Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 800-1000 zł 
Autor Wiadomość

Post 800-1000 zł
Witam!
Szukam aparatu w przedziale cenowym 800-1000 zł. Nie wiem na co zwracać uwagę przy parametrach jeżeli najbardziej interesuje mnie głównie:
1) fotografia plenerów, głównie gór, zdjęcia panoramiczne, zachody słońca.
2) fotografia z bliskiej odległości - zdjęcia roślin i owadów
3) fotografia dziecka w ruchu

Niestety finanse pozwalają mi jedynie na taki przedział jaki podałem. Jestem amatorem w dziedzinie fotografii, do tej pory posługiwałem się zakupionym jakieś 6 lat temu cyfrowym nikonem, ale już nie jestem z niego zadowolony ponieważ zdjęcia roślin i zachodów słońca są nim praktycznie niewykonywalne (no ale czego się spodziewać po 3megapixelowym aparacie).

Mam nadzieję, że tutaj uzyskam jakąś poradę, może jakieś konkretne modele albo przynajmniej porady na jakie parametry aparatu zwracać uwagę przy zakupie.

środa, 2 czerwca 2010, 15:50

Post Re: 800-1000 zł
ad 1) obiektyw powinien się zaczynać od przynajmniej 28mm w ekwiwalencie oczywiście, czasami można trafić kompakta z ogniskową od 24, 25mm nawet.

ad 2) zazwyczaj każdy kompakt ma tryb macro. nie daj się nabrać na slogan macro od 1cm, czy jakoś tak, bo przy odległości 1cm od obiektywu obiekt jest trudno oświetlić.

ad 3) wszystkie kompakty mają podobnie "sprawny" AF, więc nie ma między nimi różnicy, a na lustro budżetu nie starczy, zresztą na dzieciaki lustra nie potrzeba.

Moim zdaniem wpisz w skapiec.pl limit od 800 do 1000 i wybierz coś marki Canon, Fuji, Panasonic.

niedziela, 6 czerwca 2010, 22:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]