Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 11:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Panasonic ZX1/ Fuji S2500HD/Olympus sp-600/ Canon SX120 IS 
Autor Wiadomość

Post Panasonic ZX1/ Fuji S2500HD/Olympus sp-600/ Canon SX120 IS
Witam.

Szukam aparatu dla siostry w cenie ~700 zł.
Cel: krajobrazy, jakiejś pejzażyki, przyroda, architektura, zdjęcia rodzinne i ze znajomymi.

Obecny aparat: LG Cookie :D i stary Kodak EasyShare (nie pamiętam modelu).

Wymagania (oczywiście kompromis w tej cenie): szerokość ogniskowej (krajobrazy), dobrze oddawane kolory, wyraźność zdjęć, dobre zdjęcia w pomieszczeniach przy świetle (oczywiście jak za tę cenę), pewno jakaś stabilizacja obrazów, może nie najgorsze nagrywane video, oczywiście jak najmniejsze szumy jak w aparatach tej półki).

Pewno siostra by chciała się też co nieco nauczyć o zdjęciach na tym aparacie (jako że nie miała innego niż te 2 wymienione), więc może jakiś manual, jeśli to pomoże w tej cenie.

Brane pod uwagę aparaty:
-Panasonic Lumix zx1
- Fuji S2100HD
- Fuji S2500HD
- Olympus sp-600 UZ
- Canon SX120 IS
CHYBA, ŻE POLECILIBYŚCIE INNY.

Bardzo długo szukałem w ostatnich dniach na internecie (google :D ). Jednak dla osoby nieobcującej na co dzień w tej dziedzinie życia, to do teraz nie wybrałem nic i mam coraz więcej wątpliwości.

Oczywiście jak to dla kobiety. Aparat musi być NOWY i oczywiście jakoś wyglądać (ale nie musi być taki malutki i różowiutki i generalnie małych rozmiarów).

Byliśmy w sklepach rozejrzeć się jak na żywo wyglądają aparaty. W sklepie euro...agd pan pomagający polecał najlepszy jego zdaniem, bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym Olympus SP-600 UZ.
Stwierdził ponadto iż manual w przedziale cenowym do 1000 zł to przestawianie ręczne opcji, tylko w aparatach >1400zł i lustrzankach potrzebny manual.

Jeśli można prosiłbym o waszą pomoc. Dodam, iż czytałem podobne tematy na forum jednak mam problem który opisuje powyżej.

Będę bardzo zobowiązany za pomoc. Nawet najmniejszą. Pozdrawiam

środa, 28 lipca 2010, 22:34

Post Re: Panasonic ZX1/ Fuji S2500HD/Olympus sp-600/ Canon SX120 IS
Dodatkowo Pan sprzedawca w sklepie przestrzegał przed marką Canon, która nie robi dobrych aparatów, tylko Olympus...

czwartek, 29 lipca 2010, 13:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]