Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 16:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Cyfrówka do +/- 1000 zł 
Autor Wiadomość

Post Cyfrówka do +/- 1000 zł
Witam,
To mój pierwszy post na forum. Wyczytałem, że to będzie odpowiedni dział co do mojego zapytania. Więc do rzeczy:)
Chcę kupić jakiś aparat. Zależy mi przede wszystkim aby był dobry w sensie jakości robienia zdjeć no i jakości wykonania, żebym nie kupił jakiegoś shitu jak mi się to często zdarza który będzie częściej leżał w serwisie niż ja będę z niego korzystał. Rozmiarowo też by się przydało żeby nie był jakiś przerośniety, żebym mógl go swobodnie zabrać ze sobą na rower, w podróż, na koncert itp. Kwota jaką dysponuję to generalnie do 1000 zł-taka umowna górna granica. Jeżeli będzie coś atrakcyjnego koło 1000 zł to można przekroczyć minimalnie. Generalnie aparatu nie chce na kilka miesięcy i sprzedać tylko chce kupić coś porzadnego na lata. No i tutaj pytanie do WAS-jaki aparat polecacie, czym się kierować przy zakupie, na jakie parametry zwracać uwagę no i gdzie najlepiej kupić? Ja jestem z Lublina i najchętniej bym kupił w jakimś sklepie właśnie w Lublinie ale też niekoniecznie musi być jeżeli mi polecicie jakieś pewne źródło internetowe.
Myślę nad tymi modelami, szczególnie nad tym Lumixem. Powiedzcie co sądzicie no i czekam też na wasze propozycje. Pozdrawiam.

http://www.e-fotojoker.pl/product/panasonic/panasonic-lumix-dmc-tz7-czarny/

http://www.e-fotojoker.pl/product/sony/sony-cyber-shot-dsc-h55-czarny/

środa, 9 czerwca 2010, 12:28

Post Re: Cyfrówka do +/- 1000 zł
Jest generalna zasada, że w podobnych widełkach cenowych otrzymasz podobną funkcjonalność i jakość aparatu. Mówimy o nowym sprzęcie, na bieżąco dostępnym, w sklepie.

Na pewno Ty musisz wybrać czy to ma by aparat mały (taki do kieszeni) czy większy taki do torby.

Radziłbym aby zakres ogniskowych zaczynał się od 28mm (w ekwiwalencie).
Krotność zooma od x3 do x10, większy zoom skutkuje bardziej podłym obrazem.

Do odbitek 10x15cm wystarczą 2megapiksele, do pokazów na telewizorze HD 1080p wystarczą też 2 megapiksele. Oczywiście teraz na rynku nie ma aparatów z rozdzielczością mniejszą niż 10megapiseli, a piszę to abyś się nie podniecał ilością pikseli przy wyborze aparatu.

Jeśli chodzi o markę to ograniczyłbym się do marek znanych czyli, Canon, Panasonic, Fuji, Sony, Pentax, Olympus w ostateczności Samsung lub Nikon.

Ja rozważałbym zakup Canona G11 albo S90, czy też Panasonic'a LX3. Dobre opinie krążą o Samsungu EX1. Ciekawe matryce mają aparaty Fuji.
Bardzo interesujący jest też aparat Sigma DP1 ale on nie ma zooma a ogniskowa wynosi na stałe 28mm, za to generuje rewelacyjny obrazek (jakości lustrzanki) i kosztuje 1000zł.

Niemniej jednak obojętnie co kupisz za 1000zł to będziesz miał podobną jakość. Co do aparatu na lata, to ja wiąż używam jakiegoś kompakcika Kodaka z matrycą 2megapiksele i na odbitkach 10x15 czy na TV nie widzę różnic w stosunku do fotek z lustrzanki.

PS
Co do twoich typów (Panasonic, Sony) to obojętnie którego wybierzesz to będziesz miał niemal taką samą jakość zdięć. Panasonic ma nieco lepszy wyświetlacz (lepsza rozdielczość) i nieco lepszy obiektyw (jaśniejszy i większy zakres). Wg mnie są to bardzo przyzwoite małpki (aparat tylko z automatem bez manualnej ekspozycji).

Jak już wybierzesz jakiś model to na skapiec.pl sprawdź najlepszą ofertę.

środa, 9 czerwca 2010, 13:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]