Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 19:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Do 3000-3600PLN. Aparat foto z dobrym video. Co? 

Co kupic?
1. Lustrzanke z video 1080p 60FPS np. Nikona 5300/5500. 0%  0%  [ 0 ]
2. Bezlusterkowca (ale ktorego?). 0%  0%  [ 0 ]
3. Jesli Panasa to G6H z np. 14-140mm 100%  100%  [ 1 ]
4. a moze lepsze body (G7H) ale gorszy obiektyw (14-42/16-50)? 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 1

Do 3000-3600PLN. Aparat foto z dobrym video. Co? 
Autor Wiadomość

Post Do 3000-3600PLN. Aparat foto z dobrym video. Co?
Witam,

Mam 3000-3600 na aparat z dobrym video - minimum 1080p 60FPS (nie chce ogladac smuzacego ruchu). Co kupic? Bezlusterkowca? Lustrzanke? Nie wiem wiele o obecnym sprzecie bo moj kontakt z fotografia skonczyl sie lata temu, w czasach ruskich Smien i Zenitów :P.

Z uwagi na braki Canona w video (1080p ograniczone do 30FPS - chyuba, ze jest na nie ML lub inne alternatywne firmvare i odblokowuje tryb 60FPS) raczej odpadaja i 750 i 760. Nikon 3300/5300/5500? Na 7100/7200 mi nie starczy raczej.

Z bezlusterkowców moze cos Panasonica? G6H/G7H? Jakie sa miedzy nimi praktyczne roznice? Czy G6H z drozszym obiektywem 18-140 czy moze G7H z tanszym 16-50 albo moze starczy 14-55? Ktory z tych obiektywow najlepiej nadaje sie do filmowania a ktory do zdjec?

Oba maja juz swoj wiek i sa nowsze Panasy na rynku i wlasnie jak sie te dwa modele maja do nowszych? W jaki sposob PAnasonic dzieli modele/linie sprzetu? Moze mi ktos rozpisac mniej wiecej - tak jeden po drugim od najgorszego do najlepszego te wszystkie modele od Panasa? Gdzie sie ktory pozycjonuje bo nie wiem. Wiele z nich ma podobna specyfikacje i wydaja sie roznic tylko wygladem albo sposobem wykonania (tez jakoscia). Gdzie w linii bezlusterkowcó wsadzic wlasnie G6H i G7H? Jak one sie maja do np. GX70/GX80?

A moze cos od Olympusa albo Fuji? Jak sie one maja w video do Panasonica? Zdaje se sprawe, ze Fuji da mi lepsze zdjecia (z tego co czytalem).

O co chodzi z tym rolling shuter i jaka migawke trzeba miec zebyh to wyeliminowac lub w duzej mierze zredukowac?

Dlaczego do filmowania odradzaja mi sprzedawcy lustrzanke a polecaja bezlusterkowca? Czy chodzi o ustawienia ostrosci w trakcie filmowania, ze niby w bezlusterkowcach to duzo lepiej dziala?

Czy jakbym jednak wzial Nikona np. d5500 to duzo bym stracil jesli o opcje i jakosc/wygode filmowania chodzi?

Wiekszosc opisów sugeruje, ze zeby wykoorzystac tryb 1080p 60FPS nalezy uzywac kart minimum x10, do trybu 4K natomiast UHS-I i UHS-II. Moze mi ktos powiedziec jaka karte musialbym miec gdybym chcial filmowac cos statycznego w 4K np. za pomoga Panasonica G7H z maksymalnym bitrate okreslonym tam jako "do 100mbit/s"? Jakiej pojemnosci uzywacie kart Wy, ktorzy uzywacie aparatow tez do filmowania? Lepiej 1 duza karte czy kilka mniejszych?

Czy jesli postawie aparat na statywie i bede do neigo mowil nagrywajac cos na YT to lepiej z ustawianiem autofocusa poradzi sobie lustrzanka czy bezlusterkowiec?

I tak, wiem, ze najlepiej by bylo lustrzanke do zdjec i bezlusterkowca do video ale na dwa aparaty mnie nie stac :).

Jaka jest bezdyskusyjna zaleta lustrzanek dla mnie i o dziwo dla mojej - duzo ode mnei mniejszej i drobniejszej dziewczyny? Lustrzanki nam sie o wiele wygodniej trzyma i obsluguje i nie ma ciaglego strachu, ze to cos nam wypadnie z rak :).

Czy oplaca sie ubezpieczac sprzet i ile to kosztuje i czy lepiej zrobic to od razu w sklepie czy moze poszukac osobnego ubezpieczenia u jakiegos znajomego agenta?

Jestem z Torunia

czwartek, 14 lipca 2016, 21:42

Post Re: Do 3000-3600PLN. Aparat foto z dobrym video. Co?
Kupiłeś już ???? Pytam bo mialem identyczny dylemat a jestem po zakupie Lumixa Lx-15 i jestem mega,zadowolony. Wydatek 3.000 zl.

czwartek, 4 maja 2017, 07:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]