Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 10:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Aparat dla laika 1000-1500zł 
Autor Wiadomość

Post Aparat dla laika 1000-1500zł
Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że otrzymam cenne rady od mądrzejszych w temacie. Pomału zbliżam się do zakupu aparatu ponieważ urodzi mi się dziecko, więc będzie co uwieczniać. Mam mętlik w głowie. Nie robię zdjęć na co dzień (może czasem coś komórką jak trzeba ;)).

Aparat służył będzie mi głównie do robienia zdjęć dziecku oraz przy innych okazjach typu wyjazdy, wakacje, imprezy itp. Nie ukrywam, że zależy mi na jakości zdjęć. Mam znajomych, którzy mają lustrzanki (podstawowe modele) nie są specjalnie fotografami, ale widzę jednak różnice w jakości zdjęć w porównaniu do kompaktów, szczególnie na zewnątrz, w świetle dziennym no i kuszące jest to szybkie pstrykanie pozwalające wyłapać obiekty w ruchu.
Z drugiej strony wiem, że nie będę zmieniał obiektywów itp. i w większości pstrykał bym na automacie.

I to mój dylemat, czy warto rzucać się na lustrzankę czy wybrać w miarę dobry kompakt w okolicach 1000zł, który jakością zdjęć zbliżyłby się do najtańszej nowej lustrzanki?
Jedyną lustrzanką, którą mam na oku, mającą dobre opinie dla laików to Nikon D3100, a zarazem jego cena jest maksymalnie górną kwotą jaką chcę wydać na sprzęt.
Czy warto kupować ten sprzęt dla tych zastosowań, czy lepiej wziąć trochę tańszy kompakt np: DSC-HX9V, Coolpix P510, DSC-HX200V (czy warto taki drogi), Samsung EX1, Canon PowerShot SX40 HS.

A może macie inne propozycje, może wystarczy coś tańszego? Racze hybryda, a nie taka "małpka" mała. Zależy mi też na filmach HD ale przede wszystkim jakość zdjęć i odwzorowanie barw. Jak pisałem nie znam się na aparatach ale zdjęcia z lustrzanki mają to coś nie wiem co, szczególnie robione na zewnątrz bo na takich domowych to nie widzę różnicy specjalnie.

Poradźcie coś bo nie wiem czy chce takiego "klocka" targać i czy tego potrzebuje przede wszystkim.

Z góry dziękuję za pomoc

czwartek, 8 listopada 2012, 21:38

Post Re: Aparat dla laika 1000-1500zł
Poczytaj:
http://www.swiatobrazu.pl/najczesciej-zadawane-pytania-co-jest-lepsze-dla-amatora-kompakt-czy-lustrzanka-23863.html
http://www.swiatobrazu.pl/lustrzanka-czy-bezlusterkowiec-27779.html

piątek, 23 listopada 2012, 22:19
inomaciej napisał(a):
Witam,
Poradźcie coś bo nie wiem czy chce takiego "klocka" targać i czy tego potrzebuje przede wszystkim.

Oj, chyba nie chcesz ;) Pierwsze zauroczenie lustrzanką zazwyczaj przechodzi po obfotografowaniu kilku imprez. Człowiek owszem zazwyczaj jest zadowolony z jakości, ale nie ma ogromnej różnicy w wykonywanych zdjęciach ponieważ początkujący zawsze "jedzie" na mało kreatywnym trybie "auto". Jeśli nie załapiesz fotograficznego bakcyla, to po jakimś czasie przestaniesz nosić aparat na imprezy, bo jednak trochę "ciąży". Jeśli chodzi o małpki, to sam doskonale zdajesz sobie sprawę, że wyciągasz z kieszeni (a nie z wielkiej torby) i w ciągu 3 sekund masz zdjęcie.
Posta napisałem na przykładzie kilku znajomych, ja akurat się zaraziłem fotografią i gdy nie mam przy sobie aparatu odczuwam dyskomfort :D

sobota, 24 listopada 2012, 19:18

Budżet raczej niewielki, może skuś się na lustrzankę sony, w sklepie saturna online DSLR-A390L za 1377 zł.

czwartek, 29 listopada 2012, 18:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]