Teraz jest piątek, 22 lutego 2019, 06:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 System 4/3 - zalety i wady 
Autor Wiadomość

Post Re: System 4/3 - zalety i wady
opiotr napisał(a):
Raczej kogoś kto nigdy nie używał olympusa ani nie zadał sobie trudu chociażby ściągnięcia i porównania RAWów a wkółko powielającego te same bzdury.

Miałem okazję korzystać z Olka E-510 i w porównaniu choćby z 400d wypada blado (pomijając oczywiście różne zabawki, czyszczałki czy LV). Jedyną zaletą w porównaniu z konkurencją jest IS w body, chociaż mi to osobiście wisi, bo stać mnie na szkła z IS.

Nie wiem dlaczego każdy użytkownik Olympusa broni swojego systemu za wszelką cenę. Pana Jacka wywalili chyba z każdego możliwego forum o fotografii (włączając w to olympusclub) za szerzenie bzdurnych postów, więc o czym w ogóle mówimy? Ten człowiek to chodząca kompromitacja, a słynny "Rycerz Olympusa" obrósł już legendą. Rozumiem, że pochodzicie z krainy, gdzie rozsądek i logika mówią dobranoc, ale są jakieś granice przesady. Nie widzę sensu dyskutowania z wami, bo po prostu się nie da.

niedziela, 13 kwietnia 2008, 20:51

Ja natomiast miałem okazję wspólnie robić fotki z użytkownikiem Canona 350D. W linku jest małe porównanie efektów pracy, przysnam iż sam byłem mocno zdziwiony ogladają to co "wyprodukował" 350D, nie przypuszczałem, że tak blado wypadnie w porównaniu z
dziadkiem E-1.

http://www.fotoimpresja.yoyo.pl/forum/s ... 50c_e1.htm

koszal,
Może zamiast czczego pustego gadania, też pokażesz swoje porównanie pomiędzy E-510 i 400D ???? Bo testy publikowane w necie raczej przeczą Twoim opiniom.

PS
koszal napisał(a):
bo stać mnie na szkła z IS.
1. A stalilizowaną 50mm też masz? :mrgreen:
2. A dlaczego te twoje stabilizowane szkiełeczka są takie ciemnusie??
3. Przy C 75-300 w stopce zapomiałeś dopisać IS :mrgreen:
4. Od kiedy Tamron 28-105 f/4-5.6 ma stabilizację :mrgreen:

koszal napisał(a):
Rozumiem, że pochodzicie z krainy, gdzie rozsądek i logika mówią dobranoc, ale są jakieś granice przesady.
Radzę Ci się wymoderować, bo sam zaczynasz przesadzać i obrażasz innych ...

poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 09:19

jacek2004 napisał(a):
Może zamiast czczego pustego gadania, też pokażesz swoje porównanie pomiędzy E-510 i 400D ???? Bo testy publikowane w necie raczej przeczą Twoim opiniom.

Służę przykładem:
Obrazek
Niestety nie mam dostępu do E-510 żeby wykonać jakiś test choćby szumów, ale wysiliłem się i znalazłem dwie fotki, obie na ISO 1600 i z czasem migawki 1/320 przy dziennym świetle. Nawiasem mówiąc znalazłem tylko kilka fotek z E-510 na ISO 1600 co świadczy jedynie o tym, jak wielkim trzeba być "estetycznym masochistą" żeby focić na tej czułości tym sprzętem.

jacek2004 napisał(a):
1. A stalilizowaną 50mm też masz?

Mam się popłakać, że Canon nie robi 50mm z IS?

jacek2004 napisał(a):
A dlaczego te twoje stabilizowane szkiełeczka są takie ciemnusie??

Bo mają duży zakres ogniskowych? A dlaczego 24-105 L ma f/4? Pewnie nigdy tego nie zrozumiesz, ale ja u siebie w 30d mogę ustawić ISO 1600 bez obaw, że szumy będą wyłaziły ze zdjęcia.
jacek2004 napisał(a):
3. Przy C 75-300 w stopce zapomiałeś dopisać IS

jw.
jacek2004 napisał(a):
4. Od kiedy Tamron 28-105 f/4-5.6 ma stabilizację

Tamrona się już pozbyłem, zresztą służył mi jedynie jako awaryjny sprzęt.

jacek2004 napisał(a):
Radzę Ci się wymoderować, bo sam zaczynasz przesadzać i obrażasz innych ...

Przepraszam, że wchodzę w Twoje kompetencje. Tobie zaś radzę zmienić nick albo hobby, bo jesteś już pośmiewiskiem na każdym forum...

poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 18:13

koszal napisał(a):
Służę przykładem:
No fakt, dobry przykład, pokazujący że zarówno E-510 jak i 400D na ISO 1600 robi niezłą kaszę. Przykładem tym udowodniłeś, że oba aparaty nie odbiegają od siebie (a E-510 ma przecież taką maciupką matycę).
I jeszcze jedno ty pokazałś kaszkę na ISO 1600, a ja pokazałem jak w Canonie wychodzi kaszana już przy ISO 100. :mrgreen:
koszal napisał(a):
Nawiasem mówiąc znalazłem tylko kilka fotek z E-510 na ISO 1600 co świadczy jedynie o tym, jak wielkim trzeba być "estetycznym masochistą" żeby focić na tej czułości tym sprzętem.
Mylisz się, to świadczy jedynie o tym, że normalny użytkownik nie musi używać wysokich ISO wystarczy mu zazwyczaj 100, 200 a od wielkiego święta 400. :mrgreen:
koszal napisał(a):
Pewnie nigdy tego nie zrozumiesz, ale ja u siebie w 30d mogę ustawić ISO 1600 bez obaw, że szumy będą wyłaziły ze zdjęcia.
Niestety bez jasnych stabilizowanych, szkiełek nie masz innego wyboru i musisz jechać na wysokim ISO tracąc na dynamice (nawet w Canonie). :mrgreen:
PS
O stabilizacji już dyskutowaliśmy więc nie ma sensu odgrzewać starych kotletów. Choć byś się mocno sprężał to nie będziesz miał w Canonie stabilizowanych zoomów 28-70 czy 70-200 ze światełkiem f=2 :mrgreen:

wtorek, 15 kwietnia 2008, 12:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2