Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 11:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy kupić nową lustrzankę 
Autor Wiadomość

Post Czy kupić nową lustrzankę
Witam wszystkich pasjonatów fotografii i proszę o pomoc:) Posiadam Lustrzanke Pentax K100 super ze standardowym obiektywem + Tamaron 70 - 300 mm 1:4- 5.6 + Super Takumar 1: 1.4/50 oraz zestaw pierścieni pośrednich Ten zestawik przez rok dzielnie mnie wprowadzał w świat fotografii :D ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad kupnem nowego aparatu główny powód to drażniący mnie słaby AF w tym aparacie normalnie tragedia i troche szkoda braku podglądu na żywo . Na nowy aparat mogę dac max 3500 i pytanie czy kupić nowego pentaxa czy aparat z innej firmy np NikonD90. Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuje

sobota, 17 lipca 2010, 11:29

Post Re: Czy kupić nową lustrzankę
Zdjęcia robisz tylko amatorsko?
Jaki rodzaj fotografii uprawiasz?
Jak oglądasz / pokazujesz swoje fotki?

niedziela, 18 lipca 2010, 20:59

Jak na razie amatorka :D Jaki rodzaj fotografii portret, makro, przyroda. Pstrykam to co ciekawe i jest warte uwagi :)

A tu pare moich zdjęć
http://www.photoblog.pl/#mike21r/archiwum

niedziela, 18 lipca 2010, 21:41

Mike21r napisał(a):
Jak na razie amatorka :D Jaki rodzaj fotografii portret, makro, przyroda.
W ww. typach fotografii AF nie odgrywa kluczowej roli.
Mam na myśli szybki AF, bo nie chce mi się wierzyć aby AF w K100 był mniej precyzyjny od AF w innych puszkach.
Jeśli nie robisz powiększeń większych od 20x30cm to wymiana na nowszą puszkę nie ma celu. Wyższe nisko-szumiące ISO też Ci nie jest potrzebne.
Sam mam porównanie pomiędzy E-1 i E-3 Olympusa. W portrecie, macro i krajobrazie nie ma praktycznie żadnej różnicy (przy odbitkach do 20x30cm). No może LV pomaga nieco w macro, nie trzeba padać na glebę i łatwiej ustawić ostrość na x10 powiększeniu dowolnego wycinka kadru.

Różnica pomiędzy E-1 i E-3 wychodzi w reporterce - szybkość działania AF, lepsze wysokie ISO oraz więcej pikseli do kadrowania.

W Twoim przypadku jeśli już to polecałbym Pentaxa Kx. Robisz dużo fotek macro, więc może kup jakiś obiektyw macro np. Sigma 105mm lub 150mm? Może lampa pierścieniowa macro ( też użyteczna w portrecie).

PS
Jeszcze jedna uwaga. Wiele osób to potwierdza. Chęć pogoni z wysokim znośnym ISO powoduje, że na już na najniższym ISO w nowocześniejszych puszkach (wszystkich producentów) w cieniach potrafi wyjść okropny szum. O ile mój E-1 na ISO 800 i więcej potrafi paskudnie zaszumieć to na ISO 100 nie zobaczysz grama szumu, nawet jak się nieco ciągnie ciemne obszary. W E-3 już tak wygodnie nie ma i trzeba większą uwagę poświęcić na prawidłowe naświetlenie.

I na koniec ciekawy link odnośnie sprzętu:
http://www.swiatobrazu.pl/iphone-i-prof ... 20896.html

poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:09

Ok bardzo dziękuje za pomoc :) Jednak może jeszcze wstrzymam się z zakupem nowego aparatu a zainwestuje właśnie w nowe obiektywy, lampę itd

wtorek, 20 lipca 2010, 13:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]