Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 zamienił stryjek siekierkę na kijek 
Autor Wiadomość

Post zamienił stryjek siekierkę na kijek
Choć lubię fotografować i był okres (zenit 12) lekkiego zacięcia pro, to proza życia spowodowała tylko zdjęcia makro (praca), oraz typowo imprezowo-wycieczkowe. Miałem olka C-400. Świetny aparat, ale wkurzał mnie czas ostrzenia i spustu. Myślę sobie Olka mam już długo, w tym czasie wszystko poszło do przodu, kupię jakiegoś małego kompakcika. Będzie jak stary olek, tyle że mniejszy, łatwiej w terenie. O ja głupi ! Tysiąc programów i o dupę rozbić ! Aparat w nigdy nie widział matrycy 8 mega ! Zdjęcia wyglądają jak interpolowane i to znacznie.
Wyglądają jak z matrycy 2 mega i interpolowane do ośmiu. W oryginalnym rozmiarze to już widać, jeśli dorzucimy do tego kadrowanie to zdjęcie wygląda jak namalowane pędzlem.
Liczyłem się z tym że optyka będzie gorsza, ale matryca ???
Szumy i ogólny bezsens programów tematycznych pomijam, bo szkoda pisać.
20 minut testów w nie najlepszych warunkach oświetlenia i temu aparatowi dziękuję.

ps. Moja prośba do praktyków :
Proszę o poradę co kupić. Nadal lukam w stronę olków (550, 560 ?), ale po tej wpadce ...
Szukam czegoś co potrafi zrobić fotkę jak C-4000, nie szumi więcej jak C-4000 (z tym pewnie będzie problem w tych okolicach cenowych) , ma szybszą migawkę i AF, jakiś tryb manual i kosztuje w okolicy tysiąca. No i zoom x5 co najmniej by przydał...

Ostatnio edytowano niedziela, 13 stycznia 2008, 11:42 przez melon, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 11 stycznia 2008, 22:41
A jeden raz nie wystarczyło tego napisać ?
Jeśli chodzi o aparat to pooglądaj sobie hybrydy Fuji - uchodzą za całkiem solidne aparaty.

sobota, 12 stycznia 2008, 01:40

Napisałem raz, przepraszam. Nie wiem dlaczego się zdublowało i dziękuję moderatorowi za usunięcie dubli.

Fuji ? Przyjrzę się.
Masz na myśli te kompakty z matrycą 1/1,8 ?

sobota, 12 stycznia 2008, 22:47
Dokładnie to myślałem o modelu Fuji FinePix S6500fd - podobno bardzo dobry w swojej klasie i wizualnie podobny do lustrzanek.Zapisuje zdjęcia w JPEG i RAW.
Tutaj masz opinie użytkowników: http://foto.recenzja.pl/Fuji_Finepix_s6500fd-rec-1650/
,a tutaj przykładowe zdjęcia: http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=412

niedziela, 13 stycznia 2008, 00:04

Olki o których pisałem odpadają - maja matrycę CCD 1/2,5 więc przy tylu pikselach musi być do du... I zoom x18 nie pomoże.
Ten Fuji ma już 1/1,7
Jak z awaryjnością produktów tej firmy ? Nigdy nic nie kupowałem z Fuji, no może film tradycyjny był tej firmy :)

niedziela, 13 stycznia 2008, 10:36
Moderator

Pytanie czy chcesz coś dużego z zoomem, czy raczej mały kompakt. Jeśli z większych, to właśnie Fuji S6500, bardzo chwalony. Z mniejszych trudno mi doradzić, bowiem za duży wybór jest.

niedziela, 13 stycznia 2008, 17:51

Post Re: zamienił stryjek siekierkę na kijek
Mam niestety podobny przypadek.
Uzywalem (a wlasciwie uzywam bo go mam w dalszym ciagu) od 2002 roku CAMEDIA C40ZOOM ktory technologicznie jest stary i przede wszystkim bardzo wolno dziala. Jednak robi bardzo lade foty.
Chcialem troche sie "unowoczesnic" i kupilem mju 820 (niestety bez zadnego rozeznania i niczyjej rady).
Niestety foty sa z duzym szumem szczegolnie w warunkach domowych gdy jest slabe oswietlenie a na wiekszym zblizeniu ma problemy z ostroscia.
Czy moze ktos ma jakis pomysl na cos lepszego lecz nie tak duzego.
Moze to zbyt duze wymagania:)))

poniedziałek, 4 lutego 2008, 21:41

Post Re: zamienił stryjek siekierkę na kijek
Dzięki życzliwości sprzedawcy (dobrego znajomego) miałem możliwość przetestowania kilku kompaktów. Między innymi Panasonic LZ7, Fuji F30 i Canon A720. Na testy każdego mogłem poświęcić góra kilkanaście minut i skupiłem się głównie na zrobieniu możliwie dobrego zdjęcia przy bardzo słabym oświetleniu.
Wybrałem Canona. Nie jest pozbawiony wad, np wolno się ładuje lampa błyskowa, ISO max 200, ale to chyba jedyny kompakt który może w miarę zadowolić po zabawie z C-4000. Dla mnie jak na kompakt wystarczy, a pomiędzy olkiem mju to po prostu przepaść.
Teraz rozglądam się za prostym (czyt. niedrogim) lustrem do kompletu ;)

niedziela, 28 grudnia 2008, 13:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]