Teraz jest sobota, 15 sierpnia 2020, 17:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 !! PROBLEM !! JAKI KUPIC APARAT !! 
Autor Wiadomość

więc może trzeba by ponownie pomyśleć nad zakupem na allegro?? niektórzy sprzedawcy (nie ci najtansi) oferują za dodatkową opłatą (chyba 60 zeta) możłiwość odbioru w wybranych sklepach na terenia całego kraju (to tak jeżeli masz obawy co do tej cegłówki).. no i jeszcze jedno -ceny na allegro tym są niższe od sklepowych im aparat droższy..

środa, 31 marca 2004, 09:05

A tymczasem w Trójmieście C-450 kosztuje 1200 złotych w MM. Świat jest powikłany. Ale skoro rozważałeś C-450, to czemu nie C-350 (zwany również D-560)? Różnią sie tylko matrycą, a C-350 to naprawdę bardzo udany aparat (fakt, że automat).

Z tych, które wymieniłeś, drogą eliminacji - HP nie (wiadomo czemu), Sony też nie (też już było). Minolta E323 jest taka sobie - już lepiej C-350. C-720 - no cóż, to jednak UZ, ale jeżeli miałby kosztować 1400 złotych a C-740 kosztuje "tylko" 200 złotych więcej... Warto byłoby dołożyć te dwie stówy. Zdaję sobie sprawę, że to bolesny temat, zresztą sam planowałem zakup za góra 1200 złotych... ;) :(

A co do Allegro od SS, który pozwoliłby Ci na odbiór osobisty w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, bądź od kogoś, kto po prostu blisko mieszka - warto to rozważyć. Tylko nie kupuj od ludzi, którzy dotąd aparatów w ofercie nie posiadali, renoma jest ważna.

Pozdrawiam.

środa, 31 marca 2004, 12:43
Post Odnosnie C-720 Olympusa
Witam wszystkich,

pozwolcie ze sie wlacze w dyskusje.
Mam namierzony na allegro aparacik C-720, jutro konczy sie aukcja, z opcja "Kup teraz" za 1099 zl plus 30 zl przesylka.
Po Waszych opiniach szczerze mowiac nie wiem co robic, C-740 jest za 1600, ale to 500 zl roznicy akurat ma dla mnie znaczenie.

Czy po 1-szym maja mozna oczekiwac ze Olympusy beda tansze?

Czy moze doradzi mi ktos jakis aparat do ktorego pasuje karta Smart Media - chcialabym ja wykorzystac, skoro ja mam, 128 Mega piechota nie chodzi;)

Czy moze ktos poleci inny aparacik - z zoomem optycznym min. 6x i min. 3 MPix, z dobra optyka.
Dzieki serdeczne!
Karolina

czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:12

1100 złotych to jest całkiem niezła cena. Jak pisałem - kwestia wyboru. C-720 nie jest tragiczny, jednak ustępuje C-740 i wyższym modelom. Jeżeli sprzedawca jest wiarygodny... Karta to argument za. Aparatem na SM - bardzo dobrej jakości, ale nie UZ - jest Olympus C-4000. Kosztuje ok. 1200 złotych albo i mniej. Pewnie go zauważyłaś.

Co do cen - Olympus ostatnio mocno je obniżył (niektóre starsze modele). Czy i kiedy nastąpi kolejna obniżka - ciężko powiedzieć. Samo wejście do UE z dnia na dzień nic zapewne nie zmieni - a na pewno nie na Allegro. Niemniej aparaty tanieją i tanieć będą.

Pozdrawiam.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 15:37
Post Dzieki!
Dzieki za odpowiedz,
w takim razie moze lepszy jest ten C-4000? Cena jest bardzo podobna, tyle ze zoom nie jest x8, jak w C-720. Ale ma wiecej, bo 4 Mln Pixeli. Kurcze jestem w kropce.
Pozdrawiam wszystkich!!
Karola

czwartek, 1 kwietnia 2004, 16:24

Jeśli zależy Ci na jakości zdjęć - bierz bez wahania C-4000. C-720 to niestety już nieco podstarzały UZ, sporo odstający od nowoczesnych konstrukcji. Co nie znaczy, że to zły aparat, ale obawiam się, że postarzał się dużo bardziej niż inne modele (ze względu na świetne premiery, takie jak C-740 czy Z1).

czwartek, 1 kwietnia 2004, 20:34
Kupiłem już aparat C-720 i odziwo szok !! na allegro, kurna nie wiem co mi sie stalo ale kupilem,powiem szczerze nie załuje sprzedawca G.....n wyjebioza !! Polecam przesylka bez problemu, cegły nie dostalem a sam aparat ze standardowym pudełkiem kosztował 1140 + 40 zł wysyłka :) tak sie ciesze, także moge powiedziec że zmieniłem zdanie o allegro na pozytywne.
Dobra zmykam. Wie ktoś moze\\że czy do 720 można dołożyc jakieś gadżety do powiększenia lub zmniejszania obrazu (konwertery) Narazie

środa, 7 kwietnia 2004, 01:57
Moderator

Zobacz czy ma on gwint do przykręcenia tulei przy obiektywie - może być od wewnętrznej strony. Jeśli tak, to można, ale to sobie zostaw na później.

A nie mówiliśmy, że warto kupować na aukcjach...? :)

środa, 7 kwietnia 2004, 02:13
Post Tez kupilam C-720 na allegro!!!
Hej!
W koncu sie zdecydowalam na C-720 UZ, niestety nie mam go jeszcze w reku, ale juz jutro kurier powinien go przyniesc:)) Zaplacilam bardzo milemu gosciowi z ponad 200-ma pozytywnymi komentarzami 1099 za aparat +30 zl przesylka. Pozostale osoby z tej aukcji kupily wczesniej, i sadzac po komentarzach juz dostaly i sa bardzo zadowolone.
Wiec mam nadzieje ze ja tez bede!! Jestem totalnym amatorem, wiec mysle ze mi wystarczy taki aparacik za konkurencyjna cene:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich!!
Karola

środa, 7 kwietnia 2004, 15:28

No cóż, zatem serdecznie pozdrawiam dwoje świeżo upieczonych użytkowników C-720 UZ. Wielu okazji do dobrych zdjęć, radości z zakupionego sprzętu i pochwalcie się fotkami przy okazji...

piątek, 9 kwietnia 2004, 01:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2