Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 11:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Olek e510 - ustawienie daty widocznej na fotkach 
Autor Wiadomość

Post Olek e510 - ustawienie daty widocznej na fotkach
witam :D Wszystkich jestem nowy na Forum jak i nowy w dziedzinie lustrzanek i potrzebuje pomocy :oops: Mianowicie mam taki problem - nie wiem jak ustawić datę żeby była widoczna cały czas na zrobionym zdjęciu np po wrzuceniu go do komputera <nie chodzi mi o funkcje INFO w olku bo ona pokazuje date i godzine tylko na wyświetlaczu aparatu podczas przeglądania zrobionych fotek>. W instrukcji nigdzie nie widze opisów takiej możliwosci (a może sie nie da takiego czegoś zrobić...)
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i wyrozumiałość :D
Pozdrawiam

piątek, 15 sierpnia 2008, 11:37
Post Re: Olek e510 - ustawienie daty widocznej na fotkach
Pewnie się nie da po co szpecić zdjęcia datą, zresztą co za problem w jakimkolwiek programie graf. dopisać.

sobota, 16 sierpnia 2008, 16:17

tak zgadzam sie z tym szpeceniem ale w sytuacji gdy robisz fotki np na jakiejs imprezie i zrobisz przykładowo 150 fotek <które bedą pamiątkowymi zdjęciami> to wątpie czy komukolwiek będzie się chciało wstawiać date używając programu graficznego...

wtorek, 19 sierpnia 2008, 21:14
Post Re:
roback napisał(a):
tak zgadzam sie z tym szpeceniem ale w sytuacji gdy robisz fotki np na jakiejs imprezie i zrobisz przykładowo 150 fotek <które bedą pamiątkowymi zdjęciami> to wątpie czy komukolwiek będzie się chciało wstawiać date używając programu graficznego...

Ponoć w niektórych programach robi się to automatycznie - program z exifa dodaje datę. Sam nigdy nie robiłem ale pewnie większość programów ma jakąś tam opcję albo da się ustawić taką akcje.

środa, 20 sierpnia 2008, 08:53

Zawsze się mocno zastanawiam po co komuś szpecące daty na fotkach?

Bo:

1. Jeśli fotki wywołuję na papier, to wstawiam je w album, i tam je opisuję - jak ktoś jest leniem to może napisać opis przed całą serią fotek (a na 150 fotek, to można założyć jeden dedykowany album).

2. Jeśli fotki pozostają w postaci elektronicznej to:
a. można umieści je w katalogu o stosownej nazwie
b. zapisać je na CD / DVD i opisać na płycie, wpisać etykietę z datą, zapisać w katalogu o stosownej nazwie.
c. każda fotka ma exifa w którym jest zapisana data zrobienia zdięcia, więc w każdej chwili WSZYSTKIE zrobione fotki można posortować wg tej daty.

No ale są gusta i guściki ...

środa, 20 sierpnia 2008, 10:50

to w końcu się da ustawić ta datę na fotach czy nie :?: i skończcie juz tą dyskusje o gustach bo się off-topic robi... czekam na KONKRETNE odpowiedzi tak < i jak to zrobic> albo nie <i koniec tematu>...

czwartek, 21 sierpnia 2008, 21:05
http://www.fotografuj.pl/Article/Warszt ... /2#content

piątek, 22 sierpnia 2008, 10:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]