Teraz jest piątek, 21 września 2018, 18:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Olympus C-740 UZ rozmazuje :( 
Autor Wiadomość
Post Olympus C-740 UZ rozmazuje :(
Witam mam problem a wiec prawie kazde zdjecie wychodzi rozmazane :(
da sie jakos to ustawic ?
powiem ze z uzyciem lampy blyskowej nie rozmazuje tak bardzo jak bez jej uzycia z lampa wychodza ladne zdjecia a bez rozmazuje...
Prosze o pomoc bo juz mam dosyc tego aparatu ic nie umiem ustawic i tylko na automacie robie :(
z gory dziekje :D
pozdrawiam

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 21:50
Moderator

Hej! Moja dziewczyna ma taki sam problem z moją MINOLTĄ Z1... Ale to wina dziewczyny, bo nie wiem czemu zawsze musi ruszyć aparatem :(

Zrób tak: ustaw aparat na statywie i zrób zdjęcie z samowyzwalaczem w dość jasnym pomieszczeniu bez lampy oczywiście - jeśli przy takim ustawieniu, kiedy nic nie dotykasz, znowu zdjęcia będą nieostre, to według mnie aparat szwankuje :(

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 22:41

Skool, czy na automacie zdjęcia też wychodzą Ci poruszone? Jeśli nie, to nie ustawiaj zbyt długiej migawki (maksymalna rozsądna to 1/(ogniskowa w mm) sekundy, najlepiej min. 2 razy krócej). Jeżeli pracujesz w preselekcji przesłony - może za bardzo przysłaniasz obiektyw, co powoduje wydłużenie czasu naświetlania. Jest jeszcze jedna możliwość - masz uszkodzony aparat, ale najpierw trzeba wykluczyć wszystko inne.

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 23:19

A jakie masz parametry zdjęcia? W trybie odtwarzania po włączeniu INFO podawane są wszelkie dane dotyczące nastaw aparatu w trakcie robienia zdjęcia. Możesz je skonfrontować z powyższą opinią Tomka.

Też mam C-740 - w pomieszczeniach, przy słabym świetle i bez lampy zdjęcia "z ręki" wychodzą mi często poruszone, ale to chyba dosyć normalne. Proponuję podobny test jak Vendeur; prostym rozwiązaniem jest statyw - i problem znika, jeżeli chciałbyś robić zdjęcia w nocy, to i tak się przyda.

Pozdrawiam.

wtorek, 30 grudnia 2003, 08:56
hmm reka raczej nie ruszam robie wszystko w automacie bo z ustawieniami tego wszystkiego nie mam czasu sie bawic :\
zobacze z tym statywem i dam znac :)

wtorek, 30 grudnia 2003, 21:59

Póki co - postaw po prostu aparat na stole czy na książce i zrób zdjęcie z samowyzwalaczem (bez lampy oczywiście). Powodzenia!

środa, 31 grudnia 2003, 01:26

A może zdjęcia wychodzą nieostre?
Jeśli tak, to może nie ustawiasz ostrości przed zrobieniem zdjęcia; spust migawki do połowy, aż zaświeci się zielona lampka z lewej, po czym spust do oporu.

środa, 31 grudnia 2003, 12:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]