie wróżeniem z fusów. Jednak chciałbym zaciągnąć opinii na temat dwóch kwestii, które niepokoją mnie jako ewentualnego przyszłego użytkownika tego sprzętu. Kompletną specyfikację techniczną można znaleźć pod adresem http://www2.olympus.pl/consumer/29_C-55 ... ations.htm . Wygląda dość zachęcająco jednak zakres maksymalnych przesłon od 2.8 (W) do 4.8 (T) to chyba nie jest szczytowe osiągnięcie - o ile 2.8 jest w zasadzie standardem, to 4.8 wydaje się mało (seria 7xx ma 3.7 przy dwa razy większym zbliżeniu). Jeszcze bardziej niepokoi mnie brak manualnego ustawiania ostrości, czy lampka wspomagająca AF może chociaż częściowo zrekompensować brak MF?

poniedziałek, 21 lutego 2005, 09:44

Niech ktoś kto miał styczność z tym aparatem powie coś wiecej :) ..prosze... Jakaś recenzja, ewentualne wady konstruktorów....co sie podoba w tym aparacie, a co jest do d... Pozdrawiam

wtorek, 15 marca 2005, 01:14

Nikt nie napisze opini...?? Prosze.... :)

wtorek, 15 marca 2005, 22:38

Napiszę kilka słów o c 55 bo tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem tego aparatu. Chciałem zaznaczyć, że jest to mój pierwszy aparat cyfrowy a wcześniej miałem do czynienia z analogowymi lustrzankami. Na początek kilka rażących uwag, zoom pracuje strasznie głośno, instrukcja obsługi po polsku jest uboga (delikatnie mówiąc), jeśli ktoś się chce bliżej zapoznać możliwościami aparatu to musi przewertować instrukcją po angielsku na CD. Przyznam się, że miałem wrażenie, że będzie mniejszy, ale jest dość zgrabny wprawdzie do kieszeni w dżinsach nie zmieści się, ale do kurtki owszem.
Szukałem aparatu, który będzie miał duże możliwości ingerencji w robienie zdjęć (automatów nie brałem pod uwagę) no i rzeczywiście ful możliwości jeszcze wszystkich nie sprawdziłem. Do zdjęć nie mam zastrzeżeń, chociaż jak by się uprzeć to nie wiem czy przy słabym świetle bez lampy nie ma za dużych szumów.

sobota, 23 kwietnia 2005, 22:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]