Teraz jest piątek, 21 września 2018, 16:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Przesiadka; lustrzanka analog - zaawansowany kompakt cyfra 
Autor Wiadomość

Post Przesiadka; lustrzanka analog - zaawansowany kompakt cyfra
Witam Szanowne Grono
Stwierdziłem, że już najwyższy czas wkroczyć w XXI w i zostać posiadaczem aparatu cyfrowego. Piorytety to:
-jakość zdjęć
-ustawienia manualne
-prosta obsługa
-szybki start
-jakość wykonania aparatu
Do tej pory używam lustrzanki Olympusa IS500. Stary olek potrafił zrobić niezłą fotkę! Po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu różnych stron w necie, macaniu aparatów w "sklepie nie dla idiotów", czytaniu prasy "fachowej" mój wybór padł na olka C7070 (jakże mogło być innaczej). Lustrznki cyfrowe wykluczam z uwagi na chore ceny (tak to już jest w naszej pięknej Ojczyźnie, nie tylko z lustrzankami) i brak odpowiedniej wiedzy fachowej :oops:
Aż tu pojawił się panas fz30, który kusi podobno świetną jakością zdjęć i optycznym stabilizatorem obrazu (mojej ślubnej strasznie drżą ręce jak ma cyknąć fotkę). Jednak podobno bardzo szumi powyżej ISO100, a i ten korpusik taki plastykowy; oli obudowa z stopu magnezu. No i tak się gryzę. Mam nadzieję, że ktoś z bywalców forum przechyli szale wyboru na jedną ze stron :D
Dziękuję i pozdrawiam

PS. Chętnie podzielę się swoją skromną wiedzą z sąsiedniego forum

czwartek, 15 grudnia 2005, 20:38

piątek, 16 grudnia 2005, 11:56

Post Re: Przesiadka; lustrzanka analog - zaawansowany kompakt cyf
Panasonica mam telefon bezprzewodowy i nagrywarkę DVD i jestem zadowolony :D Aparaty tej firmy mają podobno optykę Leica, więc pewnie ostrośc jest OK. Korpus plarykowy - to teraz niestety standard w popularnych modelach, ale da się z ty żyć, mnie Canon A-75 upadł na kamienie i korpus wytrzymał . Co do szumów: większosc zdjec i tak robi się na ISO 50 lub 100; poza tym jest program Neat Image, który doskonale odszumia zdjecia cyfrowe

piątek, 16 grudnia 2005, 13:10

Olka namierzyłem za 1650PLN! W wielkim uniesieniu mogę wydać 2000PLN!
Największą niewiadomą dla mnie w porównaniu tych modeli jest jakość zdjęć. Przejrzałem setki fotek na pbase.com i w dalszym ciągu toczę wewnętrzną walkę :roll:
Czytałem również ciekawy test Nikona 8400 na fotopolis. Nikon ma chyba niezłą wielkość przetwornika 2/3" przy 1/1,8" olka i paanasonica. FZ30 na tych 1/1,8" upchał 8mpix i się zastanawiam jakie mogą tu być problemy (chyba opisane szumy)!

PS. Śmiem twierdzić, że kupowanie w dzisiejszych czasach aparatu foto to jak wybór glazury do domu :twisted:

piątek, 16 grudnia 2005, 13:58

Ja po przesiadce z analogowej lustrzanki wytrzymalem niecale dwa i pol roku, w tym czasie mialem cyfrowego compacta (HP :oops: ), potem hybryde z dlugim zoomem (Z1 :lol: ) po to by jednak stwierdzi ze lustrzanko to jednak jest to co mi lezy najbardziej i wlasnie dzisiaj po dlugich przemysleniach stalem sie posiadaczem... Minolty 5D

piątek, 16 grudnia 2005, 21:05

Mnie jednak w lustrzankach cyfrowych przeraża to, że będę się musiał nieźle nagimnastykować aby otrzymać zamierzony efekt. Dlatego chciałbym się trochę podszkolić na porządnym kompakcie czy jak kto woli hybrydzie, a następnie za roczek może dwa kupić wypasione lustro.

IS500 nie dawał zbyt wiele możliwości na rozwinięcie skrzydeł, ale jak cyknął fotkę w automacie to śmiem twierdzić, że co po niektóre hybrydy za 2500PLN mogą się schować. :lol:
Pozdrawiam

piątek, 16 grudnia 2005, 21:52

Wreszcie się przesiadłem ..... na A510 :mrgreen:

wtorek, 10 stycznia 2006, 21:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]