Teraz jest piątek, 21 września 2018, 21:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 co kupić 1500-2500 
Autor Wiadomość
Post co kupić 1500-2500
Zastanawiam się co wybrać za taką kasę. Prawie kupiłem HP 945 ale wystraszył mnie sprzedawca i sądząc po forum - miał rację. W tej chwili zastanawiam się nad Canonem A80, OlimC-750 i Nikonem 4300. Powinien być w miarę dostępny dla amatora ale zdecydowanie rozwojowy - nie wiem czy dałbym sobie radę z Minoltą Z1.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 11:42

C-750 jest równie skomplikowany co Z-1, chociaż robi nieco lepsze zdjęcia w auto.

A na czym Ci zależy w aparacie?

Pozdrawiam.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 12:09

poniedziałek, 16 lutego 2004, 12:09
Do końca sam nie wiem, na początek na pewno pełna automatyka + zaawansoana obróbka komputerowa. Nie mam przekonania do konieczności dużego zoomu ale jak będzie to nie zaszkodzi.
Właśnie namierzyłem Canona G5. Wprawdzie jest trochę poza przedziałem cenowym, ale może warto.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 12:30

A nie rozważałeś takiego wariantu, jak kupno na początek dobrego automatu (np. C-350) - do sprzedania za jakiś czas celem kupna czegoś lepszego? Równocześnie zdobyłbyś niezbędną wiedzę, dzięki czemu przy zakupie kolejnego aparatu zapewne byś już wiedział, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne. Bo w tej chwili chyba tak naprawdę tego nie wiesz - poza ogólnym przesłaniem, że ma to być cyfrówka. Możesz zajrzeć do naszego albumu - są tam zdjęcia z C-350; naprawdę ładnie foci a co zrobisz z tym zdjęciem później na kompie, to już tylko Twoja sprawa. Wbrew pozorom ten pomysł wcale nie jest nieopłacalny, biorąc pod uwagę, jak zmieniają się ceny aparatów i ich osiągi. Poza tym - np. kupując Olympusa C-350, będziesz mógł kupić spokojnie za jakiś czas jego wyższy model, zachowując np. kartę pamięci (XD to standard na lata) i inne gadżety (dajmy na to, że statyw). Podobnie możesz zakupić np. Minoltę E414, a potem zamienić ją na jakiegoś UZ Minolty czy coś jeszcze lepszego. A propos - przyglądałeś się 414? To niedrogi aparat a sporo oferuje - jak na początek.

G5 jest wart swojej ceny, ale to dosyć wypasiony sprzęt "na początek". Jeżeli dotąd nie bawiłeś się zbytnio w fotografię i przeraża Cię Z1 - to G5 również powinien.

Pamiętaj, że cena aparatu to jedno, a dodatki to drugie - będziesz musiał sobie prawdopodobnie kupić kartę pamięci i ładowarkę (to minimum - zależnie od aparatu 200-300 złotych).

poniedziałek, 16 lutego 2004, 13:01
Moderator

Gintemu najprawdopodobniej chodziło o Minoltę S414. Jest ona nieco droższa i moim zdaniem lepsza, niż wspomniany Olympus C-350, którego odpowiednikiem może być raczej Minolta E323. Wszystkie te aparaty są bardzo dobre. S414 ma większą matrycę 4 Mpix i większy zoom optyczny - 4x. Ja kupiłem sobie np Z1, bo chciałem mieć od razu ultrazoom - zawsze o tym marzyłem :) A jej skomplikowanie wcale nie jest aż takie odstraszające. A jaka przyjemność z poznawania nowych funkcji i możliwości aparatu! I gdy się jeszcze uda zrobić jakieś śliczne zdjęcie... Mniam :D

poniedziałek, 16 lutego 2004, 15:33

Oczywiście, że S... Piszę z dobiegu dzisiaj... Z tym, że jakoś szczególnie dużo nastaw manualnych S414 nie ma, chociaż zawsze cokolwiek w porównaniu z C-350. Czy robi lepsze zdjęcia - nie mam pewności, akurat C-350 wydaje mi się wiodącym automatem.

Jeżeli chcesz coś tańszego i naprawdę na poziomie, to przyjrzyj sie jeszcze Olympusowi C-4000; można nim robić przepiękne zdjęcia i ma pełny manual. Ale jest równie skomplikowany w obsłudze jak C-750 czy Z1...

A co do HP - naprawdę, lepiej nie. Po prostu się psują.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 15:55

Ja myślę, że dobre typy dla Ciebie są właśnie 4 wymieniane tu maszynki:
0. Olympus C-350 - jeżeli chcesz po prostu oswoić się z fotografią cyfrową, to dobry wybór. Tylko automat.
1. Minolta S414 - spore możliwości za niewielkie pieniądze. Ma manual, więc się nadaje jako rozwojowy.
2. Olympus C-4000 - bardzo wysokiej jakości aparat kompaktowy. Świetne zdjęcia, bardzo dobry manual. Gdyby jeszcze miał ultrazooma...
3. Olympus C-740/C-750 - jeżeli rozważasz ultrazooma. Dla amatora chyba lepszy wybór niż Z1.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 18:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]