Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 11:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Olympus C 350 - TAK czy NIE? 
Autor Wiadomość
Post Olympus C 350 - TAK czy NIE?
Witam
Od 2 miesięcy chcę kupić cyfrówkę i nie mogę się zdecydować. Na początku planowałem kupić taniochę (do 800 zł) ale teraz już wiem, ze to nie ma sensu. Obecnie zastanawiam się nad Olympusem C 350. Czy warto go kupić? Podobno robi świetne zdjęcia, ale ma kiepsie makro i nie ma filmów z dźwiękiem. I ile on tak naprawdę kosztuje? Z te go co widzę jego cena waha się od 800 zł na Allegro (wolałbym jednak tam nie kupować) do 1700 złotych w niektórych sklepach. Tym dłużej przeglądam forum tym większy mam mętlik w głowie. Więc C 350 czy może coś innego w tej cenie?

wtorek, 25 listopada 2003, 16:57

Zdecydowanie jest to najlepszy wybór w tej cenie (w sklepach nieinternetowych spokojnie można kupić za 1300zł, a pewnie i taniej). Wady to dość drogie karty pamięci (xD) i brak preselekcji przesłony i czasu - ale wierz mi, jeśli dotąd z tego nie korzystałeś, pewnie nadal korzystać nie będziesz. Poza tym ma ręczne sterowanie ważnymi parametrami typu czułość, balans bieli itp., do tego dobre programy tematyczne, co w sumie daje sporą kontrolę nad ostatecznym kształtem zdjęcia. Wyświetlacz jest dość duży, jakość zdjęć bardzo dobra jak na tę klasę cenową. Filmów z dźwiękiem nie kręci, ale to chyba mały problem (zwłaszcza, że zwalczanie korupcji przez dyktafon jest już niemodne, a aparat to nie kamera przecież). Kiepskie makro? Nie słuchaj "fachowców", którzy chwalą się, że ich aparat robi zdjęcia makro z 5cm i uważają, że każdy aparat, który robi makro z większej odległości ma makro do niczego - profesjonalne zdjęcia makro profesjonalnymi aparatami i profesjonalnymi obiektywami robi się przynajmniej z 50cm - przy odległości rzędu 5cm nie możesz dobrze oświetlić obiektu (oświetlenie będzie bardzo skośne, przez co cienie będą aż tak mocne, że zdjęcie wyjdzie po prostu brzydkie. Ale wracając do tematu - makro, to C-350 ma naprawdę bardzo dobre.

środa, 26 listopada 2003, 20:21
Na http://www.swigost.prv.pl masz kilka próbek zdjęć - jeżeli jesteś zainteresowany konkretnymi próbkami to pisz na and@o2.pl mogę zrobić zdjęcie i Ci wysłać (ok. 650 kB/szt)

czwartek, 27 listopada 2003, 15:53

piątek, 28 listopada 2003, 10:54
Do wszystkich którzy proszą mnie o przesłanie przykładowych zdjęć mailem.
Zrobiłem specjalnie nową stronkę http://www.swigost.prv.pl gdzie możecie sobie pobrać oryginalne, niepoprawiane, niepomniejszane zdjęcia z C-350.
A czy warto ???? To Wasza decyzja :wink:

piątek, 5 grudnia 2003, 16:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]