Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 10:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pierwszy aparat do 600 PLN 
Autor Wiadomość

Post Pierwszy aparat do 600 PLN
Witam.
Chcę kupić sobie pierwszy własny aparat i nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę i czym się kierować. Zależy mi na stabilizacji obrazu (bo czasami ręka zadrży po paru głębszych :wink: ) i poza tym żeby był funkcjonalny i robił ładne zdjęcia.
Zastanawiałem się nad modelem SONY DSC-W320 ale nie wiem czy to dobry wybór i trochę mnie zawiodło ze filmy nakręca tylko VGA.
Bardzo proszę o radę.
Z góry dziękuję każdemu kto zechce mi pomóc.

poniedziałek, 1 marca 2010, 22:19

Post Re: Pierwszy aparat do 600 PLN
Dwie uwagi:

1. Zdięcia robi fotograf a nie aprat.

2. Obojetnie co wybierzesz biędzie dobrze, bo różnice jakie wyjdą na zdięciach będą znikome.

wtorek, 2 marca 2010, 09:41

A co sądzicie na temat aparatu Olympus FE-5020 ?

wtorek, 2 marca 2010, 19:58

Patrz w moją poprzednią wypowiedź - punkt 2.

Kup taki co Ci się bardziej podoba.

środa, 3 marca 2010, 09:57

Witam .wg mnie wszystkie te małpki sa nafaszerowane az do granic mozliwosci ,mozna oszalec produceci zachwalaja wszystkie te wodotryski w swoich wyrobach.Wez pod uwage opis na obiektywie szczegolnie zwruc uwage na przysłone im nmiejsza wartosc np;f2,8 tym lepiej w gorszych warunkach oswietleniowych wyjdzie ci dobre zdiecie,reszta to norma u karzdego produceta.Pozdrawiam

czwartek, 4 marca 2010, 11:40

jelonka, nie ma nic za darmo, za jasne obiektywy trzeba dopłacić i w kwocie do 600zł raczej nic z jasnymi szkiełkami nie będzie, chyba że zdecydujemy się na sprzęt używany.

czwartek, 4 marca 2010, 12:02

Zgadzam sie z toba jacek2004 ,napisales tez zeby kupił co mu sie podoba chyba nie miałes na mysli ze moze wybrac miedzy srebrnym ,czarnym a rozowym kolorem ja mu napisalem zeby poszukal jasnego szkla bo wydaje mi sie ze powinien sie tego trzymac a na co go bedzie stac to jego sprawa.Gosc czeka na jakas rade odnosnie zakupu aparatu a nie wygladu(kup co ci sie podoba)

czwartek, 4 marca 2010, 20:37

Jelonka, dokładnie, napisałem koledze maniuman a by z podanego zakresu cenowego - 600zł - wybrał sobie aparat, taki jaki mu się najbardziej podoba. Bo aparaty wszystkich producentów w tym zakresie cenowym będą miały zbliżone parametry i możliwości, czy fotki nimi zrobione będą praktycznie nie do odróżnienia.

piątek, 5 marca 2010, 09:44

Amnie sie wydaje ze maniuman liczył piszac to zapytanie o troche konkretnych wiadomosci na temat aparatu do 600zl.Ty natomiast potraktowałes go jako stary forumowicz ktory wszystko wie o foceniu i nie zamierz z nikim sie dzielic wiadomosciami a to chyba na tym nie polega.On nie chce kupic aparat ze wzgledu na wyglad tylko czeka na jakas wskazowka ale nie typu jaki ci sie podoba a gdybys sie podzielił z nim odrobina wiadomosci na ten temat czy cos by ci sie stalo.Zacznij patrzec inaczej na tych co zaczynaja dopiero przygode z fotografia i nie bij tylko tłumacz a jesli nie masz cierpliwosci to nic nie pisz tak bedzie lepiej profi nie polega tylko na ruganiu adeptow zastanow sie nad tym .pozdro

niedziela, 7 marca 2010, 12:40

Dlatego, że jestem doświadczonym amatorem, piszę, że w tym segmencie aparatów nie ma sensu zbyt długo się zastanawiać, wybierać i przebierać ... bo OBOJĘTNIE CO SIĘ KUPI to jakość fotek będzie TAKA SAMA.

niedziela, 7 marca 2010, 21:08

Ale jako doswiadczony amator powinienes niedoswiadczinym adeptom fotografi udzielac bardziej wyczerpujacych odpowiedzi Twoja aktywnosc na forum w duzej mierze sprowadza sie do pokazania swojej wyzszosci w tej dziedzinie a chyba nie o to chodzi.Posiadasz spora wiedze na temat focenia tylko czasami ponosi cie za bardzo podczas udzielania fachowych odpowiedzi.

poniedziałek, 8 marca 2010, 01:00

Moja wypowiedź jest wystarczająco wyczerpująca.

Dodam jedynie, że wykonanie ładnej fotki zależy niemalże wyłącznie od fotografa, a nie od sprzętu.

Czyli, mając określoną wiedzę i umiejętności, i mając do dyspozycji:

kompakt,
hybrydę,
lustrzankę cyfrową APS-C
lustrzankę cyfrową FF,
cyfrowy średni format,
lustrzankę analogową na film, lub inny aparat na kliszę 35mm
średni format na film,

zrobimy podobne zdięcie, ani wiele gorsze ani wiele lepsze.

Jedyną drogą do uzyskania lepszych fotek jest ciągłe zwiększanie wiedzy i umiejętności - zmiana sprzętu nic nie da.

I to by było tyle z mojej strony w temacie wyboru pierwszego cyfrowego aparatu kompaktowego za 600zł.

poniedziałek, 8 marca 2010, 12:33

Zgadzam sie z toba jacek2004 ale z rozpedu zapomniales ze ten człowiek chce kupic pierwszy aparat w zyciu i dlatego prosi na forum o rade ale nie typu kup jaki ci sie podoba bo nawet w tych za 600zl tez sa rozne aparaty i w jego reku to one beda tez robic rozne fotki bo on dopiero zaczyna w to wchodzic wiec liczyl na jakas konkretna rade.Ty wiesz i ja tez wiem ze to fotograf robi zdiecia a nie aparat ale czy ten co dopiero zaczyna tez o tym wie ?gdyby wiedzial to napewno poszedlby prosto do sklepu a nie pisał na forum.Ty zapewne tez doszedłes do tego co osiagnoles w fotografi pytajac , piszac i czytajac .Liczyłes tez na konkretne odpowiedzi wiec teraz gdy dla ciebie to bułka z maslem postaraj sie zrozumiec czasmi tego drugiego ktory dopiero zaczyna i liczy na konkretne wskazowki.Pozdrawiam

poniedziałek, 8 marca 2010, 15:11

jelonka, przynudzasz.
Tu masz prawie 60 aparatów w cenie od 550 do 650zł
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/ ... -650_0_0_0

Ręczę Ci, wszystkie robią podobne fotki, wszystkie mają podobne parametry typu zoom i jego krotność, wielkość matrycy, ilość pikseli.

Nie ma sensu dokładnie ich analizować ... kupujemy ten co nam się bardziej podoba, kształt, wielkość, kolor . Każdy da PODOBNĄ JAKOŚĆ ZDIĘĆ i dyskusja na forum nad ich parametrami tego nie zmieni, szkoda czasu na zastanawianie, lepiej szybko kupić i zacząć robić fotki niż się zastanawiać i wybierać w nieskończoność.

Masz inne zdanie Twoja sprawa, ja na tym kończę swoje wypowiedzi w tym temacie. Pa.

poniedziałek, 8 marca 2010, 15:51

Miesiąc temu polecałam koleżance kupno aparatu w podobnej cenie i też chciała by robił ładne zdjęcia. Delikatniej niż jacek2004 zwróciłam jej uwagę, że to głównie zależy od fotografa :mrgreen: i to nie chodzi o cenę aparatu! Nawet mając super sprzęt za parę tysięcy można robić kiepskie zdjęcia. Po obejrzeniu naprawdę wielu modeli została przy wyborze między BenQ a Sony i wybrała... BenQ z matrycą Sony, węc 2w1 ;) Kupiła W1220 i jest bardzo zadowolona, bo aparat ma wiele fajnych opcji dających możliwość robienia ciekawych zdjęć.

P.S.Co do kręcenia filmów aparatem to nie polecam, żadnym aparatem nie wyjdą dobrze. jeśli chcesz kręcić filmy, to kup kamerę :) Podobnie jak z kamerami, którymi można robić zdjęcia. Można, ale po co, skoro te zdjęcia są raczej kiepskie i niewielki masz wpływ na ich jakość.

wtorek, 6 kwietnia 2010, 19:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona