Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Lustrzanka 3500-3800 zł 
Autor Wiadomość

Post Lustrzanka 3500-3800 zł
Witam,

Planuję zakup lustrzanki (body + szkło) w cenie od 3500 zł do 3800 zł. Będzie to moja pierwsza lustrzanka.

Tematyka zdjęć: krajobraz miejski, życie miejskie, architektura, ludzie (nie- portrety), miasto, podróże
Wobec tego zakładam że szkło, którego potrzebuję powinno być bardziej pod krajobraz, znacznie mniej pod portret.

Nie planuję robić zdjęć w celach zarobkowych, ale sporo czasu siedzę w grafice oraz programach 3d, pod które zdjęcia także będą wykorzystywane. Oznacza to, że planuję druki wielkoformatowe (nie większe niż B1, na drukarkach 150 dpi - mimo to chciałabym mieć jakiś margines zapasu).

Główną funkcją aparatu jest chęć nauczenia się jak najwięcej na temat fotografii.

Dotychczas rozważałam zestaw:

Canon eos 600d (może wyższy numerek jak coś znajdę na okazjach, albo dwu-cyfrówka - tu pytanie: lepsza starsza dwu-cyfrówka czy nowsze trzy-cyfrowe)

Tamron 17-50 f/2,8 (słyszałam o loteriach tamronowych - jeśli bym się zdecydowała na ten model, to powinnam zabrać na wycieczkę do sklepu bardziej doświadczonego fotografa, który przymierzy do zakupionego body i sprawdzi ? Czy wasze doświadczenie/wiedza potwierdzają że Tamron źle współpracuje z Canonami? )

Bardzo proszę o rady, czy ktoś używał takiego sprzętu, może coś innego w podobnych cenach?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

czwartek, 24 lipca 2014, 14:14

Post Re: Lustrzanka 3500-3800 zł
http://allegro.pl/canon-eos-650d-tamron ... 05628.html

Znalazłam taką ofertę. Mniej więcej to co chciałam :).

Ale widzę że zostaje mi te ~600 zł zapasu. Czy wobec tego ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć lepszy obiektyw? A może to jest dobry zestaw na początek i te 600 zł zaoszczędzić na kolejny obiektyw?

czwartek, 24 lipca 2014, 15:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]