Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 10:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 kompakt z dobrym zoomem, makro i jasnym obiektywem ok 2000 
Autor Wiadomość

Post kompakt z dobrym zoomem, makro i jasnym obiektywem ok 2000
Witam!
Mam prośbę o pomoc w doborze aparatu. Interesuje mnie kompakt z dużym zoomem (minimum 10x, ale najlepiej sporo więcej), mający dobre makro i jasny obiektyw. Istotne jest również to, aby bateria/akumulator starczały na więcej zdjęć. Cena do 2000 zł. Głównie robię zdjęcia przyrody i krajobrazu, czasem przy gorszych warunkach oświetleniowych dlatego ważna jest jasność obiektywu i dobra stabilizacja, oczywiście tryb manual musi też być. W sklepie sprzedawca zaproponował mi Panasonica Lumix DMC-FZ300 (trochę duży, ale od biedy ujdzie) oraz Lumixa G DMC – g6k z dwoma obiektywami, jednak ten drugi odpada ze względu na słabe makro. Trochę to jednak podejrzane, bo wszystkie inne marki były be, a tylko panasonic i ewentualnie sony ok! Ja zawsze miałem raczej zaufanie do tradycyjnych marek typu nikon, olympus i jakoś nie wiem co sądzić o firmach, które kojarzą mi się raczej ze sprzętem grającym lum telewizorami.
Do tej pory fotografowałem wysłużonym olympusem C770 – robi ładne zdjęcia, jednak to już nie ta epoka – akumulator starcza na niewiele zdjęć, kiepsko radzi sobie też z gorszym oświetleniem. Dziękuję z góry i będę bardzo wdzięczny za szybkie sugestie, bo muszę szybko napisać list do gwiazdki :-)

niedziela, 10 grudnia 2017, 20:17

Post Re: kompakt z dobrym zoomem, makro i jasnym obiektywem ok 2000
To może trochę zrewiduję swoje wymagania, bo chyba chcę niemożliwego. Priorytetem pozostaje zoom min. 10x oraz dobre makro np. do fotografii małych owadów. Zależy mi na dobrej jakości zdjęciach. Budżet tylko nieznacznie może przekroczyć 2k, ale lepiej żeby nie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

poniedziałek, 11 grudnia 2017, 17:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]