Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 tani kompakt cyfr. bez gadżetów 
Autor Wiadomość
Post tani kompakt cyfr. bez gadżetów
Muszę kupić nowy kompakt, ale mam bardzo ograniczone możliwości finansowe; 500 zł to absolutne maksimum.
Robię zdjęcia dokumentacyjne przyrody i architektury, niekiedy krajobrazy. Ważne są (w tej kolejności): czystość i czytelność zdjęcia, zoom, makro, możliwość fotografii w słabym oświetleniu, stabilizacja obrazu, szybkość robienia zdjęć, prostota obsługi, niewielki rozmiar aparatu. Do tej pory miałam Sony DSC-s730; wolałabym lepszy zoom i lepsze odwzorowanie kolorów.
Bardzo rzadko robię zdjęcia pamiątkowe, nigdy autoportretów ani filmów. Niepotrzebne mi: duża matryca (5M OK, 7M świat i ludzie), duża pamięć, film, nagrywanie dźwięku, rozpoznawanie uśmiechu, samowyzwalacz, opcje typu sepia czy panorama. Możliwość samodzielnego doboru czułości itp też nie, bo nie umiem z niej korzystać.
Oczywiście wiem, że naprawdę dobrej optyki w tej cenie nie dostanę. Ale może ktoś podpowie mi rozsądny kompromis między ceną a jakością? Może jakiś starszy model miał sensowną optykę bez gadżeciarskich dodatków?

czwartek, 27 grudnia 2012, 15:32

Post Re: tani kompakt cyfr. bez gadżetów
najsensowniej to byłoby w sklepie z fachowcami porozmawiać. ja z kompaktem już dawno nie miałam do czynienia, ale jak oglądam zdjęcia znajomych, to rzeczywiście cudeńka na atuomatach robią :)

poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:06
samsung wb 750. powinno starczy kasy. ma 18 x zoom. matryce cmos. ustawienia manualne i filmy full hd. oparty na obiektywie shneider kreuznach - niemiecka dobra optyka.

sobota, 26 stycznia 2013, 17:39

Kupiłam samsunga Wb30F nie był drogi i jestem bardzo zadowolone :) polecam

-----------------
Darmowe www

środa, 29 stycznia 2014, 17:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]