Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Używany apart za 200 - 300 zł 
Autor Wiadomość

Post Używany apart za 200 - 300 zł
Witam! Poszukuję używanego aparatu w zakresie cenowym takim jak w temacie. Doszedłem do wniosku, że lepiej kupić używany niż nówkę. Sam aparat będzie wykorzystywany do typowych zastosowań amatorskich, czyli imprezy rodzinne itp, a także do sesji, czyli pozowanych zdjęć gdzieś na łonie natury, w specjalnym stroju. Dobrze by było, gdyby aparat szybko robił zdjęcia tzn naciskam przycisk i jest (mój Samsung A40 jest strasznie powolny). Powinien też posiadać jakiś tryb umożliwiający robienie zdjęć poruszającym się obiektom. Możliowść kręcenia filmów też się przyda. To chyba tyle.

Może jeszcze trochę info co do mooich wymagań:
1. Do zdjęć rodzinnych chyba każdy aparat się nada.
2. Co do sesji, nie będzie to nie wiadomo co, po prostu osoba fotografowana ustawi się jakoś ładnie i tyle, oświetlenie będzie przy tym dobre, ponieważ tego typu zdjęcia będą robione tylko w słoneczne dni i na powietrzu. Tutaj mój Samsung wypadł przyzwoicie.
3. Jeśli chodzi o szybkość - mój sprzęt wypada kiepsko, zdjęcia robi powoli, wolno przewija zdjęcia. Chyba nie jest problemem kupienie czegoś szybszego.
4. Poruszające sie obiekty - w moim aparacie jest tryb "Dzieci". Przy jego użyciu robiłem zdjęcia tancerkom na pewnym koncercie i w większości przypadków nie wyszły rozmazane. I właśnie o to mi chodzi, by przyszły aparat mmiał cos podobnego.
5. Kręcenie filmów - to już ma chyba zdecydowana większość aparatów. Byłbym w zasadzie zadowolony z obecnego sprzętu, gdyby nie zbyt cicho nagrywany dźwięk. Kolejny aparat mógłby nagrywać je z bardziej przyzwoitą głośnością.

Jeśli byłoby coś godnego uwagi, mógłbym pomyśleć nad wydaniem więcej niż 300 zł.

wtorek, 27 lipca 2010, 18:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]