Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 12:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kompakt lub lustrzanka do 1500zł 
Autor Wiadomość

Post Kompakt lub lustrzanka do 1500zł
Witam wszystkich użytkowników forum.
Nadszedł czas na kupno aparatu. Właściwie dopiero zaczynam przygodę z fotografią. Proszę o rade co mam kupić lustro czy kompakt. Chciałbym czasami zrobić fajne zdjatka w plenerze( ocean,góry), ale przedewszystkim ludzie, zwierzęta, napewno będę robił również zdjątka w pomieszczeniach, duży zoom optyczny bardzo mile widziany. Proszę powiedzcie na czym mam się skupić i co wybrać, kwota jaką na razie dysponuję to 1500-1600zł wiem że to nie dużo ale na chwilę obecną na więcej nie mogę sobie pozwolić. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

niedziela, 1 maja 2011, 16:11

Post Re: Kompakt lub lustrzanka do 1500zł
Czyli "zdjątka" będziesz robił wszędzie. Jeżeli nie będziesz wychodził poza format pocztówkowy i nie będziesz chciał bawić się "artystycznie" to kompakt. Jeżeli jednak to lustro. Z kompaktów najlepszy byłby S200EXR (chyba jeszcze do dostania). Z luster raczej nic z takim zoomem w tym budżecie nie dostaniesz, ale lustro do "długofalowe" działanie wiec trzeba sie zastanowić nad systemem. Na razie body z kitem, a później dozbierać do interesującego zooma.

niedziela, 1 maja 2011, 17:07

Dziękuje za odpowiedź zaraz się zapoznam z danymi na temat tego kompaktu, a jeśli chodzi o lustro co bys polecił w tej cenie na początek?
Co myslisz o tych: Panasonic DMC-FZ45
Canon EOS 1000D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II Lens
Panasonic Lumix DMC-FZ100

P.S Zdjęcia przeważnie wywołuję 13x18cm

niedziela, 1 maja 2011, 17:12

Wymieniłeś tylko jedno lustro Canona i myślę że na początek byłby dobry do nauki. Są osoby które napatrzyły się na zdjęcia z lustrzanek i po zakupie były rozczarowane bo nie wiedziały ile to trudu kosztuje osiągnięcie takich efektów. Ja mam kolege który na odwrót kupił lustro z kitem i mówi że to mu wystarcza, a pstryka juz kilka lat i nie ma zamiaru nic dokupywać. Ja osobiście namawiałbym do kompakta, może Ci starczy, od razu dużego zooma masz, popstrykasz zobaczysz na jakich ogniskowych robisz najczęściej i jeżeli złapiesz bakcyla fotografii i przestanie Ci wystarczać kompakt pomyślisz o lustrze. Podsyłam link gdzie można porównać niektóre (niestety) aparaty jak focą :http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Jeżeli lubisz bajery typu panorama-usuwanie ruchomych przedmiotów-zdjecia sekwencyjne to jest HS10. Różne opinie o nim krążą, ale może dlatego ze za dużo się od niego wymaga jak na kompakt.

poniedziałek, 2 maja 2011, 15:17

fis dziekuję Ci serdecznie za pomoc. Dziś kupiłem Nikona D3100 z obiektywem 18-55mm vr. Mam nadzieję że nie będę żałował. Pozdrawiam

poniedziałek, 2 maja 2011, 22:26

To zdecydowanie powyżej Twojego budżetu...? dlatego nie polecałem Ci go, ale dobry wybór bo ma podpowiadajkę która pomaga w opanowaniu obsługi aparatu.

wtorek, 3 maja 2011, 17:04

Na ebayu można go dostać ze standardowym szkiełkiem karta 16gb i 2 filtrami za około 480 euro. Wiem że budzet przekroczyłem ale mam nadzieję że moja Pani mi to wybaczy;). Na chwilę obecną mogę stwierdzić że jpg w trybie manual wychodzą lepiej niż w automacie. Jeszcze raz dzieki.

wtorek, 3 maja 2011, 17:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]