Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 03:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cyfrówka - kompakt do 2000 zł 
Autor Wiadomość

Post Cyfrówka - kompakt do 2000 zł
Szukam cyfrówki do 2000 zł do tej pory używałem SONY P 200 i sprawował się super fakt ze brakowało mu stabilizacji obrazu .
Ale zdjęcia na AUTO wychodzili jak dla mnie super Niestety umarł aparacik .
Pora na coś nowego.
Jestem AMATOREM i pstrykam okazjonalnie na imprezach przy browarku gdzieś na wypadach po za miasto.
Niestety wybór jest tak ogromny ze nie wiem co wybrać.
Czego oczekuje ZOOM 5 razy Dobrej stabilizacji obrazu i detekcji twarzy i wybór scenerii.
Najbardziej mnie interesuje aparat co będzie miał dobre inteligentne AUTO
zazwyczaj gdy robię fotki jestem juz po paru głębszych i nie mam sił walczyć i ustawiać cokolwiek.

Szperałem po necie i na dzień dzisiejszy chciałem wybrać coś z tych modeli
Sony DSC-HX1
CANON SX1 IS
Canon PowerShot G10
Panasonic Lumix DMC-FZ38
PANASONIC DMC G1
CANON IXUS 990
CANON IXUS 980
Fuji FinePix F200 EXR
Panasonic Lumix DMC-LX3

Wiem ze to dużo ale właśnie jest tego tyle ze można ogłupieć
Dodam ze te 5 modele najbardziej do mnie przemawiając
Fuji FinePix F200 EXR
Panasonic Lumix DMC-FZ38
Panasonic Lumix DMC-LX3
Sony DSC-HX1
CANON SX1 IS

Niestety Panasonic Lumix DMC-LX3 ma za mały zoom a niestety wiem ze zoom to ważna rzecz bo miałem zoom razy 3 w moim sony i to było lekko za mało dlatego szukam tak razy 5 zoom
Proszę o wasza pomoc Oczywiście mogą inne propozycje

niedziela, 16 sierpnia 2009, 14:22

Post Re: Cyfrówka - kompakt do 2000 zł
Idź do sklepu i kup ten co ci się najbardziej podoba. Wszystkie będą miały podobną jakość obrazu.

PS.
Panasonic LX-3, jak dla mnie, ma bardzo dobry zakres ogniskowych 24-60mm i doskonały jasny obiektyw. Ale ja nie biegam za ptaszkami ani nie poluję na sąsiadki.

poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 10:19

Panasonic Lumix DMC-FZ38
Myślę poważnie o tym modelu czy ktoś juz miał do czynienia z FZ 38 i mógłby mi powiedzieć czy warto

poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 15:12

A dlaczego akurat FZ38 ? Wymień przynajmniej trzy powody.

poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 15:27

Niestety moje powodu mogę być tylko błahe ponieważ sie nie znam.
Ale Najbardziej przemawia do mnie jako LAME amatora to

Kod:
W aparacie FZ38 popularny tryb iA (inteligentny automatyczny) został rozszerzony w taki sposób, aby był również dostępny podczas kręcenia filmów. Nowy system POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) eliminuje efekt drżenia rąk nawet podczas dużych zbliżeń. Funkcja wykrywania twarzy Face Detection automatycznie wyszukuje twarze w kadrze i odpowiednio reguluje ostrość, ekspozycję, kontrast oraz odcień skóry, aby zapewnić doskonałe rezultaty. Funkcja inteligentnej ekspozycji (Intelligent Exposure) nieustannie sprawdza poziom światła otoczenia i dostosowuje ekspozycję do zmieniających się warunków, aby zapobiec prześwietleniu lub niedoświetleniu obrazu. Natomiast inteligentny selektor trybów tematycznych (Intelligent Scene Selector) automatycznie przełącza aparat między trybem zwykłym, portretowym, makro, krajobrazowym i słabego światła, aby zoptymalizować jakość obrazu.

Oczywiście to tylko opis ale jak lemer mogę tylko na tym polegać
I na opinii innych użytkowników ze Panasonic Lumix z serii FZ Maja bardzo dobre OPTYKĘ

poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 16:41

FZ38 ma małą matrycę 1/2.5" naćpaną 12 megapikselami co nie wróży dobrego obrazu, myślę, że ISO 400 to górna granica możliwości. Ma mega zooma x18, ale ty piszesz, ze potrzebujesz aparatu na imprezki, czyli raczej obiektyw powinien mieć szeroki kąt np 28mm a jeszcze lepiej 24 mm.

Wg mnie powinienes wybrać Panasonica LX3 albo Fuji F200 exr.

Trybami iA głowy sobie nie zawracaj bo to marketingowa papka dla naiwnych.

wtorek, 18 sierpnia 2009, 09:21

A co powiecie o Samsungu WB1000

wtorek, 18 sierpnia 2009, 15:06

szaber napisał(a):
A co powiecie o Samsungu WB1000
12mpix na 1/2.33" matrycy - daj człowieku sobie na wstrzymanie.

wtorek, 18 sierpnia 2009, 15:39

Cytuj:
Wg mnie powinienes wybrać Panasonica LX3 albo Fuji F200 exr.

Panasonica LX3 odpada Musze mieć minimum zoom 5 razy z prostego powodu ze zbyt często na moim starym aparacie który miał zoom 3 nie wystarczało mi takie zbliżenie

Fuji F200 exr Faktycznie ten aparat chodzi mi od samego początku po głowie
Ale cały czas myślę o FX-38 i skoro jego wcześniejsze edycje były dobre z tego co wyczytałem to i nowsza wersja poradzi sobie i będzie tez dobra.
Szkoda ze niema żadnych testów tego aparatu

środa, 19 sierpnia 2009, 02:39

Twoje pieniądze, Twoja decyzja, kupuj Fx38, ale ja takiego badziewia nie chciałbym nawet za darmo.

Testów kompaktów/hybryd z matrycami jak w FX38 się nie robi bo od razu wiadomo, że obraz jest miernej jakości.
Robi się testy kompaktów takich jak LX3, F200, które wnoszą nową jakość obrazowania w kompaktach.

PS
Nie patrz się na krotność zooma bo parametr 3xZoom nic nie mówi.
Obiektyw 10-30mm i obiektyw 100-300mm mają taką samą krotność zooma która wynosi 3 (wynik dzielenia największej ogniskowej przez najmniejszą).
Trzeba patrzeć na zakres ogniskowych, im większa maksymalna ogniskowa, tym przybliżenie większe.
Teraz przykłady użycia ogniskowych:
24-35mm - fotki krajobrazowe, fotki we wnętrzach, fotki grup osób, fotki w miejscach gdzie nie możesz się oddalić aby objąć większy fragment kadru. Na takich ogniskowych robi się bardzo duży procent fotek.
35-60mm - fotki osób, małych grup osób, czasami portrety
50mm - szczególna ogniskowa, obiektyw o tej ogniskowej ma kąt widzenia ludzkiego oka (czyli tak jak widać gdy się patrzy jednym okiem). Bardzo przyjemnie ogląda się fotki zrobione taką ogniskową, człowiek akceptuje taką perspektywę (relacje obiektów będących w różnym oddaleniu od aparatu). Kiedyś lustrzanki miały właśnie podstawowy obiektyw o takiej ogniskowej.
85-135mm - typowe ogniskowe dla portretu (popiersie, głowa), ale również z odpowiedniego oddalenia cała postać.
200mm i więcej - zbliżenia odległych obiektów np. płochliwych zwierząt. Ogniskowa dla pasjonatów przyrody. Ale sama ogniskowa nie wystarcza, zazwyczaj trzeba mieć matrycę która na ISO 1600 i więcej daje dobry obraz - kompakt i hybryda wysiada. Moim zdaniem w rękach amatora taka ogniskowa daje mierne efekty i jest bardzo rzadko używana - szybko się nudzi. Ale to moja opinia.

Podsumowanie.
Obiektyw o idealnych ogniskowych to około 24-100(120)mm. Takim czymś robi się bardzo duży procent fotek.
Fuji ma 28-140mm
Panasonic LX3 24-60mm
Panasonic FX38 27 - 486 mm niby ogniskowa do wszystkiego, ale jak mówi stare przysłowie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. A do tego mega zoomy mają zawsze maciupką matrycę typu 1/2.5" . No i gabaryty FX38 jest wielkim klocem w porównaniu do LX3, który spokojnie można włożyć do kieszeni w koszuli.

LX3 ma najjaśniejszy obiektyw f=2 dla 24mm i f=2.8 dla 60mm to predestynuje go najbardziej do fotek we wnętrzch i sytuacjach w których brakuje światła. Dzięki temu można korzystać z niszych, lepszych wartości ISO. Dodatkowo LX3 ma stopkę na lampę, oraz zapis w formacie RAW.

środa, 19 sierpnia 2009, 10:29

a co powiecie na
http://www.videotesty.pl/news/pokaz/Fuj ... 00EXR/1043

Fujifilm Polska wprowadza na rynek najnowszy kompaktowy aparat fotograficzny serii S z innowacyjną technologią adaptacyjnej matrycy Super CCD EXR; model FinePix S200EXR.

czwartek, 20 sierpnia 2009, 01:13

Jeśli nie zważasz na gabaryty, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie Panasonic G1 lub jakaś mała lustrzanka np. E-420 lub E-520 z dual kitem. Zarówno G1 jak i E-420/520 biją jakościowo, pod wzgledem obrazowania, to Fuji S200.

czwartek, 20 sierpnia 2009, 09:25

Witam, mam aparat Canon a640 - do nowego aparatu chcialbym przelozyc karte SD i uzyc dokupione rybie oka raynox na 52 mm,

zastanawiam sie nad modelami:

canon sx1 is
Panasonic Lumix DMC-FZ38

moje wymagania - szeroki kat, mozliwosc dokrecenia raynoxa i nagrywanie filmow w jakosci hd i byly ladne kolory

prosze o pomoc :)

piątek, 4 września 2009, 09:49

Twierdzenie, że FZ 38 robi marne zdjęcia nie mając kontaktu z tym aparatem - dla mnie żenujące.
Polecam ten aparat - godny uwagi jest także tryb iA - naprawdę się sprawdza, nie zawsze jest czas aby bawić się manualnymi ustawieniami.
Testy ww aparatów:
http://www.bergercs.com/lumix
Pdfy wyciągnięte z PC Format

środa, 18 listopada 2009, 13:20

jacek2004 napisał(a):
Jeśli nie zważasz na gabaryty, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie Panasonic G1 lub jakaś mała lustrzanka np. E-420 lub E-520 z dual kitem. Zarówno G1 jak i E-420/520 biją jakościowo, pod wzgledem obrazowania, to Fuji S200.

420 nie ma stabilizacji ani nie podepniesz do niego żadnego szkła ze stabilizacją

środa, 18 listopada 2009, 13:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona