Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 02:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Aparat do filmów do 1500zł z złączem mikrofonowym 
Autor Wiadomość

Post Aparat do filmów do 1500zł z złączem mikrofonowym
Witam, poszukuję aparatu do kręcenia filmów, mój limit to 1500zł. Potrzebuję czegoś co będzie nagrywało w 50p lub więcej . Jeżeli już inwestuje w sprzęt tyle kasy (dla mnie to jest naprawdę sporo) to chcę mieć wejście na zew. mikrofon. Chciałbym też go używać jak normalny aparat więc możliwość podłączenia wężyka spustowego czy obsługa formatu RAW była by dodatkowym plusem. Szukam aparatu od 2tyg i mam obecnie swojego faworyta i jest nim panasonic lumix DMC-FZ200. Ma gorącą stopkę i wejście na mikrofon. Nagrywa w 50p w FullHD i 120 klatkach przy 720p. Ma też 24krotny zoom który się przyda .... No właśnie chcę nagrywać głównie w terenie, rajdy samochodowe, przeprawowe itp. Ostatnio byłem właśnie na takim rajdzie i przekonałem się dość boleśnie że FullHD na aparacie nie oznacza wcale dobrej jakości. Nagrywałem Benq G1 z chyba 4krotnym zoomem optycznym i po przyjechaniu do domu i wrzuceniu tego na montaż okazało się katastrofą. Ciągle gubił ostrość a przy maksymalnym powiększeniu ostrości nie łapał wcale ;(. Ponieważ raczej trudno dostać się blisko zawodników zoom 4x też okazał się za mały. W moim przedziale cenowym mieszczą się też tanie lustrzanki z obiektywem. Tylko teraz zastanawiam się czy inwestowanie w lustrzankę ma sens. Żadna w cenie 1500zł z obiektywem nie nagrywa w 50p i do tego nie stać mnie na inne obiektywy i na 100% w ciągu 1,5 roku nic nie kupię ponieważ chciałbym zainwestować jeszcze w lepszy komputer ,kamerę sportową typu GoPro no i może drona. I jest jeszcze jedna sprawa do której mam wątpliwości. W okolicy rajdu było tyle kurzu i pyłu że wymiana obiektywu w lustrzance zapewne skończy się jej śmiercią.

Kończąc na chwilę obecną przychylam się do modelu DMC-FZ200 ma możliwość ustawienia czasu naświetlania, przesłony oraz iso w trybie filmowania - cena 1499zł. Macie jakieś uwagi a może coś zupełnie innego, jestem otwarty na propozycje

sobota, 8 listopada 2014, 11:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]