Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 16:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Pewnie mnie wyśmiejecie ale zaryzykuje;) 
Autor Wiadomość

Post Pewnie mnie wyśmiejecie ale zaryzykuje;)
Jak większość osób goszczących na tym forum chce kupic aparat:) I tu się zaczynają schody.. Do tej pory robiłem zdjęcia prostym aparacikiem olympusa 35mm. Ale niedawno na skutek zasłużonego wieku i przebiegu znudziła mu sie współpraca ze mną.. Oglądałem lustrzanki analogowe ale przemyslałem sprawe i wiem że chce cyfre. Teraz kwestia jaką!!! Przeczytałem tu chyba wszystko co się dało na ten temat i przyznam że dowiedziałem się duużo:) Zacznijmy od kasy, w zasadzie chciałbym wydać coś w okolicach 1000 ale nie mam raczej sztywnego ograniczenia.. Jestem amatorem, co prawda mam ambicje ale nie jestem pewien czy to nie słomiany zapał:p Zdjęcia chce robić oczywiście na imprezach i podczas turystyki. Mam dysk 120GB ale oczywiscie najciekawsze zdjęcia chce mieć na papierze, mysle że chyba nie większe niż 10x15. Dużo osób doradza zakup aparatu np. w Anglii... Nie wiem na jakiej podstawie!!! Byłem tam w wakacje i wybieram sie równiez wkrótce.. Wtedy ie było taniej niz u nas. Dziś też sprawdzałem oferte Jessopsa i ceny są porównywalne z cenami w polskich sklepach nie mówiąc juz o allegro... W dodatku ta gwarancja Euro:/ No ale wracając do sedna sprawy.. Pierwszy mój typ to canon a60-prawie go miałem ale podobno 2mln matryca jest zupełnie nieprzyszłościowa i kłóci się z ideą manualnych ustawień.. Póżniej spodobał mi się Olympuis C-720 za 1300zł ale podobno to niezbyt udany model... Później pewien sprzedawca zaprezentował mi Minolte Z1 i zaimponował mi ten aparat zarówno wygladem jak i mozliwosciami( między innymi te filmiki..) Ogladałem jednak wiele zdjęć znalezionych w necie i te obwódki fioletowe na kontrastujacych powierzchniach to rzeczywiscie czeste zjawisko.. W dodatku nie mam pojecia czy wykorzystam wogóle ten aparat a jednak to już bądź co bądź zestaw za minimum 2000.... Chyba aż tyle nie chce wydać;) Wczoraj nagle olsnienie.... Olympus C4000 za 1199 zł + pokrowiec gratis w polskim sklepie internetowym z polska gwarancją! Znalazłem kilka bardzo pozytywnych opinii na temat mozliwosci i niezbyt pozytywnych na temat obsługi menu.. Chyba zbyt dużo osób go nie posiada ale to podobno kwesti tego że był swego czasu bardzo drogi... I teraz mam pewne pytania: ten aparat ma zoom 3x ale za to matryce 4mln. Nie jestem pewien ale mysle sobie że z takiego zdjęcia moge sobie wykadrowac zdjęcie (powiekszyć) na komuterze przed drukiem i po wydrukowaniu osiagne wydruk podobny jak z aparatu o mniejszej matrycy ale większym zoomie.. w dodatku powinien byc chyba lepszy bo zdjecie nie bedzie tak "poruszone" jak przy zoomowaniu.. A może strasznie sie myle to piszac??? Przejrzałem uwaznie sample z nastepujacych aparatów: canon a 60, a 70, minolta 223, 323, s414, Z1, olympus c 350, c 720 i C-4000 przy czym najlepsze zdjecia sa wg. mnie zdecydowanie z tego ostatniego... Dokupiłbym do niego niezbedne rzeczy i za 1400 miałbym komplet. Czy to dobry wybór czy może lepsze by było dla mnie coś innego??? (chyba nie nagrywa sekwencj videoz dźwiekiem) Czy ultra zoom jest tak bardzo przydatny (czy mozna tak robic jak ja sobie kombinuje z tym kadrowaniem)??? Kupić własnie teraz czy moze spodziewane sa wkrótce jakies korzystne przeceny ciekawych modeli???? Z góry dzieki (i sorry!!!) za lekture tych moich przemysleń... Bardzo byłbym wdzięczny gdyby chociaż jedna osoba oceniła moje myslenie... Pozdrawiam!!!
P.S. Nie stać mnie na tanie, nietrafione zakupy :))))

poniedziałek, 15 marca 2004, 03:57

Uważam, że C-4000 jest jak najbardziej godzień swojej ceny i jego zakup to bardzo dobry pomysł. Na dzień dzisiejszy chyba najlepsza oferta, na jaką można napotkać, biorąć pod uwagę stosunek możliwości do ceny.

Jednak co kadrowania - większa matryca niestety nie zastąpi Ci zoomu optycznego. Jednak nie rezygnowałbym zbyt łatwo z C-4000 na rzecz jakiegokolwiek UZ; to co najmniej 300-400 złotych więcej...

Pozdrawiam.

poniedziałek, 15 marca 2004, 10:34

co do wyboru to C-4000 jak najbardziej trafiony (cp do z1 to za 1600 goły aparat, z osprzętem 2000 i u mnie nie zauwazyłem fioletowych obwódek.. może za dużo w manualu robię haha -to takie 5 groszy od z1-mana)..

co do kadrowania.. myślę że tym sposobej jesteś wstanie dołożyć dodatkowe 2x do zooma optycznego... dalsze powiększanie będzie uzależnione od tego co będziesz miał na zdjęciu - u mnie zoom cyfrowy do 2x wychodzi w miarę, przy większym w większości przypadku obiekty sa już rozmazane...

reasumując jeżeli chcesz się zmieścić w kwocie ~1500 i chcesz pobawić się manualem (co gorąco polecam) to lepszej oferty nie znajdziesz ;)

poniedziałek, 15 marca 2004, 10:57

Wielkie dzięki za utwierdzenie mnie w moim wyborze:)))) Dokładnie o to mi chodziło z tym moim kombinowaniem na temat kadrowania. Ja też własnie mysle że uda sie osiągnąć taki sztuczny efekt + 2x :] Oczywiscie ciagle mysle o porównaniu do aparatu z 2 Mpixelową matrycą bo interesują mnie wydruki 10x15:) A tego mojego wymarzonego Olka znalazlem w jesszcze lepszej ofercie!!! za 1199 +pokrowiec +ładowarka+akumulatorki!!! Chyba go dziś liub jutro zamówie:)))) Tylko troszke mi sie łezka w oku kreci jak patrze na canony... (głownie z powodu wielkości i wyglądu...) Odmośnie tej Minolty Z1 no to jest zajebista i wierze że przy manualu czaruje piekne zdjęcia ale ja chyba na poczatku zaraz tak bym nie potrafił:(( A efekty automatu widać np. na tym zdjęciu (nie jest to szcxzególnie specjalnie szukane aby pokazać ten fiolet) Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życze:)
http://www.fotokat.interbit.pl/win_samp.php?pic=samples/z1-1.jpg&camera=z1-1.jpg%20Minolta&id=%20190

poniedziałek, 15 marca 2004, 11:33

a cóż to za fioletowe paskudztwo hehe.. ja w tym momencie w obronie z1 muszę stanąć.. dotychczas na żadnym zdjęciu robionymprzez moją z1 w trybie auto nie uzyskałem nawet podobnego efektu... ale co tam.. wracając do c-4000 to niestety urodą to on nie grzeszy.. ale jak zaczniesz pykać zdjęcia to już nie będziesz zwracał na to uwagi ;)

poniedziałek, 15 marca 2004, 14:11

No widziałem fioletowe obwódki na wileu zdjęciach z Z1 ale i tak zdecydowanie barddziej mi sie podoba od tego Olympusa... Tylko że to juz jest 600zł róznicy i sadze że nie warto. Troche pociągają te filmiki w porównaniu do C-4000:/ A na wyglad nie zwracam przesadnie uwagi. Pozdrawiam.

poniedziałek, 15 marca 2004, 14:16

Chyba ten temat nie bardzo pasuje do tego forum więc przeniosłem go do forum "co wybrać"... Za utrudnienia przepraszam:) Pozdrawiam wszystkich!!!

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:05

Broker, jeżeli to Cię pocieszy - C-4000 robi lepsze zdjęcia (w moim odczuciu). Tak więc nie żałuj przesadnie Z1... ;)

Pozdrawiam i owocnego użytkowania. Przyślij zdjęcia, jak już będziesz miał aparat.

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:21

Z kadrowaniem jest tak - jeśli chcesz kadrować zdjęcia z matrycy o wielkości X do matrycy o wielkości Y (jeżeli do wydruków 10x15cm - minimum 2MP), to musisz zastosować wzór na "zoom matrycy" w postaci zoom = pierwiastek(X/Y). W Twoim wypadku to 1,4x, czyli rezultat mizerniutki. A Oly C-4000 w TAKIEJ cenie to rewelacyjny wybór. A C-4000 robi faktycznie lepsze zdjęcia od Z1, brakuje mu tylko dłuuugiego zooma.

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:33

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, już kupuje:)

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]